, Huawei Newsy Smartfony

USA jest rozczarowane, że Huawei nie upadło. No kto by się spodziewał…

Fot. Huawei

Fot. Huawei


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Krzysztof Łoziński

  USA to mogą co najwyżej czyścić buty Chińczykom i ich firmom

 • https://visonprojects.pl VisonYT

  Jeszcze trochę to ten śmieć Trump zakończy swoją kadencję

 • antykat

  Czy wiesz, że iPhony są sprzedawane w Chinach? A czy wiesz, że Huawei od dawna nie może sprzedawać swoich telefonów w USA?

  • Alex

   No i? Wiem o tym. Ale mówimy o telefonach z androidem. Skoro Amerykanie nie mogą oferować swoich usług w Chinach to w takim razie Ameryka zablokuje Chińczyków i ci nie będą wstanie oferować amerykańskich usług w chińskich telefonach światu. Oko za oko ząb za ząb. Apple to inna bajka.

   • antykat

    Ale to nie Google dało bana Huawei, wręcz było przeciwne. To rozkaz Trumpa. Nigdy nie słyszałem też, żeby Google miało do Chińczyków pretensje o brak ich usług. Gdyby tak było, to bez nacisków Trumpa już dawno pozbawiłoby licencji wszystkie chińskie firmy. Poza tym iPhony to też amerykańskie telefony z amerykańskim oprogramowaniem i usługami, więc to nie do końca tak, że Chińczycy zamykają się na to co amerykańskie.

    • Alex

     Ale spójrz. Inne smartfony innych chińskich producentów są sprzedawane w USA. Już nawet OnePlusy są oferowane w amerykańskich sieciach komórkowych. Ban jest nałożony tylko na Huawei wcześniej ponoć ZTE było na czarnej liście handlowej ale podobno od jakiegoś czasu już nie jest. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Natomiast inne chińskie firmy jak na razie mogą sprzedawać swoje urządzenia na terenie USA. Ban jest tylko dla Huawei. Google na pewno ma żal za to że w chińskich smartfonach z androidem na terytorium Chin brak jest ich usług. Tracą mnóstwo kasy. Subskrypcja YouTube premium, wszystkie usługi typu muzyka google książki filmy itd. Płatne aplikacje ze sklepu Play czy nawet zakup większej ilości miejsca w usłudze Google drive. Wiesz jakie to są miliony dolarów? Przy takiej ilości ludzi jaka jest w Chinach? Przy takiej popularności androida? Już nie mówię o reklamach itd. Chiny są bardzo ważnym rynkiem dla każdego producenta. Każdy o tym wie. A akurat w tym kraju usługi Google są praktycznie nieznane dla tamtejszej ludności. I google na pewno nie jest z tego zadowolone.

     • antykat

      ZTE udowodniono szpiegostwo i przedstawiono dowody, więc słusznie ich pogoniono. W przypadku Huawei jest inaczej a dowodem na to jest postawa europejskich państw.
      Chińskie telefony w USA, to nikły procent i podejrzewam, że to taka pokazówka ze strony Stanów, że niby są tacy fajni i przyjaźnie nastawieni. Gdzieś niedawno czytałem artykuł, w którym były dane sprzedaży telefonów w USA. Wynikało z niego że w zasadzie trudno jest kupić telefon inny niż iPhone i Samsung.

     • Alex

      W biznesie nikt nigdy nie jest przyjaźnie nastawiony. I nigdy nie będzie. Liczy się kasa. A jakim kosztem to już inna sprawa. Jedni będą podziwiać USA za to inni będą nimi gardzić. Ważne by się dolary zgadzały. Z tym szpiegostwem mam mieszane uczucia. Bo kurcze spójrz na Samsunga. Jest to bardzo popularny producent smartfonów w USA. Więc zamiast walczyć z Huawei, które jak sam powiedziałeś praktycznie nie istnieje w Ameryce to mogli by zablokować Samsunga. Ale tego nie robią. Dlaczego? Coś musiało być na rzeczy z tym Huawei. Może Huawei szybko pozbył się furtek szpiegowskich…. Nie wiem tego. I szczerze mało mnie to obchodzi. Ale Chiny to reżim. Wolności tam nie ma. Tak samo jak z Rosją. Więc szczerze nie zdziwił bym się gdyby to jednak była prawda i Huawei rzeczywiście szpiegowalo. Mam tylko nadzieję że Huawei w końcu ogarnie ten swój system i rzeczywiście będzie to konkurencja. Realna konkurencja. Jeśli mają być numerem jeden to dlaczego mają być numerem jeden z czyimś produktem? Niech opracują swój produkt i nim próbują walczyć z konkurencją.

