, Android Huawei Newsy Telefony

Huawei P Smart+ z Kirinem 710. Tak dobrze poprawionego średniaka jeszcze nie było

Huawei P Smart+

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • cyc997

  Z emui miałem do czynienia przy Huawei P8, wtedy wyglądało jak tania podróbka miui, wszystko gdzieś zakopane, nie spójne, trudne, nie dla starszej osoby. Może się zmieniło, ale to wolę już miui przynajmniej je znam dobrze i jak będę miał coś wytłumaczyć to będzie mi najłatwiej. Z kolei czysty android może nie jest tak rozbudowany jak miui, ale być nie musi, grunt że będzie napewno łatwiejszy w obsłudze od miui/emui.

 • May Czos

  GPU w tym Kirinie to Mali-G51MP4.

 • cyc997

  Mam pytanie do użytkowników telefonów z kirinami. Jak wygląda zużycie baterii w porównaniu do odpowiedników mediateka? Tylko szczerze i nie obrazajcie się ale mediateki są bardziej zaawansowane technologicznie od kirinow, jednak obaj producenci nie modyfikuja architektury jak Samsung czy qualcomm, a te modyfikacje zauważalnie wpływają na zużycie energii. Mediatek z taką samą wydajnością jest zawsze bardziej prądożerny niż snapdragon z kryo lub exynos z moongoose (o ile dobrze pamiętam nazwę). Jak to wygląda przy zestawieniu mediatek vs kirin? Bardzo mnie to interesuje bo szukam telefonu dla matuli i zastanawiam się czy jest sens ładować się w kirina, skoro jest tańszy i lepiej wyposażony helio p60?

  • Paweł T

   Z doświadczenia kiriny mają podobne zużycie energii co mtk. W obu przypadkach snapy ( od 625 w górę) lepiej sobie radzą.

   • cyc997

    Tak, jednak telefon ma być nie za drogi, atrakcyjny, cyknac fotkę u cioci na imieninach i dobrze wykonany. W tym wypadku trzeba iść na kompromisy, w qualcommie w tej półce cenowej będzie 8xcortex a53, pewnie 625, w kirinie lub mediateku mogę dostać 4xa73 + 4xa53, GPU mało istotne. Jeśli zużycie energii jest podobne to wolę mediateka bo jest tańszy i ma lepsze zaplecze komunikacyjne, a do tego bardziej zróżnicowany wybór będzie miała matula niż w Huawei / honor bo tam wszystko wygląda jak z kserokopiarki. A wiadomo że kobieta wybiera telefon oczami. Zresztą GPU w takim p60 też nie jest słabe, nie wiem czy nie będzie lepsze niż w kirin 710.

    • Qba

     Ale i tak wszystko zależy od modelu i pojemności baterii.

     Taki P20 Lite krótko trzyma, a Mate 10 Pro i P20 Pro dość długo.

     • cyc997

      Nie bardziej zależy mi żeby nie zamulal. Naklika, nainstaluje, a później przyjedz bo mi nie działa. Chcialem się dowiedzieć czy kirin ma jakąś realną przewage nad mediatekiem, a skoro nie ma to np nadchodząca Nokia x5 będzie mniej więcej tym w co będę celowal.

     • Qba

      Nokia ma czysty system i dwa lata aktualizacji, a Huawei paskudną nakładkę EMUI i tylko rok aktualizacji.

     • May Czos

      „Paskudność” to kwestia gustu. Dla mnie EMUI jest dużo bardziej atrakcyjne niż czysty Android. Wszystko wygląda lepiej niż czysty Android.

     • cyc997

      Ale te dwa lata to oficjalnie podają? W sumie nawet nie chodzi mi tyle o aktualizację samego androida, bo matula I tak nie będzie wiedzieć co siedzi pod „maską”, co o aktualizację zabezpieczeń, wiadomo apka banku, jakieś allegro i inne takie.

     • Qba

      Tak, oficjalnie.

     • cyc997

      A nie wiesz czy czysty android ma tryb zdjęć tak żeby tło rozmywac? Bo to must have, więc jakby był to Nokia x5 byłaby idealna

     • Qba

      Nie mam pojęcia, proponuje zainstalować OpenCamera albo Nokia Camera. Nie wiem czy ta druga aplikacja jest fabrycznie w X5.

     • cyc997

      W sumie racja z tym sobie jakoś poradzę 🙂 no chyba że mi a2 będzie robić wybitnie dobre zdjęcia to też rozważe. Mimo że bardzo lubię telefony xiaomi, a te są wyposażone w naprawdę przyzwoite aparaty, to nie potrafią ich programować i mimo dobrego sprzętu, niestety często robią słabe zdjęcia.

  • May Czos

   Helio P60 zużywa tyle samo energii co SD660 nie odstając jakoś wyraźnie wydajnością.

   • cyc997

    Jednak odstaje kulturą pracy i temperaturą, tutaj kryo stoi na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do mediateka. Miałem nie raz telefony na mediatekach, tych z najwyższych serii i o ile na samą wydajność nie można narzekać, to na kulturę pracy pod obciążeniem już tak. Jednak szukam dla matuli i ona w gierki grać nie będzie, więc ta wada nie będzie mieć dużego znaczenia.

    • May Czos

     Miałeś telefon z P60 czy z innym Mediatekiem i podciągasz wrażenia pod inbe modele? Oppo/Vivo robi praktycznie ten sam telefon w dwóch wersjach, z P60 i SD660. Nie ma między nimi różnicy ani w kulturze, ani w czasie pracy. To naprawdę udany procek.

     • cyc997

      No p60 nie miałem, ale miałem helio x10, x20 I ten p2x (ten z xperia xa1) i np x10 był nawet bardziej wydajny niż snapdragon 615, ale pod obciążeniem scinal, generalnie to przegrzewal się, inne miały to samo, najmniej wiśnie ten P z xperii, ale też miał najsłabsze GPU i taktowanie więc najmniej się grzal.

     • May Czos

      Czyli nie masz pojęcia jak działa P60. to zupełnie inna konstrukcja niż Mediateki które posiadałeś, pozbawiona praktycznie wszystkich ich wad.

     • cyc997

      A Ty masz coś na p60?

     • May Czos

      Mam porównanie Oppo R15 (P60) i R15 Pro (660). Kultura, szybkość oraz czas pracy na jednym ładowaniu są identyczne.


reklama