, Apple iOS Newsy Smartfony Telefony

iPhone 5s vs iPhone SE, czyli co zmienia dodatkowy gigabajt pamięci RAM

Fot. 9to5mac

Fot. 9to5mac

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Tom

  Słuchaj w dobie konsumpcjonizmu ludzie już głupieją, to jest teraz dla nich największy problem, czy w małym telefoniku przeładują 1 stronę, czy 10. Idźcie lepiej kaleki na rower i przejedźcie 1 km rowerem, zamiast 10 samochodem to się trochę dotlenicie i zobaczycie, że ten problem praktycznie nie istnieje.

 • http://gravatar.com/lesneosiedle slv

  tak jest. No otwarte 20 stron, dobrze, że nie tysiąc. Gdzieś te strony muszą siedzieć. Pewnie, że zawsze lepiej mieć więcej ramu. No ale, żeby robić z tego wielkie halo…. ?

 • Zdzicho

  Nie bardzo wiem, po kiego otwierać w przeglądarce telefonu 20 dużych stron i trzymać je w pamięci. Może jestem stukniety, ale wczytuję jedną, czasem dwie, a po przeczytaniu kasuję.

  • http://gravatar.com/lolindirc lolindirc

   Nie jesteś stuknięty tylko zboczony. ;]

 • Wlad

  @Adrian Jakubiak
  Ahahahahahha
  ,,To, co widać na filmie, to różnica między całą architekturą obu modeli, a nie różnicą w ilości pamięci ram w każdym z nich”
  Dziecko drogie, naucz się podstaw i wroć do rozmowy.
  Bo z Twoich mądrości wynika, że konieczność przeładowania nie ma nic wspólnego z ilością Ramu, a takie głupoty może tylko ktoś pokroju Kaliente albo Szemota wygadywać.

 • Acze

  androidy już to parę lat temu odkryły 🙂

 • Karol

  Otwiera tak samo, tylko z późniejszym otworzeniem jej 5S musi przeładować stronę co dla oszczędzających MB internetu ma znaczenie. No ale…Iphone i oszczędzający klient? Nie , to nie idzie w parze.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

  Ale zarówno filmik, jak i tekst dotyczy tylko i wyłącznie pamięci operacyjnej RAM. To nie jest dokładne porównanie obu modeli, tylko konkretny materiał poglądowy.

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/100000541015070/ Adrian Jakubiak

   Nie kompromituj się bardziej, niż już to zrobiłeś tym ‚porównaniem’. To, co widać na filmie, to różnica między całą architekturą obu modeli, a nie różnicą w ilości pamięci ram w każdym z nich. I nie, nie próbuję tutaj utrzymywać, że ilość pamięci nie ma znaczenia – ma znaczenie i fani Apple też zdają sobie z tego sprawę. Jednak Twoje pseudo porównanie śmierdzi na kilometr stwiedzieniem ‚a nie mówiłem’ podpartym całkowicie błędymi argumentami. Zrób taki tekst z flagowcami jakiejkowiek marki, a też ‚odkryjesz’ różnicę w szybkości ich działania.

   • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

    Oczywiście, różnica między architekturą obu modeli również robi różnicę, ale na pewno nie tak dużą, jak dodatkowy GB pamięci operacyjnej. Jeśli naprawdę myślisz, że iPhone SE radziłby sobie ZDECYDOWANIE lepiej z utrzymywaniem stron w pamięci niż iPhone 5s gdyby miał tylko lepszy procesor, ale tą samą ilość RAMu, to przykro mi, ale się mylisz.
    I uwierz mi na słowo, że wielu fanów Apple nie zdaje sobie z tego sprawy. Polecam popatrzeć w komentarze w tematach porównujących Androida i iOS, to pasjonująca lektura.

 • Raf

  Co za pusty komentarz. Co zmienia 1gb? Przecież SE to nie tylko więcej ramu ale technologicznie mamy tutaj iPhone 6s to jak mozna brac pod uwagę tylko ram?


reklama