, Apple Huawei Newsy Telefony

Huawei P30 Pro miażdży iPhone’a Xs Max szybkością ładowania. Przy okazji obalono popularne mity

fot. David Cogen, TheUnlockr

fot. David Cogen, TheUnlockr

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Teth

  Zapomniałeś dodać, że producenci robią to w porozumieniu z reptilianami w ramach zawartego paktu, mój ty tropicielu teorii spiskowych 😉

 • Mati

  Tak szybkie ładowanie na pewno skróci żywotność baterii, ale czy ktoś każe go cały czas używać? Mój telefon ma szybkie ładowanie i skorzystałem kilka razy, gdy naprawdę tego potrzebowałem i niestety, ale QC w XZ2 nie jest szybkim ładowaniem, szybkie ładowanie jest pokazanie na filmie z artykułu.
  Tak, wiem, producent dorzuca szybką ładowarkę, żeby właśnie z niej korzystać i niszczyć aku, ale to dobrze że rozwijają technologię szybkiego ładowania. Świadomi użytkownicy będą korzystali w razie potrzeby i nie będą wymieniać (z powodu baterii) smartfona co rok.

  P.S. dobrze, że nikt z elektrody.pl tutaj nie wchodzi, bo by nas zjedli za używanie słowa „bateria” 🙂

  • Ivan Pruchai

   No z jednej strony można nie zawsze używać szybkiego ładowania, a z innej strony np. mój P20 Pro ma w komplecie tylko szybką ładowarkę, więc jak chciałbym ładować wolno, to muszę kupić zwykłą ładowarkę.

 • Krzysztofsf

  Testy szybkiego ładowania nalezaloby połączyc z kontrolą temperatury jaką osiaga wtedy smartfon. Taki wykresik liniowy na ktorym na czas ładowania nałozona jet krzywa wzrostu i spadku temperatury.

 • Ju4as

  Przyznam że ładowanie baterii jest mega szybkie w P30 pro.

  • majkel

   Tak samo mega szybkie będzie jej zużycie.

   • Huba

    I co z tego. Ile znowu będziesz używać tego telefonu, 10 lat? Myślę że rok góra dwa i to wszytko.

    • Pisul Maximus

     Mój galaxy note 1 mam od 2011 i na 3 już baterii daje radę

   • Ju4as

    Możliwe. Nie jestem jasnowidzem. Najwyżej zmienię 😂

   • Teth

    Następnym razem nie kupuj smartfona, którego będziesz musiał używać do końca życia, a degradacja baterii nie będzie cię obchodzić. Kolejna sprawa, to szybkie ładowanie dostępne jest w droższych smartfonach, a ich użytkowników stać na nowe akumulatory, choćby mieli je wymieniać co pół roku 😉

 • Krzysztofsf

  Jestem ciekawy na ile cykli ładowań przewidziana jest bateria Iphone, a na ile huawei ?
  LG kiedys podawało, ze ich baterie litowo-polimerowe sa przewidziane na 400 pełnych cykli.

 • Michał B.

  Co do samych „mitów” pierwsze słyszę:D
  Bardziej mnie interesuje wpływ szybkiego ładowania na degradacje baterii. Badań jest pełno i jednak większość potwierdza ze szybkie ładowanie zwiększa temperaturę ogniwa i powoduje szybsza utracę pojemność akumulatora.

 • kukinda

  A wspomni ktoś wreszcie na temat wpływu szybkiego ładowania na sam akumulator? Czy skraca to żywotność ?

  • majkel

   Doucz się z budowy akumulatorów i co powoduje, że ich struktura ulega zniszczeniu. Na pewno jest to wysoka temperatura, a przy ładowaniu dużym prądem i nawet rozładowywaniu uszkadzamy akumulator właśnie z powodu wydzielania się dużej temperatury. O ile rozładowanie przeważnie trwa dłużej niż kilka godzin to ładowanie „zdrowe” także powinno trwać te kilka godzin aby zachowac ilość cykli i żywotność baterii podanej przez producenta (o ile nie kłamią, no i nie wiemy dla jakich warunków ładowania i rozładowania oni to podają, o ile podają). Gdy używasz telefon 2 lata to nie jesteś w stanie zbytnio ocenić co było powodem spadku pojemności aku więc możesz to uznać za normalny objaw zużycia. Dwa, a na pewno więcej takich samych aku porównanych w różnych warunkach ład/rozład dały by ci pogląd czy robic tak czy nie. Ale to nie sa urzadzenia na 20 lat żeby się nad tym zastanawiać i musisz uwierzyc naukowcom czy fizykom, że ładowanie szybkie nie jest dobre. To tylko chwyt marketingowy bo żaden producent nie chce abys korzystał ze smartfona więcej niż gwarancja przewiduje a nawet krócej np. rok, bo niby czemu co roku nowe modele wychodza. Aby wymienić na nowe. Gwarancja jest narzucona przez UE i bez tego pewnie mielibyśmy tylko rok gwarancji, A potem nowy smartfon. Przez ten czas 10-20% różnica w pojemności aku nie jest zbyt zauważalna skoro jesteśmy świadomi, że i tak ona maleje.

  • mozilla007

   Skraca żywotność. Testowałem to kiedyś na g4. Na szybkim ładowaniu po 8 Msc wymiana, a na zwykłej ladowarce ogniwo sprawne po 8 Msc. Wolne ładowanie jest lepsze dla akumulatora i to przy telefonach zamkniętych to tym bardziej powinno się na to zwracać uwagę.

  • Teth

   Czy stosowanie przez producentów smartfonów coraz szybszego ładowania wpływa na żywotność baterii? Tego dowiemy się za parę lat, gdy standard się upowszechni i będziemy mogli zaobserwować statystyki. Na dzień dzisiejszy możemy sobie gdybać, a co jedna opinia, to najmądrzejszy fizyk bez wykształcenia 😉


reklama