, Apple Newsy

Ile kosztuje produkcja iPhone Xs Max? Podpowiadam – ułamek sklepowej ceny

Fot. Apple

Fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Qba

  Android to ich największa wadą

  • LinekPark

   Przestań bić rekordy głupoty, już zdystansowałes legendę, Norbaska, co ostatnio znormalniał. A Norbaska zna chyba cały „komórkowy” internet w Polsce.

 • Qba

  Choćby jak zrobić procesor czy bezramkowy ekran

 • May Czos

  Znowu clickbaitowy tytuł. 443$ to tylko sumaryczny koszt podzespołów, nie produkcja.

 • DM

  Nie wiem czy już tak odbiła Ci UK, ale pisania Polska z małej to trochę pachnie mi nowobogackim który nie miał, a się nagle wzbogacił. Bez urazy. Po prostu szanujmy się. Też pracuje w UK. Na nowego Appla to nawet można w dzień czy tydzień zarobić. Co do naszego kraju, jest na liście top 5 rozwijających się, więc będzie tylko lepiej. O ile Państwo zrobi coś z sfera podatkow etc.

  • LinekPark

   A to jest niestabilne(podatki), jeśli będzie druga kadencja ich.. szkoda iż w Polsce połowa nie głosuje, bo nic to nie zmieni, a reszta widzi głównie dwie, siebie warte, partie.

 • Qba

  Bez sensu te wyliczenia skoro nie obejmują projektu, produkcji, dystrybucji, marketingu, sprzedaży, obsługi posprzedażowej, gwarancji, serwisu, ani nawet zysku.

  • bogymen

   Wcale nie są bez sensu, przecież nikt oprócz Apple Ci nie wyliczy ile wszystko razem wzięte kosztuje tego producenta bo niby jak miałby to rzetelnie zrobić? Powyższa wycena samych podzespołów wystarczy aby wniosek był czytelny dla logicznie myślącego człowieka. Po dodaniu wszystkiego wymienionego przez Cb, no może kwestia projektu jest sporna bo nowe modele to praktycznie to samo co w modelu X śmiało można napisać, że Apple zarobi krocie. Za rok producent widząc bardzo dobrą sprzedaż znowu podwyższy ceny i wcale się im nie dziwie.

   • Qba

    Nie wystarczy, bo koszt podzespołów nie pokazuje całkowitego kosztu jaki ponosi producent.
    I to dotyczy czegokolwiek, koszt opracowania powiedzmy samochodu to też nie jest tylko cena części.

  • Emanuel Pukalski

   Próbujesz udowadniać, że nabywcy jabłek nie są frajerami… Znieś to godnie, powiedz: „Wiem, że Apple ma marżę ponad 50%, a ja jestem frajerem, że kupuję ich urządzenia. Ale i tak jestem z tego dumny!” 🙂

   • Qba

    Apple ma 40% marży, bo koszty jakie ponosi to nie tylko cena części.

 • jotek44

  Racjonalne argumenty :”przeciw” przegrywają z irracjonalnym pragnieniem posiadania ! Inna sprawa, że dla obywateli bogatych społeczeństw (a tych nie brakuje) wydatek rzędu 1500 $ nie jest takim problemem jak u nas. A w ogóle nikt nikomu NIE KAŻE kupować iPhona ! Do wyboru setki alternatywnych propozycji niewiele gorszych a znacznie tańszych. Jak zwykle decyduje indywidualne podejście !

  • Qba

   Niewiele gorszych brak, flagowce z Androidem są dużo gorsze bo 2 razy mniej wydajne i nie mają aktualizacji.

   • Emanuel Pukalski

    Coś Ci się pomieszało droga Qbo – flagowce z Androidem są niemal pod każdym względem lepsze. Może nowe iPhony mają mocniejszy procesor na papierze, ale w praktyce od paru lat wszystkie topowe słuchawki z obu stajni chodzą równie szybko i bez żadnych przycinek. Dla mnie od cyferek w Antutu ważniejszy jest np. czas pracy na baterii, a tu iPhony to jakiś dramat.
    Natomiast sformułowanie „Nie mają aktualizacji” jest po prostu głupie i kłamliwe – wszystkie flagowce mają aktualizacje i na pewno o tym wiesz.

    • Qba

     Flagowce z Androidem nie mogą być lepsze skoro ładują strony internetowe i pliki pdf 4 razy wolniej, mają gorsze ekrany, gorsze aparaty, niedopracowany system i aplikacje, a brak aktualizacji dobrze widać na 9 Pie.

     • DM

      Mój Pixel 2 ma wydajny OS, ekran który jest bardzo dobry – na pewno lepszy niż wszystkie Apple do momentu nadejścia X, aparat równie dobry jak nie lepszy w pewnych scenach, aktualizacje jeszcze dostanie 2 – obecnie ma Pie. Żeby nie było że fanboy ze mnie, to dodam to że wczoraj robiłem update swojego iMaca. 😉

     • Qba

      Czyli ma gorszy ekran nawet od zeszłorocznego iPhone X.

     • DM

      Wyszedł spod tego samego producenta – Samsung. 😉 Narzekanie na ekran w smartphone nawet z średniej półki w tych czasach uważam za czepianie się. Nie mówiąc o flagowcach. Gdzie różnice są minimalne lub na granicy percepcji. 😉 Trochę luzu w tym wszystkim, czy robimy tylko cyferki dla cyferek.

