W przypadku braku fizycznych przycisków, delikatna wibracja odczuwana przez palec, podczas korzystania z dotykowego ekranu, jest z pewnością lepsza, niż brak jakiegokolwiek feedback’u. Ale zawsze można znaleźć lepsze rozwiązanie. Pisaliśmy jakiś czas temu o projekcie Nokii, który zakłada przekazywanie dotyku na odległość. Koreańscy i amerykańscy inżynierowie podeszli do sprawy inaczej i pracują nad elastyczną powierzchnią, dzięki której wibracje, będą odczuwalne większą powierzchnią ciała.
Nowa technologia polega na stworzeniu elastycznej dotykowej płaszczyzny. Dzięki giętkości będzie mogła stymulować większe, niż opuszek palca, obszary. Elektryczne impulsy stymulowane przez dotyk użytkownika, stworzą powłokę, która będzie zacieśniać się w określonym miejscu i w ten sposób będzie oddziaływać na część ciała użytkownika.
Zastosowanie technologii nie ogranicza się tylko to telefonów. Nowy rodzaj feedback’u może stać się elektronicznym odpowiednikiem alfabetu Braille’a, lub wspomagać operacje chirurgiczne. Można powiedzieć, że tylko ludzka wyobraźnia stanowi barierę dla wykorzystania nowej technologii.
źródło:techradar
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…