, Nokia Telefony Testy

Test Nokia N9 – rewelacyjny smartfon z jednym „ale”

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://- Józio telefoniarz

  uprzejmie informuję zmartwionych kolegów że obsługa Flasha na N9 właśnie „się kończy robić” i niedługo już będzie dostępna. Ale żeby nie było za fajnie to podobno tylko na FireFoksie (co też dobrze dla N9, a nie w Operze która się własnie pokazała na N9. Pan pasozyt i sabotażysta nijaki Elop spadochroniarz M$zita w nokii nie wiadomo dlaczego w randze prezesa ma ciężki orzech bo n9 sprzedało sie 4 razy tyle co wszystkich Lumii z windowsem razem wzietych. Co ciekawe dalej się sprzedaje bo ludzie pokochali szczerą i odwzajemnioną miłosicą to cudeńko. Poczytajcie w wikipedii o kolejnych sukcesach N9. Już nawet na rynkach które Mr Elop wykastrował z N9 mówi się że to rewelacyjny telefon. Na wszelki wypadek zamierzam kupić 2 lub 3 żeby mieć na zapas na najbliższe 10 lat gdyby się okazłao że sabotażysta Elop chce zmniejszyć produkjce. Warto sie zabezpieczyć. Bo że windosyfa nie chce mieć w telefonie to jest oczywiste. A linuxem z przyjemnoscia sie bawię: wszystko działa, nei mam probelmów, to po prostu przyjmność. Do ideału brakuje mi tylko zeby był jeszcze dual sim. I super. Czekam na następcę N9 z nowym aparatem, bo takiego projektu nie sposób jest zmarnować. No chyba że się chce zaprzepascić cała firmę. moze jednak lepeij robic swoje a nie prostytuować sie z M$zitem?

 • Azawakh

  Brak obsługi Flasha w tak drogim sprzęcie woła o pomstę do nieba! To, że oficjalnie Adobe zaprzestało wspierania Flasha nie znaczy, że niezależni deweloperzy nie będą rozwijać nadal tej użytecznej technologii. Tą videorecenzję oglądałem na Galaxy S, który wspiera Flasha i jeszcze bardziej mnie to utwierdziło, że HTML bardzo długo nie zastąpi Flasha przy oglądaniu filmów online. HTML owszem jest może i użyteczny przy tworzeniu stron www ale jakiś nie przybliża internetu mobilnego na urządzeniach mobilnych do tego co znamy z poczciwych blaszanych PC. Brak Flasha niestety ale ogranicza urządzenia mobilne w dziedzinie internetu i właściwie tylko urządzenia z Androidem jeszcze sprawiają, że na komórkach czy tabletach internet da się oglądać jak na komputerze bez posiłkowania się jakimiś protezami w postaci aplikacji do oglądania video, które nie do końca odpowiadają moim wymaganiom. Tym samym raczej zostanę przy Androidzie a takie sprzęty jak omawiana Nokia N 9 zostawię innym, dla których mobilny internet nie jest priorytetem.

 • Marcin „Azawakh” Wojciechowski

  Żal mi tego projektu. Nokia strzeliła sobie w kolano. Mieć taki smartphone z takim systemem i porzucić go to naprawdę jest kuriozum. Być może jeszcze może Nokia się obudzi i zmieni zdanie choć moje nadzieję są chyba raczej płonne…

 • przem188

  Niestety, en telefon mógłby byc dla Nokii tym, czym jest iPhone dla Apple. Ale Nokia bładzi i niestety – na sojuszu z MS się przejedzie. Tymczasem pierwsza partia N9 sprzedała się jak świeże bułeczki, więc firma rad, nierad, musiała doprodukować jej na tyle, by zaspokoić rynek. Mimo relatywnie wysokiej ceny, celowo podniesionej, by odstraszyć od jej zakupu, wspominanie, że ten telefon wsparcia mieć nie będzie, to cudo się sprzedało! Czy Nokia jest na tyle ślepa, żeby kurę znoszącą złote jajko zarżnąć? Jak można. To się nie mieści w głowie po prostu. Telefon już tyle czasu po premierze i nadal jest na topie, mimo zaprzestania akcji reklamowej, o nim nadal się mówi. Telefon z drugiej ręki potaniał w stosunku do ceny rynkowej nieznacznie, to chyba świadczy o nim.

  Kupię ten model. Po to, by się cieszyć ( jak małe dziecko, naprawdę, bo juz miałem okazję ten telefon trzymać w ręce i poużywać) ostatnią Nokią, jaką poza E7 będę posiadał. I jeżeli Nokia zakończy przygodę również z Symbianem – niestety, pożegnam się z tą marką. Nie stawiam jak wielu na powodzenie sojuszu z MS i sądzę, że Nokia się na tym przejedzie. W sumie to jej tego życzę, bo mam nadzieję, ze na jej gruzach powstanie nowa Nokia, ale z myślącymi władzami, a nie z nieporadnymi, błądzącymi zarządcami.

  Przykre, R.I.P dla tej Nokii jak i całej firmy.

 • share28

  Mnie by się podobał ten telefon gdyby wyrzucić tę okalającą go niebieską ramkę jayby cała bryła telefonu zamykała się w obrębie wielkości ekranu to byłoby cudo a tak wygląda jakby ktoś zapomniał wyjąć go z pudełka.

 • darma.lab

  a co z tizenem ??

 • biznesmen;)

  W sumie, to bardzo smutna recenzja. R.i.p, meego ;(


reklama