     • Emanuel Pukalski

      Czas ładowania stron i plików pdf – masz jakieś miarodajne wyniki, czy kolega Ci powiedział, że twój iPhone ładuje lepiej niż jego myPhone?
      Jeśli chodzi o gorsze ekrany, to tu sprawa jest dyskusyjna, zważywszy że ekrany do iPhonów dostarcza Samsung.
      Gorsze aparaty – to już czysta demagogia. Wszystkie branżowe portale fotograficzne stawiały jakość zdjęć iPhona X za Huaweiem i Samsungiem (na wyniki nowych iPhonów trzeba poczekać, ale za rogiem premiera Huaweia Mate 20 Pro, więc iPhone ma szansę na bycie liderem zaledwie przez chwilę).
      Niedopracowany system – a w którym to miejscu? Od wielu lat Android oferuje więcej od iOS i nie ma żadnych problemów ze stabilnością (oczywiście nie myślę tu o Custom ROM-ach, które są wersjami garażowymi i przeznaczonymi tylko dla entuzjastów).
      Niedopracowane aplikacje – są i tu i tu, bo za aplikacje odpowiadają ich autorzy, a nie Google czy Apple. Aplikacje wbudowane może są niedopracowane na jakichś chińskich szrotach, we flagowych urządzeniach działają doskonale.
      Brak aktualizacji do Pie? Z tego co czytam, wszystkie flagowce z ostatnich dwóch lat ją dostaną. Oczywiście sam proces aktualizowania idzie sprawniej w przypadku Apple, które jest producentem zarówno sprzętu jak i oprogramowania. Natomiast nie jest tak, że przeciętny użytkownik smartfona nie myśli o niczym innym, jak o tym, kiedy dostanie aktualizacje. Myślę, że 95% użytkowników aktualizacja do nowszego systemu jest dokładnie obojętna (na tym forum są wyłącznie przedstawiciele pozostałych 5%, więc opinie i oczekiwania są tu dość specyficzne).

     • Qba

      Sa pomiary Notebookcheck i Chip

      www.notebookcheck.com/Test-…488.0.html
      Mozilla Kraken to czas ładowania typowej strony internetowej

      www.chip.de/beste…ail/id/900
      Ladezeit Bestenliste per WLAN to czas otwarcia tej strony z tabelą.
      Ladezeit PDF per WLAN to czas ładowania pdfa z tą tabelą

      Co do ekranu są opinie Display Mate www.displaymate.com/iPhon…Out_1s.htm

      Jeśli chodzi o aparat to mowa o XS a nie starym X.

      Niedopracowane Androida widać choćby w braku synchronizacji z komputerami czy niższej jakości aplikacji oraz fakcie że wychodzą kilka miesięcy później komorkomania.pl/36228…cza-iphone

      Większość flagowców do tej pory nie dostała 9 Pie, w dodatku dwuletnie LG G6 i Huawei P9 wcale jej nie otrzymają.

  • bogymen

   Ale Ty nie ogarniasz jednej sprawy, Twoje argumenty typu „nikt nikomu NIE KAŻE kupować” są głupie i powtarzane przez miliony ludzi. Skoro kilka firm podnosi ceny swoich telefonów czy czegokolwiek innego, na rynku powstaje podwyżka u wszystkich innych, u niektórych mniej, u niektórych więcej, ale powstaje, prawa rynku. Zanim nauczysz się myśleć logicznie, ceny u ponad 80% producentów poszybują do góry a Ty jako konsument będziesz miał zawężony wybór pomiędzy takimi firmami jak oneplus, xiaomi, asus itd. które dają dobre ceny a reszta już nie. Ludzie są głupi i taki jest fakt, tu już nie chodzi o to kogo stać a kogo nie, chęć posiadania czegoś premium wygrywa z racjonalnym myśleniem i rzeczywistymi potrzebami.

 • Alex

  Wyprodukowanie każdego telefonu to „ułamek” ceny końcowej dla potencjalnego nabywcy. Za logo i marketing też się płaci. Więc płacą klienci a nie producent, bo on ma zarabiać na tym a nie tracić. No i ogryzek zarabia.

  • DM

   Plus produkt premium może mieć marże na poziomie 70 procent plus. Ponieważ taka specyfika tego rynku, to trochę podobnie jak gama produktów unikatowych.

   • Qba

    Marża u Apple wynosi 40%.

    • DM

     Pracujesz w Apple w pricing’u że tak doskonale ja znasz? Bo z moich wyliczeń – szacunkowych sam DTOS to 58 procent. Oczywiście będzie też on się zmieniał w zależności od podatków w danych kraju.

     • Qba

      Podają marże w raportach dla inwestorów giełdowych.

     • DM

      Ok, to moim zdaniem maja ja nieźle wpasowana, jeśli utrzymuje się ona równa na wszystkich rynkach. Jest na czym zarabiać.

     • Qba

      W końcu to firma komercyjna i z definicji ma zarabiać.

     • DM

      Wiesz znam wiele firm komercyjnych gdzie na niektóre produkty marza potrafi być dziwnie niska lub nielogicznie wysoka. 😉

  • Qba

   Produkcja, oprogramowanie, logistyka, serwis, gwarancja, marketing, prace badawczo rozwojowe swoje kosztują. No i nie zapominajmy o zarobku.


reklama