, Huawei Newsy Smartfony

Dlaczego wszystkie kraje boją się Huawei?

Fot. Huawei

Fot. Huawei

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Luk Knysza

  Chińczycy kradną technologię w danych , a na te innowacje dotują zachodnie rządy gigantycznymi pieniędzmi gdzie 1/30 tych inwestycji jest trafna i się zwraca przynosząc duże zysyski ale to nie są tylko prywatne inwestycje, a zamiast zwrotu z ogólnych inwestycji mogą być straty co prowadzi do cofania się świata do kamienia łupanego lub stanie w miejscu jak za komuny, bo się nie opłaca.

 • Tadeusz Polar

  Huawei to firma państwowa. Autor zrozumiał co to oznacza?

 • Joe Black

  Chodzi o kasę, przypomnę że samsung i Apple to firmy jak adidas i Nike, jak coca cola i Pepsi.. na świecie tworzy się dwa sztuczne twory które ze sobą rywalizuja tworząc sztucznie poczucie wyboru, w polityce również jest to popularne… Nie dziwi więc fakt i strach przed trzecia siłą.. chodzi o hajs a nie szpiegowanie, skoro firmie nikt nie jest w stanie udowodnić że szpiehije to taka firma wygra w każdym sadzie… Co innego jakby Huawei miał afery jak autor wspomniał..

 • Adam q

  Sprawa jest bardzo prosta, zwykli obywatele danych państw powinni kupować telefony Jakie chcą. A co do korporacji z przepływem danych, agencji rządowych, państwowych, wojskowych. To powinni mieć określony swój sprzęt z bezpiecznm oprogramowaniem i tyle i po sprawie, a te instytucje powinny zakupić sprzęt na swój koszt dla pracowników.A co do szpiegowania to szpiegują Wszystkie firmy z Apple Samsungiem na czele. Dobrze by było żeby taka firma jak Huawei nie ingerowała w infrastrukturę informatyczną państw, wojskową różnych instytucji i firm o znaczeniu strategicznym. Ostatnio także zauważyłem dużą nagonka na takie firmy jak Huawei i AMD zdecydowanie widać, że to także jest walka o rynek i wpływy w danym regionie jeśli chodzi o handel sprzętem elektronicznym. Te chińskie firmy widać, że dużo osiągnęły w tej dziedzinie i bardzo się rozwinęły i są naprawdę zagrożeniem dla amerykańskich firm. Amerykanie popełnili błąd w przeszłości całą produkcję oddali chińczykom, czyli oddali im swoją gospodarkę A kto ma gospodarkę z czasem przejmie całą władzę także i militarną w regionie.

 • Robertor

  Nie tyle wprost Apple, Facebook ale pośrednio – bezpośrednim mocodawcą takiego procederu byłby rząd p. Trumpa. Nieprawdopodobne by tak nie było.

 • 0001

  Z tym szpiegowaniem Huawei nie do końca może być prawda. Bo jeśli mamy bardzo dobrego przeciwnika w interesach,…. to co trzeba zrobić by go osłabić? Trzeba go zdyskredytować , ośmieszyć …puszczając plotkę która w niego uderzy, podważy zaufanie. I w ten sposób pozbywamy się konkurencji , która zagraża naszym interesom. W ludzkiej mentalności pozostanie jako ten który nie jest wiarygodny choćby był czysty jak łza. Już tego odwrócić łatwo się nie da.
  Ps. Jaką mamy gwarancję że inni nie „szpiegują”… żadnej !!! Więc albo wy … luzujemy albo wszędzie będziemy „widzieć czyhających szpiegów” 🙂

 • tom

  dokładnie

 • May Czos

  To nie tyle teoria spiskowa, Huawei jest chińską firmą państwową wspieraną i zarządzaną przez partię komunistyczną. W zarządzie zasiada państwowa wierchuszka z przedstawicielami organizacji wywiadowczych włącznie. To teraz sam drogi autorze oceń czy obawa o bezpieczeństwo danych jest uzasadniona czy nie.

