, Artykuły Longform Newsy Telefony

Gesty, notch, animoji. Apple wprowadza coś u siebie, a reszta to kopiuje

Apple iPhone X/ Fot. Apple

Apple iPhone X/ Fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Michał Krajka

  A ja miałem andorida, później miałem apple, znowu andorida i obecnie mam iphone 8 i jakoś nie obchodzi mnie co kto skopiował 😀 wybierając telefon sugerowałem się opiniami innych i te 4 telefony były strzałem w 10 😀

 • https://twitter.com/AndrzejWoch Andrzej Woch

  Wszyscy się kopiują nawzajem. Apple to samo. Tylko różnica jest jedna. Apple płacze i składa pozwy w sądach na innych.

 • 0001

  No i co z tego że jak wyraził się autor „kopiuje”. Jakoś nikt nie wspomina że wygląd iPhone’a to kopia HTC… tu jakoś wszyscy milczą. Obłudnicy???
  PS. Jeśli coś jest dobre to dlaczego tego nie wykorzystać. Tylko głupek by nie wykorzystał.

  • Michał

   Brednie.

 • mozilla007

  Od appla ktoś kopiuje? Przecież notch, gesty itd już dawno były. Więc ten kto pisał ten artykuł powinien iść do zwolnienia za nie znajomość branży.

  • Aleksander Rapicki

   Przecież napisałem że taki notch był już wcześniej stosowany przez Sharp i essential. A ty mnie już chcesz zwalniać 😁 zdaje sobie sprawę z tego że to wszystko już dawno temu było ale co z tego? Dlaczego kiedy Sharp zaprezentował ów notch nikt nie poszedł za nim? Dopiero przy prezentacji tego, samego rozwiązania u Apple nagle wszyscy zapragnęli to mieć. To właśnie mnie boli najbardziej. Że nikt nie próbuje nic wynaleźć. Tylko kopiują. To samo tyczy się reszty wynalazków.

   • Anubis

    Kolega redaktor pomylił innowacyjność z siłą marki! Przecież oczywiste jest, że trudniejsze jest wdrożenie w życie jakiejś idei, pomysłu etc. Niz kupienie firmy która już ma działający prototyp, opracowane rozwiązanie czy świadomość że dane rozwiązanie jest możliwe do wdrożenia przy obecnym poziomie techniki.

  • Jan Bury

   Portal schodzi na psy, bo ten artykuł to taki typowy click-bait. Zero treści, za to są słowa klucze: kopiowanie, Apple. Żenada.

  • Jan Bury

   A parę artykułów dalej w dół jest tekst o kopiowaniu Huawei’a przez Apple. Czyli w redakcji mają stwierdzoną lub nieleczoną schizofrenię 🙂

  • Runner

   Pokaż mi w końcu, czekam ten dawny notch. Bo nie pamietam, żeby dawno takie coś się nazywało.

 • western

  Sam korzystam z Androida od lat ale to kopiowanie, to rzeczywiście chamówka. Jakby samemu nie można było czegoś wymyślić. Taka iOS androbieda przez to wychodzi.

  • mozilla007

   To pokaż mi coś co jest skopiowane z ios na androidzie. Notch to esential Phone, gesty Nokia i BB od lat miały. Symulowanie kupy już to ktoś robił w Huaweiu. Rozszerzona rzeczywistość to już też lg i Huawei lata temu. Zdjęcia 3d to HTC. Ekranu 3d HTC lub lg. Przesuń ekran by odblokować było w samsungu bodajże lata świetlne przed opatentowaniem przez Apple. Faktycznie każdy kopiuje od appla. Raczej jest na odwrót.

   • Paul Wolf

    Ale to były jednostkowe przypadki wykorzystania tych „innowacji”.
    Gdy zrobił to Apple, zaczynają to robić wszyscy

   • Runner

    Ty wiesz, że jest różnica między ekranem 3D, a obsługa 3D touch, powiedz kiedy Apple miało ekran 3D :-). Nawet nie wiesz widzę co to 3D Touch :-). EP wyszedł z całkiem inna wyrwą miesiąc przed iPhone X, to co myślisz że Apple opracowało X w miesiąc czasu? Gdzie notch jest najbardzej podobny i kto po kim to patrz. Zanim coś napiszesz pomyśl czy masz wiedzę. Znajdź mi to symulowanie kupy w Huawei uploads.disquscdn.com/image…48a2d6.jpg

    • mozilla007

     3d touch to nic innego jak wykrywanie nacisku palca, iPhony jeszcze nie miały ekranu 3d, ale pewnie dojdzie do tego i sie okaze ze to Apple wymyslilo to rozważenie. Jak patrze na notcha z iphona x, to widzę podobieństwo między esential Phone i sharpem, od których to zgapili. W Huaweiu narazie najlepiej to rozwialali.

     • Runner

      Jak możesz pisać o tym, że X skopiował od EP, czy Ty rozumiesz, że EP wyszedł miesiąc przed X, czy uważasz, że Apple w miesiąc stworzyli X. Po drugie ten notch w X jest całkowicie inny niż w EP, chłopie popatrz tam jest wyrwa. Huawei i lepsze rozwiązanie haha, przebudz się, ten górny notch z dolną belką z czytnikiem wygląda tam słabo. Nieudolna kolejna próba kopiowania po X. W X przynajmniej ramki są proporcjonalne i to widać

     • mozilla007

      No akurat esential Phone miał dużo wcześniej grafikę podgladowom i starczy poszukać.

     • Runner

      Taaa Ty wiesz kiedy miał :-))) a może X miał jeszcze wcześniej, wystarczy poszukać. Chłopie jak Ty widzisz podobieństwo EP wyrwy do X notch to gratuluje rozróżnienia. Piszesz aby pisać kontrę, czy naprawdę nie rozumiesz.

     • mozilla007

      No akurat ep był bardziej zaawansowany, bo miał tylko aparat. To jak zmieścić reszte bez jego powiększania? To musieli tak zrobić. Sharp tak samo i jakos nikt nie napisze ze Apple skopiowalo, bo oni tacy innowacyjni. Nawet 3d touch było w jednym modelu BB, gest Nokia i BB. No i tak można wymieniać długo. Popatrz na trzeźwo na to i sam zobaczysz ile to Apple kopiuje i twierdzi że to oni wymyślili coś. Nawet Mac pro i dotykowy pasek. Polak chciał itd, Apple popatrzył i optentowal jako własne i dostał patent. Polak nie dostał. Boli takie coś ze nawet nas okradaja?

 • ZIĘCIU

  Osobiście w tym roku wszystkie flagowce mnie rozczarowały, jedne mniej, drugie bardziej. Zaczynając od rozmiarów patelni, ten sam wygląd, małe baterie, 4gb ramu, usuwaniu jacka, braku slotu na kartę itp., a kończąc na cenach z kosmosu.
  Teraz czekam tylko na premierę nowego iphona, żeby wiedzieć czego spodziewać się po innych flagowcach w 2019 roku i może na jubileuszowego samsunga.

  • Grzegorz93

   BlackBerry K2 też?

   • ZIĘCIU

    Blacka ciężko nazwać flagowcem patrząc na podzespoły, chyba że patrzysz tylko na cenę, bo ta jest iście „flagowa”. Poza tym ten telefon jest chyba tylko dla miłośników marki, osobiście jednak wolę większy ekran zamiast fizycznej klawiatury.

    • Grzegorz93

     Patrzę na całość, nie tylko podzespoły a u BB K2 jest aktualnie ich flagowcem.


reklama