, Areny i porównania Nokia Telefony Windows Phone

Nokia Lumia 800 czy Nokia N9?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • leon

  lumia!!! nie dziękuję. ile się napałowałem by dane z tego przenieść na inny telefon

 • zenek73

  O ile pamiętam to N9 MA diodę powiadomień LED (rzecz dla mnie niezbędna) – oraz kamerkę z przodu (dla mnie zbędne).
  Brak diody led jak dla mnie dyskwalifikuje 800-tke :/

 • Papiak

  LUMIA, nie LUMNIA.
  Dziękuje. Do widzenia.

 • http://- Józio telefoniarz

  N9 jako telefon wyposażony w każdy mozliwy obecnie hardware i dostowowany do aktualizacji i instalacji nowego oprogramowania jak każdy PEŁNY linux ma w zwyczaju jest na rynku jednym z najbardziej rozowjowych telfonów – no niestety, recenzent sie myli. Pokazuje to przykład RADIA FM które nie jest oceniane, a jest istotne. Tylko że lumnia dla oszczędności NIE MA RADIA. N9 ma ale nie ma fabrycznego oprogramowania. I co? I można zainstalować conajmiej 2 opensourcowe radia dla N9 które działają lepiej niż niejedno fabryczne. To który telefon jest nierozowjowy ja sie pytam??? I na ile rzetelna jest recenzja która nawet sprzętu nie potrafi wskazać w porównywanych modelach? N9 jest telefonem zaprojektowanym i oprogramowanym przez ludzi kochających telefony i linuxa – widać na kazdym kroku że twórcy robili ten telefon DLA SIEBIE więc to DZIAŁA! A lumia jest kolejnym opakowaniem do sprzedaży windows w planie koszenia kasy firmy Microsoft. I to jest zdecydowana różnica która czyni przepaść od strony wygody i komfortu użytkownika, coś czego lumia nie potrafi osiągnąć, a marketing tego nie zastąpi! lumia nie ma: radia, NFC, obsługi pendriva ani przesyłu danych po usb (co zmusza do korzystania z usługi w chmurze micorsoft poprzez internet, co powoduje ze twoje dane i zdjęcia przegląda nie wiadomo kto), ma kiepskie peryferia kiepski mikrofon i kiepski aparat. Dlatego uwazam że jest KIEPSKI telefon w porównaniu z N9. Dziękuję za uwagę, dobranoc.

 • http://- Józio telefoniarz

  Totalne BZDURY, do tej pory wyszły 2 aktualizacje MeeGo od Nokii oraz niezależna MeeGo 1.3 CE Nemo (CE to Community Edition) z wieloma udoskonaleniami co zaprzecza poprzez fakty tezie że nie można liczyć na dalszy rozwój. Co więcej w sztukach sprzedaje się więcej N9 i to sporo bo około (N9) 3 lub 4 do 1 (Lumii, ALE licząc wszystkie 3 modele Lumia razem…). Co do softwaru jest go coraz więcej, jest Opera i za chwile będzie FireFox na N9, wiele firm portuje o ile jeszcze tego nie zrobiło software z Symbiana na MeeGo itd itd. Sprzedało się 2mln sztuk N9 a w tym samym okresie tylko 600 000 wszystkich Lumii razem. Linux MeeGo zabezpiecza użytkownika przed wirusami/malwarem i kradzieżą danych ze wzgledu na budowę i mechanizmy Linuxa, a lumia już ma zgłoszone problemy z Windowsem, w tym krytyczne prowadzace do zablokowania urzadzenia. kto wie co potrafi namieszac windows na PC ten wie czego sie może spodziwac po windows w telefonie. A do tego totalnie niewygodny interfejs metro rodem z horrorów o sadystycznym podejściu do użytkownika. DO tego jeszcze najfajniesze: windows w telfonie jest… ACTA-ready tzn. istnieje kod który gdy dotrze do telefonu obojetnie jak: odebrany SMS, MMS, chat, wyswietlony w oknie przeglądarki jako zawartość strony www – BLOKUJE całe urządzenie i tylko oddanie do serwisu w celu hard resetu może pomóc o ile w ogóle. Poza tym problemy ze słuchawkami, mikrofonem, baterią, jakoscią dzwieku, oprogramowaniem aparatu – słowem czysty zywy Microsoft windows. Idlatego N9 sprzedaje się 4 razy lepiej. N9 ma darmową nawigację pieszą i samochodową oraz dostep do sklepu z muzyka. Chcesz miec klopot kup sobie Lumnie, chcesz miesz full wypas telefon z radiem i wszystkim co sie da – kup sobie N9. Wybór nalezy do Ciebie!!

 • Unlimited

  Trochę szkoda, ale jest dostęp do sklepu Nokii, lepsze to niż nic. 😉 Poza tym, zawsze można wgrać Andka 4.0, a to już duży plus. Najładniejszy telefon z taką alternatywą..brzmi ciekawie! Zabrakło mi to porównań kamery i aparatu oraz odtwarzacza muzyki, a te są trochę lepsze w N9. 🙂

 • wania

  Szkoda tego MeeGo 🙁 A mogli przecież rozwijać oba systemy.


reklama