, Huawei Longform Smartfony

Martwi mnie, że politycy mieszają się do technologii. To się źle skończy

fot. Qualcomm

fot. Qualcomm

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:
 • Luk Knysza

  Ty naprawdę autorze wierzysz w bajki ?? Tu chodzi o złodziejstwo realnej kasy ,a nie konkurencji.

 • Luk Knysza

  Ale autor jest naiwny albo robi to specjalnie (emocje artykułu) albo nie zna się na ekonomi . Jeśli Bradcom jest większy działa w innych rodzahach elektroniki, a jego właściciel Chińczyk mieszka w Singapurze to nie znaczy ,że nie jest związany z rządem Chin. Obie firmy są zyskowne jednak Chińczycy kradną technikę na która w większości dotowana jest przez rządy zachodnie. INNOWACJE SĄ DOTOWANA ALE TYLKO 1/50 PRZYNOSI SUKCESY I POLICZ SOBIE ILE WYNOSZĄ WKŁADY TYCH RZĄDÓW !!! A SĄ TO BILIONY KTÓRE RZĄD CHIN ZA BEZCEN CHCE WYKUPIĆ JAK UKRADŁ TECHNOLOGIE SIMENSOWI ITP.

 • Andrzej Pałkowski

  Oj Autorze Autorze… piszesz jak małe dziecko. Co w tym dziwnego że Trump chroni amerykański rynek ? Trump zapowiadał to i własnie to robi. W dodatku jest też kwestia szeroko pojętego szpiegostwa. Np NSA ma własną fabrykę procesorów. I jak sądze każdy amerykański procesor ma tylnie wejście. Nie jest też tajemnicą że amerykanie mogą wyłączyć swoją broń. Czyli jednym przyciskiem nasze F-16 nie wystartują. No i w sumie dlaczego amerykanin ma kupować telefon od chińskiego rządu (bo to firma państwowa) skoro są amerykańscy producenci. Każda demokracja kończy się tam gdzie zaczyna interes Państwa. Tylko w Polsce był burdel i przyzwolenie na zachowania, które były zdradą polskiej racji stanu

  • Preza

   No właśnie. Autor jest chyba ofiara multikulti i szeroko pojętego liberalizmu. Trump chroni swoja gospodarkę, a ty drogi autorze z otwartymi rękami witasz każdy śmieć typu lidl czy inne aldi tylko dla tego, że chcesz mieć tzw „wolny wybór”. Dlatego mamy w Polsce taki burdel i większość firm sprzedanych firmom zachodnim.

   • Andrzej Pałkowski

    wolny wybór to by był gdyby były polskie sieci i produkty a nie zachodnie, które są drugiej lub trzeciej kategorii ( zwłaszcza chemia)

 • Artok

  Zgadza się, chińczycy nie dają źródeł kerneli, więc można by było zapomnieć o custom romach.

 • Mirek

  Coraz częściej w portalach technologicznych pojawiają się sympatie polityczne autorów tekstów.Jest to irytujące.

 • Tadeusz Polar

  Autor chyba nie wie ze Huawei jako firma państwowa, realizuje w jakiś sposób politykę państwa chińskiego.
  Również żadna zachodnia firma nie może sobie tak poprostu wejść na rynek chiński bez utworzenia joint-venture z chińskim partnerem. Sprawa do przemyślenia dla UE czy to dobrze ze rynek europejski jest tak otwarty na producentów z Chin (również w kontekście bezpieczeństwa).

 • Marceli szpak

  bzdura…czy autor tego tekstu przeczytał chociaż raz,negatywne wnioski Komisji Inwestycji Zagranicznych na temat tego przejęcia..to może ja wkleję fragment „….Komisja wyjaśnia, że jeśli doszłoby do przejęcia, to Broadcom prawdopodobnie dążyłby do ograniczenia kosztów amerykańskiego przedsiębiorstwa i tym samym osłabił jego możliwość do konkurowania z takimi chińskimi rywalami, jak Huawei. W konsekwencji pozwoliłoby to na dominację Chin w zakresie bezprzewodowej łączności 5G i narażało Amerykanów. Przy okazji prezydent Stanów Zjednoczonych zdyskwalifikował wszystkich 15 proponowanych przez Broadcom dyrektorów Qualcomm…..”
  Nie ma mowy o jakimś szpiegostwie, a tylko o czystych pieniądzach i przyszłościowych relacjach firmy na dalekowschodnich rynkach.
  A chinole już sobie dyrektorów ustawiali :))))
  …..żal to się czyta 🙁

 • jotek44

  „…prezydent jednego z większych mocarstw” ?! Chyba jednego z dwóch największych (bo Chiny jeszcze mocarstwem nie są). Obawa przed ukrytą inwigilacją ze strony Chin jest w pełni uzasadniona, bo chińscy producenci elektroniki pokroju Huawei Xiaomi czy One Plus niejednokrotnie byli przyłapywani na implementowaniu systemów monitorowania użytkowników. Oburzenie autora mocno mnie dziwi. Interes państwa jest sprawą nadrzędną w stosunku do potrzeb konsumentów ! Wpuszczanie chińskiej elektroniki to wpuszczanie konia trojańskiego i dopuszczanie do amerykańskich tajemnic technologicznych. Tu nie chodzi tylko o bronienie rynku wewnętrznego przed obcą konkurencją.

  • Anubis

   Chiny mocarstwem nie są… Facet czas się obudzić i wyjść z letargu bo Chiny od dawna mocarstwem są!! I będą jeszcze potężnejsze, prędzej USA nim przestanie być. Chiny mają rezerwy walutowe w tym ogromną ilość zielonych papierków. Zdajesz sobie sprawę z tego jakby, wpłynęło to na kurs USD gdyby nagle Chiny się ich pozbyły? I w takim razie jeżeli państwo środka byłoby zdolne do zniszczenia gospodarczo USA. To jak można negocjować, truizm, że Chiny są mocarstwem.

 • beaviss

  Do nie to


reklama