AutoMapa dla Androida wzbogaca się o funkcję wzorowaną na klasycznym CB Radiu. Kierowcy chcący skorzystać z jej dobrodziejstwa, mogą uczynić to na kilka wygodnych i co ważne – spersonalizowanych sposobów.
CB Radio należało niegdyś do „obowiązkowego” wyposażenia ciężarówek oraz samochodów osobowych pokonujących wielokilometrowe trasy. Urządzenie radiowe pozwalało nawiązać kontakt z innymi kierowcami, a to ułatwiało wzajemnie ostrzeżenia przed policyjnymi kontrolami. Naturalnie CB nie służyło wyłącznie do omijania drogówki.
Użytkownicy swoistej wspólnoty pomagali sobie między innymi w kwestii dojazdu do konkretnego punktu. Nawigacje nie były niegdyś tak rozwinięte, jak dziś i błędy trasy zdarzały się znacznie częściej, niż ma to miejsce aktualnie.
Nic nie może trwać wiecznie, dlatego też powoli CB Radio odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca choćby Yanosikowi, który stanowi świetną platformę wymiany ostrzeżeń przed Policją oraz utrudnieniami drogowymi. AutoMapa, znany i ceniony producent nawigacji samochodowej dostrzegł potencjał nowinek technicznych i postanowił połączyć je z retro stylem CB Radia. Tak powstała nowo zapowiedziana funkcja – AutoCB.
Właściciele AutoMapy poinformowali o debiucie nowej funkcji aplikacji. AutoCB, bo tak nazywa się ficzer, pozwala prowadzić rozmowy ze wszystkimi użytkownikami usługi, ale to nie wszystko. Twórcy przewidzieli większą personalizację odsłuchu oraz interakcji, co przynajmniej w teorii powinno zapewnić większą użyteczność rozwiązania. Pytanie, czy narzędzie przypadnie do gustu użytkownikom AutoMapy.
Mam co do tego mieszane uczucia. Sam pomysł wydaje mi się więcej niż ciekawy, podobnie mogę powiedzieć o realizacji, ale obawiam się, że starania twórców na niewiele się zdadzą. Zachłyśnięci nowinkami technicznymi userzy i tak wybiorą Yanosika, zaś konserwatyści do dziś przewożą pod siedzeniem klasyczne CB Radio. Ciężko jest mi więc zrozumieć, w jaką grupę użytkowników celuje ze swoim pomysłem AutoMapa. Dość przewidywań, przejdźmy do konkretów, czyli krótkiego omówienia możliwości AutoCB.
Podstawową funkcją narzędzia są rozmowy z kierowcami znajdującymi się w naszej najbliższej okolicy. Cały proces nawiązywania konwersacji działa niemal identycznie jak w klasycznym CB, z tą różnicą, że tutaj używamy smartfona.
W zasadzie możemy go częściowo pominąć, programując zewnętrzny przycisk wywoływania rozmowy. Możemy użyć w tym celu zarówno przycisków wbudowanych w auto (np. na kierownicy), jak i dodatkowych akcesoriów. Dla mnie jest to wielki plus, gdyż ciągłe mizianie po ekranie smartfona podczas jazdy nie jest najlepszym i najbezpieczniejszym pomysłem.
https://www.gsmmaniak.pl/956574/policja-google-waze/
Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby stworzyć prywatne kanały, a nawet grupowe „rozmowy” dla konkretnej floty aut. Możliwości są spore i mogą sprawdzić się na przykład podczas wspólnego podróżowania w kolumnie samochodów. Co ciekawe, podczas prowadzenia pracy w trybie prywatnym istnieje możliwość prowadzenia odsłuchu kanału ogólnego.
Nowość trafiła do najnowszej wersji AutoMapy dla systemu Android. Użytkownicy systemów z rodziny iOS muszą poczekać na to, aż producent udostępni odpowiednią aktualizację programu.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
POCO F7 Pro to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów nawet bez żadnej obniżki. W promocji…
Jaki uchwyt samochodowy marki Xblitz warto dzisiaj kupić? Sprawdzam wybrane modele i szukam najciekawszej propozycji…
Xiaomi 16 zapowiada się na ideał kompaktowego flagowca. Z przecieków wynika, że nowy smartfon otrzyma…
Wygląda na to, że coraz pewniejszym jest premiera tego ciekawego urządzenia. Składany Apple iPhone Fold…
Do premiery "nowej generacji" flagowców, które będą wyposażone w nowego Snapdragona, pozostało jeszcze trochę czasu.…
Xiaomi jest nowym liderem chińskiego rynku smartfonów. Udało im się wyprzedzić Huawei i dzięki potężnemu…