, Pozostali System Telefony

Jolla: co już wiemy o nowym systemie na komórki?

Logo: Jolla

Logo: Jolla

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • ubu

  „Mer Project i HTML5”

  Chyba raczej na Mer i QT 😉

 • Unlimited

  Nie sądzę że tam pójdą, skoro ich kod wspiera mocno HTML5, co także było widoczne w N9. Domyślnie nawet o tym nie ma mowy, pewnie będzie można będzie sobie wgrać, ja tam brak flasha nie odczuwam, wręcz przeciwnie, jestem zadowolony.

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Mam nadzieję, że Jolla Mobile w swoim Sailfishu nie zapomni o wsparciu dla Flash Playera choćby dlatego, iż pozwala on lepiej przeglądać GsmManiaka co na iPdadzie bywa mocno utrudnione szczególnie na takich stronach gdzie są artykuły z materiałami video, które nie wczytują się poprawnie – zamiast filmów z jakimś materiałeml video w ich miejscu pojawia się carny pas ciągnący się od końca tekstu do komentarzy. No i teraz zasadznicze pytanie po co mi sprzęt wart okolo 2000 zł, na który nie mogę oglądać interesujących mnie treści? Żywię gorącą nadzieję, że Finowie nie oleją Flasha w przeglądarc ala Apple tylko pozwolą na pełne cieszenie się stronami www bez opowiadania bzdetów o mitycznej wyższości HTML nad sprawdzonym Flash Playerem. Jolla Mobile nie idź w stronę Apple, idź w stronę Androida i daj nam pełne wsparcie dla Flasha! A do Redakcji mam taką małą prośbę, żeby coś z tym problemem zrobiła bo poza jednym Puffinem i Operą Mini nie ma możliwości prawidłowego wczytywania i przeglądania Waszych portali co sprawdzałem też na TabletManiaku.

  • mnichu

   Kupiłeś produkt Apple, nie masz się co dziwić, że jest kulawy.

   • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

    Cały urok Apple i jego iOS ale tu jest ważne, żeby bez wzgledu na system strony wczytywały się prwidłowo ze wszystkimi elementami dokładnie tak samo jak na desktopie. Apple poprzez brak wsparcia dla Flash Playera nie oferuje mi tej funkcjonalności a co najwyżej jej namiastkę. Dlatego tak bardzo zwracam uwagę na wspacie dla technologii Adobe. Byłoby to bardzo dobrze gdyby Jolla Mobile zadbała również o ten element w przeglądrce internetowej tym bardziej, że jej system ma trafić również na tablety.

  • Jurek

   Jolla idzie do pingwinka 🙂

 • Tadzio

  „Sluchawki od Jolla Mobile zbliżają się więc wielkimi krokami.” A czy to będą słuchawki Blurtooth od Jolli dla kazdego kto kupi ich smartfona? Na „otabletach.pl” pisali że na pewno na początku 2013 nie będzie nic więcej. Potem to ma być, wg nich pod koniec pierwszego kwartału OS a sprzęt przed wakacjami. Najlepiej tam samemu zajrzeć, jak nie iwerzycie.

 • Kukułka (znajoma żaby)

  Wszyscy deweloperzy z MeeGo ostrzą sobie już zęby na Jollkę. A także devs z Symbiana bo jesli mają projekt w Qt to przeniesienie jest bajką – obydwa systemy mają Qt. Wnioskując po sukcesie i dostępności wszystkich potrzebnych aplikacji na N9 uważam że nie ma się o co martwić. To tylko kwestia żeby się słuchawka pokazała i żeby był na czym konkretnie developerkę robić. Ponadto: Jollka odpala soft Androida – już to samo w sobie wystarczy, odpala soft Linuxa z RPM pakietami – masz od groma softu, ile użytecznego to inna sprawa, odpala Qt i porty z Qt i Symbiana i MeeGo. Mało Ci?? Człowieku, już w tym momencie masz zaplecze na pół roku do przglądnięcia, nawet wszystkiego nie zainstalujesz. A jeszcze nie ma słuchawki! No to czego ty się boisz? Że żaba pogryzie i zgwałci bociana?

 • n9fan

  na pewno da się wgrać na N9 Sailfish skoro na N950 działa

  • artix

   Oczywiście że się da. Sęk w tym że nie będzie oficjalnej aktualizcji.

 • Unlimited

  Przecież odpalisz na tym systemie apk z Androida. O nowe też się nie należy martwić.

 • Darek

  Bez zaplecza aplikacji firm trzecich niestety nie wróżę im sukcesu.

 • wania

  Jako właściciel telefonu Nokia N9, byłbym bardzo zadowolony gdyby Jolla okazała się sukcesem i utarła nosa Noki swoim projektem. Jako właściciel „od zawsze” telefonów tej firmy, nie wybaczę jej uśmiercenia MeeGo i oddania się Windowsowi. Jak można było zabić taki świetny system?!!! Dobrze, że ludzie z Jolla go wskrzesili. Jak dla mnie „biorę w ciemno” ich słuchawkę, jak tylko pokarze się na rynku, ewentualnie, wgram Sailfish na N9 🙂 jeśli się da, a zapowiada się, że tak.


reklama