, Huawei Newsy

Huawei ukarane za oszukiwanie w benchmarkach. Producent szykuje rekompensatę

Huawei P20 / Fot. gsmManiaK

Huawei P20 / Fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Direct

  Wiele firm w drodze na szczyt nie gra czysto. W przypadku Huawei były już losowe rodzaje pamięci wewnętrznej we flagowcu, teraz to, do tego polityka aktualizacji o wątpliwej przewidywalności. Ciekawe, co jeszcze wyskoczy.

 • beznazwie

  Ale skoro oszukiwal włączając tryb turbo to gdzie tu oszustwo skoro tyle faktycznie wyciągnął? ;-). Co innego gdyby manipulował samym wynikiem.

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   Włączał go tylko w wyznaczonych testach benchmarkowych, w innych zastosowaniach już niekoniecznie 🙂
   Gdyby ten system działał tak, jak powinien, to powinien rozpoznać każdy program, który wymaga większej wydajności.

 • D.K

  Jeśli przy zakupie, sugerujesz się tylko wynikami w benchamarkach, to faktycznie huawei nie jest dla Ciebie. Dla mnie ważniejsze jest to, jak telefon realnie działa. Co kto lubi.

 • Tadeusz Polar

  Hm…. jakos mnie to nie.dziwi że chińscy producenci nie grają czysto.

 • ra-vau

  Jaki wniosek? Skoro ‚flagowce” jadą na 2/3 mocy na codzien, to zwykłemu człowiekowi powinnien wystarczyć telefon że średniego segmentu. Zresztą, to nie przypadek, że naprzyklad najlepsze soczewki/aparaty i soft pakują akurat do „najwydajniejszych”/najdroższych/flagowych produktów. Gdyby istniał „średniak” naprzyklad na snapddagonie 636/660/710 z aparatem z P20Pro w cenie poniżej 1500zl, to byłby hitem. Ciekawym jest to, że ja na to wpadłem o 7:00 rano w sobotę na kiblu, a jakoś żaden producent nie kwapi się by wydać taki telefon. Całe moje otoczenie, kupując telefon patrzy w pierwszej kolejności na APARAT. Potem cała reszta. Że producenci nauczyli ludzi, że to co najdrożej dostępne = najlepsze, to każdy chcąc dobry aparat patrzy na P20 pro i płaci za niego kosmiczne kwoty.

  • Piotr Zet

   Skoro flagowce jadą na 2/3 to to samo jest z tańszymi

   • bogymen

    Niekoniecznie, nie jestem inżynierem ale tajemnicą nie jest, że mniejsza moc procesora (biorąc pod uwagę ten sam proces technologiczny i pozostałe aspekty w tym odprowadzanie ciepła itd.), to mniejsze ciepło wydzielane przez jednostkę a co za tym idzie urządzenie nie zmniejsza zegarów bo się nie przegrzewa, więc taki procesor, czyt. mniej wydajny może dłużej pracować z pełną mocą. Tyczy się to każdej elektroniki, tym bardziej takich małych urządzeń jak smartfony, które mają bardzo mało miejsca w swoim wnętrzu.

    • Rafik

     Masz rację ale Huawei głównie oszukiwalo na gpu przez podniesienie TDP nawet dwukrotnie z 4watt na 8watt, właśnie na dłuższa metę urządzenie sie zagotuje i wyssie baterię, a najlepsze, że chcą to wprowadzić jako opcję z której to użytkownik będzie decydował kiedy włączyć/wyłączyć

     • bogymen

      W zupełności masz rację z tym, że mój poprzedni komentarz tyczył się wszystkich jednostek centralnych a nie tych od Huawei, pisałem ogólnie 🙂

     • Mitsuro

      No nie wiem, patrząc na testy to raczej Samsung się gotuje, a ta prądożerność Huaweia zbytnio nie odbiega od konkurencji. Obejrzyj od 2:45 youtu.be/c0Lya4S_6XQ

  • bogymen

   Słuszne rozważania, aczkolwiek popatrz teraz z perspektywy producenta telefonów, gdyby przyjął Twoją strategię i produkował takie tel. z procesorem ze średniego segmentu, włożył najmocniejszy aparat i nieco zmniejszył pozostałą specyfikację aby cena wyszła na poziomie ok. 1500 zł. przypływ ze sprzedaży flagowców zmalałby drastycznie a właśnie ze sprzedaży flagowców większość firm ma największe pieniądze. Wniosek płynie z tego taki, że jest to nieopłacalne z punktu widzenia większości producentów, jako prezes takiego koncernu przyznałbyś mi prawdopodobnie rację. Problem jest taki, że my jako konsumenci patrzymy z własnej perspektywy dla dobra naszego portfela a producenci ze swojej dla dobra ich firm, trzeba na wszystko spojrzeć obiektywnie wtedy prawda wydaje się nieco inna 🙂

  • Matticzek

   Dokładnie tak jak mówi Piotr. Kolejna sprawa nie każdy patrzy na aparat. Ja jestem w stanie poświęcić wszystko w zamian za wydajność i dobrą baterię.

 • Jacek Kamodao

  Doping w telefonach….A gdzie obiecane aktualizacje mój ty kochany Huawei?

 • Luk Knysza

  To są buble i tyle, jak wiekszosc Chinskich rzeczy.

  • bogymen

   Czyli ponad 80% całej elektroniki na świecie to buble bo są tworzone w Chinach? Czy też bublami są tylko takie rzeczy/firmy jakie Luk Knysza uważa?

   • Luk Knysza

    Dziewczyny nie wiecie, że Huwai podsłuchuje ,śledzi was bez waszej wiedzy, a apartat wysuwa bezpodstawnie itp. ?? Szrot i tyle ! Poczytajcie sobie bardziej specjalistyczne i fachowe rzeczy ,bądź o bezpieczeństwie.

  • Krzysztof Domagała

   Takie dinozaury jeszcze dalej buszują po necie co im się wydaje że Chiny to bubel, Na szczęście są to już niedobitki i ofiary zbyt pędzącej dla nich technologi.

   • Luk Knysza

    Dziewczyny nie wiecie, że Huwai podsłuchuje ,śledzi was bez waszej wiedzy, a apartat wysuwa bezpodstawnie itp. ?? Szrot i tyle ! Poczytajcie sobie bardziej specjalistyczne i fachowe rzeczy ,bądź o bezpieczeństwie..

 • Grzegorz Grabowski

  Nie Ładnie…


reklama