, Honor Huawei Newsy Telefony

Smartfony Huawei i Honor oszukują w benchmarkach. Producent twierdzi, że to wina… konkurencji

Fot. Huawei

Fot. Huawei

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • SmackThat

  Widzę, że świat androida jest tak zakłamany, że aż dziwię się ludziom, że to kupują. Chociaż z drugiej strony, ludzie rzadko używają wyobraźni albo jej po prostu nie mają więc kupują androidowe telefoniki, które nie mają nic wspólnego z deklarowaną wydajnością, bezpieczeństwem czy aktualizacjami, no ale jak się jest tak tępym i daje się tak kiwać, trudno, to każdego osobista sprawa. Pozdrawiam użytkowników androida 😂

  • Rafik

   Nie można wszystkich generalizować i wrzucać do jednego worka,
   Jak złapią Polaka za granicą na kradziezy, nie znaczy, że wszyscy Polacy to złodzieje.
   Są telefony z androidem, które nie mają problemu z wydajnością, płynnością działania, bezpieczeństwem, jakością a dają w wzamian nieograniczone możliwości personalizacji oraz udogodnień, których próżno szukać na urządzeniach z ios, dla mnie bezcenne jest podłączenie pendrive’a do telefonu i przerzucanie plików w dwie strony, od zdjec, muzyki, filmów itd.
   Żeby nie było to korzystam z obu systemów i mam bezpośrednie porownanie

   • SmackThat

    Jak najbardziej się zgadzam, zawsze są wyjątki. Jednak pisząc o ludziach w pełni świadomych wyboru smartfona wybierając go z androidem trzeba nie mieć rozumu. Kto o zdrowych zmysłach wybiera coś to ma prawie same wady?

    Odnosząc się do Twojej wypowiedzi, nie ma telefonów z androidem bez problemu z wydajnością i bezpieczeństwem oraz aktualizacjami o których nie raczyłeś wspomnieć.
    Nie oszukujmy się, bzdury typu, że Galaxy S9+ po pół roku nie zwolnił to możesz sobie wsadzić między bajki dla dzieci. Tematu bezpieczeństwa to lepiej ze mną nie poruszaj bo legniesz jak kupa g***a, jeśli chodzi o aktualizacje temat wygląda bardzo podobnie.

    Tak, tak, masz bezpośrednie porównanie tego czy można pendrive podłączyć do telefonu czy też nie 😁

    Chcesz korzystaj, nikt Ci nie broni, jednak nie próbuj udowodnić jak głupi Jesteś w oficjalnych komentarzach bo jest to naprawdę płytkie.

    Zaznaczam iż absolutnie nie miałem zamiaru Cię w jakikolwiek sposób obrazić, ale wiesz pisząc na siłę o bezpieczeństwie w androidzie po prostu nie wygląda to jakby miało związek z rzeczywistością.

    Pozdrawiam

    • MaxxxDMG

     SĄ smartfony z androidem bez problemów z wydajnością i aktualizacjami. Za przykład mogę podać swojego OP5T – nie da się go zabić – nie wiem co to przycinanie, zwalnianie i mulenie (a zaznaczam, że używam go nie tylko do dzwonienia, smsowania i przeglądania neta). Aktualizacje dostarczane są w ekspresowym tempie. Mało tego – mam też OP3 i tu jest podobnie – działa perfekcyjnie i nadal jest aktualizowany do najnowszych wersji systemu. Podobnie jest z Pixelami od Google i pewnie jeszcze coś by się znalazło. I tak, wiem, że OP oszukuje w Benchmarkach ale póki dostaję coś co działa perfekcyjnie, to nie ma to dla mnie znaczenia.
     Jeśli dla kogoś wyznacznikiem, czy też wzorem poprawnego działania systemu, wsparcia oraz ogólnej miodności jest SGS9+, to dla mnie oczywiste jest, że mamy tu typowego przedstawiciela wszechwiedzącej gawiedzi spod znaku „nie wiem, nie znam się… ALE SIĘ WYPOWIEM!!!”.
     A tak na marginesie – zabawne jest obrzucanie wszystkich błotem, nazywanie głupkami i tępakami tylko po to, żeby na końcu stwierdzić że nie chciało się nikogo obrazić. Gdzie tu logika?

  • D.K

   Ktoś tu chyba zapomniał o kombinacjach z wydajnością w iOSie 😉

 • Staszek

  Ja na benchmarki nawet nie patrzę. Wystarcza mi parametry APU i pamięci towarzyszącej i już wiem czy telefon się nadaje do użytku czy nie.
  Benchmarki łatwo jest oszukać optymalizując czy to software czy sterowniki (patrz NVIDIA na PC) po niego.

  Realnego zaś użytkowania nie oszukasz dlatego opinie Autorów recenzji smartfonów są dla mnie o wiele ważniejsze niż benchmarki.
  Jak Autor z gsmmaniaka poleca telefon i pisze, że chodzi płynnie i nie sposób go zamulić to wierzę, że tak jest. Podobnie z aparatami w telefonie. Nauczyłem się tego jak kupiłem Redmi 3, niby miał aparat 13mpix, a zdjęcia robił dużo gorsze niż aparat 8mpx w telefonie 4 lata starszym.

  Dlatego najważniejsza jest uczciwość i rzetelność Recenzentów z portali takich jak ten bo tym się sugeruje w głównej mierze.
  Dzięki takim recenzjom (a także spiderweb) i kilkaset opinia użytkowników w sieci kupiłem Redmi 5 note 4/64 bo wiedziałem, że to dobry sprzęt (a Redmi 5 3/32GB przycina) i tak się okazało faktycznie, da się używać i nie narzekać (pamięć MMC jednak jest wolniejsza niż UFS do której byłem przyzwyczajony, ale dramatu nie ma, 4GB ram tu pomaga bo dużo buforuje).

  Na rynku PC także nie patrzę na wyniki w benchmark ach tylko patrzę na testy w grach i tu mój faworyt do testowania GPU to Wiedźmin 3 na ultra w rozdzielczości 4K, dopiero tutaj widać ile GPU jest warte.

  Nie testy syntetyczne lecz opinie użytkowników, to jest wyznacznik.


reklama