     • antykat

      Samsung to Korea Południowa, która jest strategicznym, bardzo ważnym sojusznikiem wojskowym. Korea to azjatycki przyczółek Amerykanów. Przeważają więc zupełnie inne względy.
      A tak na marginesie ciekawostka. Jakiś czas temu na sprzęcie Huawei (sieć 5G) wykryto amerykańskie oprogramowanie szpiegujące 🙂 Nie pamiętam tylko w jakim to było kraju.

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  Nie tylko USA zrezygnowało z sieci 5G Huaweia. Polska też zrezygnowała, tak jak przystało na kurtyzanę jankesów.

 • Michał Lepianka

  Większość producentów na Chińskim rynku nie ma wbudowanych usług google i Stany się ich tak nie czepiają jak Huawei. Problemem Stanów jest oczernianie Huawei o szpiegowanie przy czym nie pokazali żadnych dowodów mającym o tym świadczyć.Kwestia rozgrywa się o ogromne pieniądze.Najgorsze jest to że ta cała wojenka uderza w nas konsumentów.

  • Alex

   Wiem, że większość nie ma. Ale Huawei może być pierwszym na liście. Wcześniej był ZTE teraz jest Huawei. Słuchaj. Coś w tym musi być. Chodzi mi o szpiegostwo. Inaczej tak o by nie zablokowali. Ja tam osobiście nie odczuwam tej wojny. Zresztą jaka różnica? Huawei za swoje produkty już woła prawie tyle co Apple czy Samsung. Więc zamiast płacić Amerykanom czy Koreańczykom to będziemy płacić Chińczykom. Jedyna chińska firma która jako tako trzyma niskie ceny to Xiaomi. OnePlus podnosi ceny Huawei już dawno podniósł. Więc niby co my tracimy? Ceny rosły rosną i będą rosnąć. Kiedyś chleb kosztował 1,20 zł. Teraz ponad 4 zł. To samo jest z technologią. Chiny tego nie powstrzymają. A z tym szpiegowaniem to tak do końca bym nie był pewny.

   • antykat

    Szpiegostwo to tylko pretekst. Za nim kryje się wojna ekonomiczna, technologiczna, ochrona własnego rynku, itd. Amerykanie powoli przestają być technologiczną potęgą a do tego mają ujemny bilans handlowy z Chinami. USA zwyczajnie wykańcza konkurencję brudnymi metodami. To samo próbuje robić z Europą i rozbić Unię różnymi sposobami. Ten cel ma zresztą zbieżny z Rosją.

    • Alex

     Może bujda może nie. Nie wiem. I raczej ani ja ani ty się tego nie dowiemy. Nie wiem czy tak przestaje być potęgą. Nadal amerykańskie firmy są najdroższymi firmami. Nadal to oni zarabiają najwięcej. Nadal amerykańskie systemy na smartfony czy na komputery to systemy które ciągle nie mają konkurencji. Stary rozejrzyj się. Android jest amerykański. Najpopularniejszy system na świecie na urządzenia mobilne. Drugi jest Apple. Najwięcej zarabiają na swoim systemie oraz na iPhonach itd itp. Dodatkowo mają swoje komputery. Microsoft kolejna firma amerykańska potęgą. Kto niby stanowi dla nich konkurencję? Może właśnie tą blokadą spowodują że Huawei opracuje konkurencję dla Androida. Może ten monopol zostanie przełamany? A może właśnie my jako użytkownicy na tym zyskamy? W ten sposób że może właśnie pojawi się konkurencja dla Amerykanów. Nie rozumiem dlaczego producenci tak kurczowo trzymają się tego androida. Lubię ten system i to bardzo go lubię ale kurcze 10 lat minęło i nie ma nikogo kto by zaprezentował światu realnego konkurenta dla Androida lub IOS. Więc osobiście trzymam kciuki za Huawei by opracowali konkurencyjny system. Jeśli będzie rzeczywiście dobry to i sam kupię takie urządzenie. Natomiast ciągłe biadolenie o tym że Ameryka zablokowała Huawei i że są ble powoduje że mi się niedobrze robi. Zobaczymy jak to się rozwinie ale osobiście wolałbym zeby Trump nie znosił tego bana z Huawei. Może to spowoduje że pojawi trzeci gracz na rynku i inni producenci również zaczną myśleć o wlasnych rozwiązaniach.

