>
Kategorie: Newsy Telefony Vivo

Ale bomba na koniec weekendu. Znamy datę premiery najlepszego telefonu do zdjęć w Polsce

Dzięki znanemu leaksterowi w sieci pojawiła się data premiery vivo X300 Ultra. Moim zdaniem w Polsce nie uda się kupić lepszego telefonu do zdjęć w 2026 roku.

Choć już wcześniej spodziewaliśmy się, że vivo X300 Ultra, to nie znaliśmy daty premiery. Teraz wiemy już, że smartfonową wiosnę w Polsce uświetni debiut tego flagowca. Spodziewam się po nim jednego – będzie najlepszym fotosmartfonem swojego sezonu.

vivo X300 Ultra z datą globalnej premiery

Jeżeli prywatnie spodziewam się, że jakiś smartfon fotograficznie wyrzuci mnie z kapci, to oczekuję tego po vivo X300 Ultra. Dlaczego? Ponieważ testowałem vivo X300 Pro i obecnie jest to mój ulubiony telefon do zdjęć. Teraz Digital Chat Station pojawił się w przecieku z datą premiery.

Data premiery vivo X300 Ultra / fot. Digital Chat Station

Chiński leakster spodziewa się, że vivo X300 Ultra zostanie oficjalnie zaprezentowany w marcu. Normalnie oznaczałoby to, że na ewentualną premierę w Polsce poczekamy miesiącami, ale ostatnio Chińczycy mocno przyspieszyli. Myślę, że kwiecień jest jak najbardziej możliwy. Jest to o tyle istotne, że wariant Global pokazał się już w certyfikacji.

Czego spodziewać się po specyfikacji?

vivo X300 ma 200 MP aparat główny, a vivo X300 Pro – 200 MP teleobiektyw. Spróbuj zgadnąć, co będzie mieć vivo X300 Ultra. Zgadza się, otrzyma 200 MP aparat główny oraz 200 MP teleobiektyw peryskopowy. Trzeba uczciwie przyznać, że to solidne powody do wiary w jego fotodominację.

Do tego możemy liczyć na 50 szeroki kąt oraz 50 MP aparat do selfie. Na papierze wygląda to na najlepiej wyposażony telefon do zdjęć na rynku, ale podejrzewam, że Xiaomi 17 Ultra też będzie mieć tu co nieco do powiedzenia.

Wiemy też co nieco na temat ekranu. Na froncie ma znaleźć się 6.82-calowy wyświetlacz z zupełnie płaskim wykończeniem. Trochę zastanawia mnie, jaka będzie pojemność baterii. Jaka by nie była, to życzę Wam i sobie jednego – żeby nie zmniejszyli jej względem chińskiej wersji. Osobiście stawiam na ponad 7000 mAh.

Źródło: Digital Chat Station, via Gizmochina, opracowanie własne

Ceny vivo X300 Ultra


Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Artykuł sponsorowany

Smartfony w pracy – jak Samsung Galaxy S26 wspiera produktywność?

Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…

27 maja 2026
  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

Aż 8500 mAh i ekran 165 Hz w tanim flagowcu? Nowy iQOO może mocno namieszać na rynku

iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…

27 maja 2026
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

To właśnie dlatego ludzie kochają Honora — producent niczym Agent 47 zabija po cichu

Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…

27 maja 2026
  • Artykuły
  • Na luzie

Gdzie się podziały tamte Motorole? Najnowsze są cholernie drogie i mało opłacalne

Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…

27 maja 2026
  • Promocje

Ex-flagowy Samsung w tak dobrej cenie?! Nie dowierzam, ale gorąco polecam ten zakup

Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…

27 maja 2026
  • Newsy
  • Telefony

Telefon Trumpa nie uczyni Ameryki wielką, a wręcz przeciwnie. Oto jego wydajność i specyfikacja

Jakiś czas temu w końcu dostaliśmy informację o tym, że Trump Mobile T1 istnieje i…

27 maja 2026