, Artykuły Huawei Longform Telefony

7,21 cala… Czy producenci smartfonów bezpowrotnie odlecieli w kosmos?

fot. Huawei

fot. Huawei

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Józef Dudek

  Pamiętajcie o ludziach starszych którzy na przykład nie mogą chodzić a mają słaby wzrok, więc duży smartfon ma dla nich znaczenie, bo może on leżeć a nie być przy uchu. Więc wniosek że każdy może potrzebować czegoś innego. To co potrzebuję ja niekoniecznie jest przydatne dla innej osoby. Pamiętajcie też o tym że będziecie starymi i wasze potrzeby się zmienią. Nie ma się co mądrzyć!!! 🤕😱🤓

 • Marcin Przybylski

  W pełni się zgadzam z autorem artykułu! To już się powoli robi absurdalne. Za chwilę ludzie będą chodzić z wielkimi telewizorami przy uchu. Wejścia do budynków i autobusów niedługo będzie trzeba poszerzać, by z czymś takim się w ogóle zmieścić. ^ Czy technologia idzie wstecz? Bo jak dotąd było w ten deseń, że robiono coraz mniejsze rzeczy (np. pierwszy komputer na świecie vs. dzisiejsze PC lub lapki), co było wyznacznikiem postępu. Żeby nie było, wiem, że niektórzy lubią duże gabaryty, zwł. smart-kinomaniacy, czy game’owicze. Ale są osoby, które wolą smartfony mniejsze, poręczniejsze, bo w istocie to ma być przede wszystkim rzecz podręczna, a nie dodatkowy bagaż. Przymierzam się do kupna owego tela, ale obecne telefony wzbudzają u mnie przerażenie, bo nic nie znajdzie się o przekątnej poniżej 6 cali. Do tej pory chowałem telefon w przedniej kieszeni dżinsów. Jak ja tam wcisnę takie bydlę, które ma długość 17 cm??? o.O W ręku nosić nie będę, bo lubię mieć wolne ręce, plecaków, toreb, nerek, waliz też nie lubię. Wobec tego mam pytanie do tych wszystkich zwolenników „podręcznych patelni”: gdzie je chowacie, jak idziecie np. po ulicy? I od razu zastrzegam, siaty, torebki i tylna kieszeń dżinsów odpadają. Czekam na co bardziej pomysłowe odpowiedzi.

 • Tomasz

  Sprzet gameingowy musi miec 7 do 8 cali. Kto nigdy nie gral np. w ice wind dale, nie zgodzi sie ze mna. A rozmowy w takim sprzecie robi sie headsetem.
  Autorze., nie masz sie co denerwowac. Wszystko jest pod kontrola.

 • Krzysztofsf

  W Chinach jest duze zapotrzebowanie na smartfony tej wielkosci. Wielu chińczyków mieszka nawet po kilkanascie osob w wynajmowanych mieszkaniach w duzych miastach, gdzie przybyli za praca. Caly dobytek maja w jednym plecaku, zarobki odsylaja do rodzinnych miejscowosci. Nie stac ich na zakup (oraz mieliby trudnosci z bezpiecznym przechowywaniem) notebooka czy innego wiekszego sprzetu. Duzy mocny smartfon jest dla nich uniwersalnym narzedziem do rozmow, internetu i multimediow.

 • Krzysztof Dymerski

  Swoją drogą mnie po 10 calowym tablecie odechciało się wielkich urządzeń. Maksymalny sensowny rozmiar smartfona to 6 cali i więcej nie trzeba.

  • Tomasz

   Tez pozbylem sie 10 cali na rzecz 7 i ta wielkosc jest ergonomiczna. Ciesze sie, ze smartfony staja sie tabletami.
   Dajcie mi 10 cali o wadze 250 gram, to mnie przekonacie.

 • Krzysztof Dymerski

  Po co kupować smartfon, skoro można kupić 8 calowy tablet z LTE. W ten sposób mamy największy „smartfon” na świecie 😉

  • Marcin Przybylski

   Trafiłeś w samo sedno. 🙂

 • D&W

  Jeśli kiedyś zrobią smartfon który *będzie wyświetlaczem* to jak dla mnie może mieć nawet 7,5-8 cali

 • Luk Knysza

  No i po co ta mniaturyzacja, micro sd ,małe i wydajne skoro będziemy mieli monitor komputera w ręku :D:D po co to wszystko i wysiłki Jobsa ?? Firmy chcą ominąć problem z bateriami i powiększyć urządzenie w stosunku do pocesora. Skoro 4 calowy smartfon ,którego procesor zużywa np.20% energii to przy 7,5 cali taki sam procesor będzie zużywał 10% energii z takiej samej baterii (taka sama grubość,jakosc)tylko większej z większą pojemnością. Tylko wyświetlacz procentowo zużyje tyle samo energii w stosunku do baterii.

  • Math

   Nie bardzo – większy wyświetlacz, większa rozdzielczość większe zużycie energii (rośnie wykładniczo).

 • gość

  Smartfon już dawno przestał być telefonem, stąd polarność dużych słuchawek. Smartfon, to przede wszystkim urządzenie umożliwiające serfowanie w internecie i cykanie fotek. Im większy ekran, tym bardziej komfortowe owe serfowanie. Zwróćcie uwagę, jak mało osób pyta o jakość połączeń przy okazji wszelakich recenzji smartfonów. Poza tym, dlaczego operatorzy telefonii komórkowej wciskają prawie do każdego pakietu nielimitowane minuty i smsy, a internet wydzielają po aptekarsku? Odpowiedź powyżej.

 • Alex

  Wielkość ekranów zmierza w dobrym kierunku. Mam tylko nadzieję, że zatrzyma się na max.7,5 cala a standardem będzie 6′ – 6,5′. Większy ekran – większe możliwości multimedialne. Filmy, zdjęcia, gry, internet. Skończyły się czasy 4 calowych smartfonów. To już nie wróci bo popyt jest mały. Azja kocha duże telefony, chociaż rączki to oni mają małe. Europa musi to zaakceptować.

  • Bartysek

   Ja mam nadzieję, że przyszłością będą składane telefony: chcesz włożyć do kieszeni-składasz, chcesz „popykać w mobilkę”-rozkładasz. Spoglądam z nadzieją na Galaxy F, chociaż i tak go nie kupię, bo nie wydam więcej niż 2k na telefon.

  • CriterS

   Azja a raczej Chiny, czyli obecnie smartfonowa machina napędzająca resztę, kochają duże telefony ze względu na chiński alfabet, którego znaki zajmują więcej miejsca.

 • sejfit

  Granica leży tam gdzie da się wykorzystać przestrzeń nie zwiekszajac zbytnio wielkosci urządzenia. Aktualnie większość telefonow ma 6′ i nikt nie płacze z tego powodu, jak było to kilka lat temu jak Samsung wypuścił note. Też było aj wai ze się nie przyjmie że za duże itd. Cóż polecam też spojrzeć trochę dalej niż na własne podwórko czyli do Azji i zapytac tam. Bo to nie my jesteśmy głównymi klientami tych producentów.


reklama