     • antykat

      Ja mówię o gospodarce w ogóle a nie tylko o telefonach. Prognozy są takie, że w ciągu kilku lat to Chiny będą największą gospodarką świata. Huawei to tylko pionek na planszy, który przypadkiem nas interesuje. Amerykanie zwyczajnie wpadają w panikę i prowadzą brudną grę, gdyż zaczynają przegrywać, nie wytrzymują konkurencji.
      Też liczę na to, że Huawei stworzy jakąś ciekawą alternatywę, bo trochę wieje nudą na rynku telefonów.

     • Alex

      Trochę? Wieje nuda od ponad 10 lat!!! Stary mamy już androida 10. Za pół roku 11 wersja Androida wyjdzie. Więc już najwyższy czas by coś zaprezentować własnego. Sony miało rozwijać sailfish. Nagle cisza. Samsung miał swojego bade a potem tizena. Cisza. Nie ma żadnej ale to żadnej realnej konkurencji dla Androida i IOS. Nie mówię że to złe systemy. Bo nie są złe ale kurcze przydałaby się jeszcze kilka graczy.
      Co do tej wojny gospodarczej itd to mnie to nie interesuje. Polityka nigdy nie cechowała się tym że są tam zawsze czyste zagrania. Nikt w polityce nie postępuje uczciwie. Zawsze komuś zabiorą żeby mogli komuś dać. A może akurat tym banem sami Amerykanie strzelą sobie w stopę bo spowodują to że powstanie realna realna alternatywa dla amerykańskich systemów. A może akurat inni producenci też pójdą za ciosem i zaczną inwestować we własne systemy oraz usługi.

     • antykat

      Co do polityki, to się zgadzam. To syf. Tyle że rozmawiając o Huawei trzeba rozumieć szerszy kontekst. Ban na Huawei to forma nacisku i jedna z wielu, która niedawno doprowadziła do podpisania umowy handlowej USA-Chiny. Podejrzewam, że raczej korzystnej dla tych pierwszych.
      Tak, brakuje konkurencji na rynku, jeśli chodzi o oprogramowanie. Dlatego trzymam kciuki za tym, aby Huawei się udało. Przydałby się jakiś powiew świeżości. Byłoby to z korzyścią dla konsumentów.
      Pozdrawiam i dzięki za wymianę poglądów.

     • Alex

      Bardzo możliwe że jest tak jak mówisz. Ale my się tego możemy tylko domyślać. Nikt nam prawdy nie powie. Winni są i jedni i drudzy. Swoją drogą Huawei wybił się na popularności Apple. Kopiowali produkty Apple i nadal co nieco kopiują. Więc wiesz. Tak trochę też nie fair wybijać się na czyjejś marce… Ktoś coś tworzy i zarabia na tym a potem przychodzi taki chińczyk i wszystko kopiuje jak idzie. Daje niską cenę i zaczyna zarabiać. Z czasem podnosi ceny i ostatecznie osiąga dużą sprzedaż i wysokie ceny. Takie to trochę niesmaczne.
      Również dzięki za miłą konwersacje i przede wszystkim bez przezwisk jak to tu często ma miejsce. Bo to że ktoś myśli inaczej nie zawsze znaczy że jest głupi itd 🙂 jednak wiara w normalnych ludzi na tym forum nie umarła jeszcze 🙂 pozdro.

     • antykat

      To prawda, że Huawei zaczął od kopiowania, choć nie zaczynał od telefonów. Teraz jednak już ma własne know-how, własne rozwiązania, centra technologiczne, itd. W niektórych rzeczach to inne firmy muszą gonić Huawei a nie odwrotnie.

