, Microsoft Newsy Nokia

Microsoft pogrzebie nie tylko Nokia X. Do odstrzału również Asha i Series 40

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • ra-vau

  xD nie mam pojecia po co ubijas series 40… na rynku praktycznie monopol na tradycjne telefony miala… nokia. I to wlasnie te proste fony sprzedawaly sie i przynosily zyski xD. Mogli wydawac… ‚Lumia by microsoft‘, a od reszty sie odwalic :0

  • Jakub

   no właśnie szkoda że MS nie pozwolił Noki robić teraz fonów z s40, a MS robiłby swoje fony z wp i wszyscy byli by happy

 • http://gravatar.com/wania111 wania

  Seria Asha, to rozumiem że może Microsoft uśmiercić, ma prawo (swoja droga, po co ją kupował?), ale feature phone’y Nokia chyba nadal może produkować, bo tego nie objął pakiet sprzedażowy, mylę się?

  • Jakub

   dokładnie tak samo pomyślałem: seria asha i projekt X to porażka i dobrze że to zamykają, ale bardzo mi szkoda że zamykają S40, te telefony były super i mogłyby wyjść fajne flagowce na s40 które na pewno by się dobrze sprzedawały, co do Noki (czyt. Nokia by Nokia, a nie nokia by microsoft) nie może nic produkować do 2016 roku chyba, czy dopiero może produkować od 2016 jakoś tak. Z drugiej jednak strony skoro Nadella zamyka wszystko niezwiązane z windows phone to może w końcu rozwiną ten system w dobrym kierunku żeby dorównał sprzedaży iOS a nawet ją przegonił, fajnie by było zobaczyć jak wp byłby na drugim miejscu po androidzie a za nim iOS.

   • http://gravatar.com/wania111 wania

    Racja, Asha i X były słabe, ale S40 to mi szkoda 🙁 Były dobrym uzupełnieniem smartfonów podczas wypadów nad rzekę, długich wycieczek „bez gniazdka prądowego” itp.

    • Jakub

     mój tata tylko takie telefony używa Nokie z s60 albo s40, a że nie ma już symbiana i zamkną s40 to nie wiem jaki telefon weźmie na przedłużenie za półtora roku

 • http:www.buxpedia.pl tomianek

  Jak się dowiedziałem że Nokia została przejęta przez M$ to byłem pewien że większość telefonów nie będzie miała dalszego wsparcia. Tak samo jak kiedyś kupiłem Samsung Omnia i po kilku miesiącach okazało się że telefon za gruga kasę z systemem Windows nie będzie dalej wpierany przez M$. Poczułem się zrobiony w „wała”. Nigdy więcej produktów M$.

  • kanka

   Samsung jest produktem Samsunga.

 • FireFrost

  Nokia ostatecznie rozpiżdżona. Jak można było z pozycji lidera stoczyć się tak bardzo w tak krótkim czasie?

 • Kobian

  Śmierć Nokii to jedynie świadectwo całkowitej głupoty Finów. Sukces (jak każdemu) uderzył im do głowy do tego stopnia, że nie byli w stanie zauważyć jak wokół nich się zagęszcza, a na dodatek, że „wydano” na nich „wyrok”, wprowadzając do zarządu łotrów.

  W przeciwieństwie to Finów, Chińczycy są w pełni świadomi tego, że tylko sami, bez niczyjej pomocy, mogą wygrać z resztą świata, zdominowanego przez „naród handlarzy”, i dlatego nie wpuszczają do swoich firm – obcych. No i dzięki temu, powoli zaczynają wygrywać na świecie. I oby tak było dalej … 🙂

  • kanka

   Nokia sama jest sobie winna, bo przespała smartfonową rewolucję. Niezależnie od tego, jak dobre kiedyś mieli produkty, obecnie na rynku nie ma miejsca dla takiej firmy.

 • Wiko

  Tez sie wlasnie pozbyl swojej starej nokii E72 bo nie wieze juz w ich produkty po przejeciu przez M$.
  Szkoda Nokii bo niekture modele mieli udane, teraz do wyboru pozostaje albo Android lub BlackBery bo innej alternatywy nie widze.

  • kanka

   Niekture powiadasz …..

  • Linek

   Wiko, a ile byś chciał wydać? Ja już pracuję nad recką Z10 i BBOS10, więc jeśli wybór andek vs BB, to poczekaj. Chcę bardzo szczegółowo opisać system kanadyjczyków. Zresztą tylko oni już pakują klawiatury fizyczne, a Nokla miała jeszcze ‚batoniki’. Nokię niestety zasypują piachem, ale BB. W ich ofercie są 3 dotykowce i 3 z klawiaturą, a nadchodzą 2 modele…. tak, z klawiaturą. Szkoda, że Nokii MS na nic nie pozwala.


reklama