, Apple Longform Newsy

Jobs nie żyje. Co dalej z Apple?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • hellypton

  Pierwszy obrazek jest smutny, ale drugi wręcz przeciwnie 🙂

 • kaz

  Umarł król, niech żyje król /nie ma ludzi niezastąpionych/

 • T

  @Mike2
  Takie jest moje zdanie i nie twierdzę, że tak będzie. Nostradamusem nie jestem.
  A co do sekty apple to proponuję na youtube pooglądać scenki z otwarć sklepó Apple. Rydzyk nie ma takiego kultu jak miał Jobs.

  Potrafił wmówić światu, że iPad jest tabletem, mimo, że jest czymś pomiędzy slate a smartphonem. Dla wyjaśnienia dodam, że tablet w odróżnieniu od slate ma klawiaturę i touchpad a obrotowy dotykowy ekran nie jest głównym interfejsem.

  Tak to co piszę dotyczy każdej firmy. Apple od każdej firmy różnił się kultem Jobsa. Bez niego są firmą jak każda inna.

 • Arkej Polako

  Szkoda człowieka. Jednego czego nie można odmówić Jobs’owi, był prawdziwym wizjonerem. Strata, wielka strata. R.I.P Steven.
  Cook napewno nie jest w stanie Jego zastąpić. Apple już dawno straciło na innowacyjności, a kolejne modele iPhone’a są tylko podrasowanymi poprzednikami. Już nie ma wielkich rewolucji. Dołożyć do tego postępy konkurencji, która przecież nie śpi, potyczki sądowe z Samsungiem i przyszłość firmy rysuje się w ciemnych barwach. Będziemy mieli skutek podobny do sytuacji w jakiej znajduje się na dzień dzisiejszy Nokia.

 • rey

  Wracając myślami do roku 2004, przyznaję rację @T. Powoli, stopniowo zejdzie ze sceny i schowa się gdzieś w cieniu. Niestety… To nie produkty odpowiedzialne były za sukces, ale magia Jobsa

 • Mike2

  Aleś @T walnął przepowiednie jak Nostradamus IT. Otóż to co piszesz dotyczy każdej firmy której produktami nasyci się rynek. I tyle.
  PS.
  Twój 1-szy post jest o niebo lepszy, bo przynajmniej widać z niego że masz wydmuszkę zamiast mózgu.

 • ŁukaszS.

  Był Edisonem naszych czasów.Wielka strata

 • T

  @Mateusz.
  Przetrwać przetrwa, ale za paręlat będzie firmą jakąteraz jest Nokia.
  Ludzie nie przestanądziśkupować, ale szprzeaż będzie spadać powoli. Nie będzie już tłumów chcących kupić w dniu premiery po wysokich cenach.

  Kolejne generacje iPhonów nie będą się już tak doskonale sprzedawać, nawet jakby Jobs żył by siętak super nie sprzedawały bo rynek się nimi nasycił. Dlatego Jobs wymyślił skrzyżowanie smartphona z tabletem i wmówił, że to nadal jest tablet. Ale i iPad wkrótce przestanie siędobrze sprzedawać. I bez nowego rodzaju gadgetu firma przestanie być chwalona w mediach i skońćzy się na apple moda. Stali fani zostaną przy marce, ale Ci co kupują o co modne będąkupowali co innego. Skończą się rekordowe zyski i inwestorzy nie będą tak interesować sięich akcjami. Z czasem będzie coraz gorzej. Rada nadzorcza i inwestorzy mogą za to winić obecnego prezesa i może dojść do walki o władzę co jeszcze bardziej zaszkodzi firmie.

 • http://www.gsmManiak.pl Mateusz

  Apple przetrwa tą niezwykle ciężką próbę, lecz nie będzie to samo Apple, co ze Stevem na czele. Cook poradzi sobie, klienci nie przestaną nagle kupować produktów koncernu, a osoby, które jeszcze nie mają iPhone’a czy iPada nie rzucą się nagle do sklepów i nie wykupią całego nakładu.

  Firmę Apple i jej produkty można kochać albo nienawidzić, ale bez względu na to, po której stronie nie stoimy, jedno trzeba przyznać. Steve Jobs był (i właściwie dalej jest, tylko gdzieś na swojej iCloud) wielkim człowiekiem, wizjonerem i genialnym mówcą. Miał ten niesamowity dar przekonywania. Dar, dzięki któremu potrafił przekonać miliony do tego, że „It’s amazing” nawet, jeśli w rzeczywistości takie nie było. I mogę się założyć, że jeśli Steve pojawiłby się pod koniec prezentacji najnowszego iPhone’a 4S i powiedział „It’s amazing”, świat zupełnie inaczej patrzyłby na ten sprzęt.

  Widocznie Bóg też potrzebował nowego CEO 🙂

 • Kamil

  To już koniec Apple. Wszyscy pamiętamy jaki był stan firmy podczas paruletniej nieobecności Jobsa od 2004 r. Teraz nowy iPhone okazał się klapą, a brak odpowiedniego przewodnictwa zaowocuje spadkiem efektywności. Jobs był geniuszem, Cook nie uratuje firmy..

 • T

  To koniec tej firmy. Bez guru sekta nie będzie kupować drogiego badziewia.


reklama