 • antykat

  Nie wiem ile ty masz, ale podejrzewam, że i 100 lat nie nauczyłoby cię kultury. Niektórzy rodzą się i umierają chamami.

 • Mirek Seredyński

  Chyba ty. Widocznie ten typ tak ma, ciekawe ile takich jak ty jest na swiecie

 • Walconen

  Gówno burza pana Bartnika pt: „USA kontra Huawei” 3, 2, 1, 0- START! :):):)

 • ems

  Huawei przetrwa atak Wuja Sama. Ma w ręku wszystko co do tego potrzeba: procesory, koprocesory, moduły 5G, pamięci, moduły łączności, wyświetlacze LCD i Amoled. Ma własny system operacyjny Harmony OS na który czekam by go sobie potestować.
  Amerykańskie firmy stracą na tym duże pieniądze. Jeśli Huawei zacznie sprzedawać swoje procesory innym chińskim producentom to Qualcomm będzie miał duuuże kłopoty.

  • Kb Soul

   Jak najbardziej jestem za i raczej w kolejny telefon także zainwestuje w huawei

 • Robert Kowalski

  Czy jest różnica w działaniu telefonu bez usług google? Szybkość, rwsponsywnosc?

 • Norbert Rut (Norbert2505)

  Zgniłe „japko” się słabo sprzedaje to trzeba ciągnąć ten cyrk

 • Mirek Seredyński

  Bez usług Google można używać telefonu, a nawet w łatwy sposób można je wgrać. Ja nie potrzebuję i dobrze mi z tym

  • jajac82200

   Jakimi aplikacjami zastąpiłeś aplikacje Google?

   • Mirek Seredyński

    Nie zastąpiłem bo po prostu nie potrzebuje na siłę używać. Jest to będę używał, nie nie będę. Ale jakby coś konkretnie cie interesowało to pisz, mam swoje sprawdzone typy

 • Neunstick PL

  Im szybciej hajajej zdechnie tym lepiej. Kibicuję gorąco USA w tym konflikcie

  • antykat

   Nie ma żadnego konfliktu. Jest agresor i ofiara.

   • sudione

    Huawei jest ofiarą? Najlepszy żart jaki dzisiaj czytałem.:)

    • antykat

     A co, zaatakowało Stany Zjednoczone?

    • Mirek Seredyński

     «osoba lub zwierzę bezradne wobec czyjejś przemocy, które doznały jakiejś szkody lub straciły życie; też: rzecz wskutek czegoś zniszczona»
     Tak Huawei jest ofiarą

    • ego iszt

     Ty jesteś zapewne ofiara nieudanej skorbanki za pożyczkę z providenta … Smutne realne o i takie prawdziwe ‼️

   • Kb Soul

    Dokładnie. Nic nie zostało udowodnione ze huawei kogokolwiek szpieguje.. Co nie można powiedzieć o Google.. Ale przecież trump się nie wycofa ze swoich tępych decyzji dla jego reputacji.

    • antykat

     Gdyby były jakiekolwiek dowody, to Brytyjczycy i inni sojusznicy USA by je znali i zdecydowanie odrzuciliby ofertę Huawei budowy sieci 5G.

     • Kb Soul

      Dokładnie

  • Rav-X

   To tak jak ja. Oby ta chińska padaka poszła do piachu i pociągła za sobą pozostałe chińskie badziewie. Jak można się cieszyć z używania chińskich bubli firmy krzak, i do tego kupując to wspierać komunizm oraz wyzysk ludzi. Tylko po litować i współczuć można nad takimi ludźmi co dobrowolnie kupują ten szrot i myślą, że mają świetny sprzęt.

   • antykat

    Ale odleciałeś! 😂

   • WhoCares

    Mam rozumieć, że np. koreański Samsung czy amerykański Iphone produkowane w Chinach już tego komunizmu nie wspierają? 😀

    • antykat

     Mnie zawsze rozwala argument z wyzyskiem ludzi. Posługujący się tym argumentem nie rozumieją, że alternatywą dla tego wyzysku jest głód i skrajna bieda.

    • Kb Soul

     Dokładnie. Większość sprzętu produkowane jest w Chinach.