  • Taedium Vitae

   Hahaha bo Google i Apple nie szpieguje tak jak i każdy android…xD

   • May Czos

    To nie są firmy rządowe, a ich celem nie jest wspieranie komunizmu.

    • Taedium Vitae

     Co ty mozesz wiedzieć o zabijaniu.

 • Staszek

  Dla mnie jedyna teoria spiskowa jest spisek „zarowkowy” i starzenie produktu.
  Jakie sa tego efekty kazdy widzi.

  • May Czos

   Nie ma czegoś takiego jak spisek żarówkowy. Żywotność żarówek jest ściśle powiązana z ich wydajnością. Im jaśniej tym krócej. Żarówka która z 30W robi 50lm będzie świecić dużo dłużej niż ta która z tego samego prądu wyciągnie 300lm.

   • maxprzemo

    Pierwszym „kartelem” korporacji na świecie byli producenci żarówek. Poczytaj sobie o tym 🙂

    • May Czos

     Na blogach jakichś nawiedzonych zwolenników teorii spiskowych?

     • maxprzemo

      Jako dokument z telewizji
      youtu.be/vI7ClG_pqqg

     • May Czos

      W telewizji jest masa „dokumentów” prezentujących teorie spiskowe. W żadnym miejscu w materiale nie przywołano faktu, że trwałość żarówki jest sztywno powiązana z jej jasnością/wydajnością oraz jakością samego światła. To co ustalono to zamiast wyścigu o jak najjaśniejszą żarówkę kosztem trwałości (lub odwrotnie) wprowadzić pewien standard/kompromis. Tak. żarówki mogą pracować dłużej, ale zużywając kilka razy więcej prądu dla osiągnięcia tej samej jasności (o wysokim poborze startowym nie wspomnę) oraz produkując brzydkie, żółtopomarańczowe światło niezbyt wysokiej jakości. Idąc w drugą stronę – żarówka może produkować dwa-trzy razy więcej światła z tego samego prądu (światła o neutralnej barwie i dobrym odwzorowaniu kolorów), ale kosztem żywotności skróconej o połowę. Możesz ją kupić jako żarówka halogenowa. Tu nie ma cudów czy spisków tylko fizyka.

   • Zorienrowany

    Robiłem w firmie osram przez 8 lat…. Te energooszczędne zarowy to mega ściema oszczędzają 5 razy więcej energii ale do ich wytworzenia zuzywasz 10 razy więcej…. O utylizacji nie wspomnę i rtęci w środku….. Jest dobry film na ten temat poszukaj sobie w necie.

    • May Czos

     Nie tyle spiskiem co udanym lobbingiem było przestawienie prawodawstwa UE na wsparcie świetlówek. To nie ma nic wspólnego ze spiskiem żarówkowym czyli domniemanym celowym ograniczeniu żywotności żarówek.

 • Grzegorz

  To może i uzasadniony strach, ale tylko dla takich mocarstw jak USA. Kraje wschodzące jak Polska sa mróweczka dla chin, a na mrówkę na swojej drodze nawet nie zwracasz uwagi.

  • Rav-X

   Można to tak sobie tłumaczyć, ale prawda jest taka, że każdy kraj powinien dbać o bezpieczeństwo danych rządowych, jak i o prywatność i bezpieczeństwo obywateli. Każdy producent powinien spełniać bardzo restrykcyjne warunki, żeby na terenie danego państwa mógł sprzedawać swój sprzęt, zwłaszcza z naciskiem na telekomunikację.

  • May Czos

   Zwracasz, zwracasz. Przy manipulowaniu i tworzeniu swojej strefy wpływów.

 • jotek44

  Nie dziwi ostrożność Australijczyków, Kanadyjczyków i Amerykanów. Bezpieczeństwo strategicznych danych wiąże się z szeroko rozumianym bezpieczeństwem państw. Chiny są tradycyjnym partnerem politycznym Rosji, więc obawy są podwónie uzasadnione.


reklama