   • Patryk

    Nie tak dawno temu też byłem przeciwko Huawei, los sprawił mi takiego pstryczka że najlepszym wyborem był zakup właśnie Huawei klnąłem kupując go przez pierwsze 2 godziny, z każdą kolejną coraz bardziej lubiłem. Po około 4 miesiącach nie chcę smartfona innej firmy, a testowałem już chyba wszystkie łącznie z Lenovo i mniejszymi. Mając w ręce Xiaomi widać że to kopia Huawei, iPhone szkoda komentować, Samsungi testowałem, i pracowałem na ich magazynie nie dziękuję. Choć jak dla mnie bez usług Google nie ma mowy o zakupie smartfona za bardzo ich używam a nie chcę zamieniać jednej usługi na 10 innych żeby mieć to samo.

    • antykat

     Ze mną było podobnie. Bardzo okazyjnie odkupiłem od kolegi P20 Pro, który okazał się świetnym sprzętem. To był mój pierwszy „Chińczyk” po kilku niechińskich flagowcach i nie widzę, aby od nich jakoś odstawał. Nikt mi więc nie wmówi, że Huawei robi kiepski sprzęt. Bez usług Googla mogę się obejść, jednak bez aplikacji bankowych już nie i na chwilę obecną również nie kupiłbym telefonu Huawei.

  • ego iszt

   Tobie za to od razu powinno się podać eutanazol forte i zakaz używania nie tylko mozgu bo tam nic nie stworzono kiedy Twój stary omyłkowa zamiast w anala spuścil sie w pussy owej kobiety która niestety jednak nie zdecydowała się na skrobankę i powiła taki owoc potajemnych schadzek ‼️ tyle i aż tyle dosadnie w przekazie 4 u ‼️

 • antykat

  USA to terroryści polityczni, militarni i ekonomiczni. Co to za globalna gospodarka, wolny rynek, kapitalizm i demokracja, gdy jeden człowiek zabrania firmom ze swojego kraju współpracować z kim chcą, powodując realne straty w tych firmach? Do tego wywiera naciski na inne kraje, aby samemu osiągnąć jakąś korzyść. Bardzo dobrze, że Niemcy czy Brytyjczycy nie chcą chodzić na smyczy Trumpa. Czym jego działanie różni się od komunistycznych władz chińskich? Komunistyczne Chiny są według Trumpa be, ale już ich tania siła robocza jest cacy, bo pozwala się bogacić Amerykanom, np. Apple, które produkuje tam swoje telefony i jakoś nie ma w związku z tym żadnych dylematów moralnych.

  • magic74

   Niestety USA już nie istnieje 😠
   Nad czym bardzo ubolewam 😟
   Był to niegdyś kraj wolności i dobrobytu…
   Niestety teraz jest to duży Izrael! 😠

   Słowa listu otwartego Benjamina Franklina do narodu amerykańskiego niestety się potwierdzają 😟

   • antykat

    Izrael rządzony przez Niemca? 🤔

   • Patryk

    Kraj wolności i dobrobytu? Kiedy? 🤣 Kraj terrorystów dla terrorystów, bo jak inaczej nazwać kraj który wybił rdzennych mieszkańców, i zabrał tereny?

  • adriann7

   A Chiny za chwilę rzucą na kolana wszystkich niepokornych. Takich oszołomków jak ty trzeba im by wypełnić plan.

   • antykat

    adriann7 – kr.tyn, który:
    – miał kiedyś telefon Huawei
    – rozwalił w nim wyświetlacz, którego serwis nie chciał mu wymienić na gwarancji
    – jak twierdzi, innych telefonów tego producenta od tamtej pory nie dotyka nawet na wystawie a mimo to wydaje mu się, że jest uprawniony do negatywnej oceny każdego modelu
    – od czasu incydentu z wyświetlaczem ma obsesję na punkcie Huawei i dla zemsty na kilku portalach hejtuje tę firmę i jej produkty
    – czasami dla kamuflażu udaje wroga reżimu komunistycznego i obrońcę praw człowieka
    – używa kilku nicków i sam siebie popiera 😂

 • Emejzing

  A No kto by sie spodziewał że na tym portalu tytuły newsów są jak zawsze tragiczne

  • Tima Pcympa

   Za to typowe jest trollowanie byle tylko zaistnieć 🙁


reklama