, Poradniki

Jak NIE ROBIĆ zdjęć smartfonem? Oto 16 najczęściej popełnianych błędów!

fot. Rebecca Harris

fot. Rebecca Harris

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Martin Quirex

  Telefonem można robić ładne zdjęcia w „miarę” jakościowo. Jestem tego zdania, że do zdjęć tylko i wyłącznie aparat jako aparat i żaden smartphone nie da tej jakości nigdy jeśli chcemy robić ładne i jakościowe zdjęcia.

  • pers1

   Wszystko wskazuje na to że masz kiepski smartphone.

   • Martin Quirex

    Już objaśniam jak kiepski od którego zacząć… ok Nokia N8 Carl Zeiss 12MPX, Lumia 920 21MPX, Lumia 1020 41MPX oczywiście podpisane Carl Zeiss a teraz Huawei 20 Pro. Rzeczywiście słabe smartphony do zdjęć chyba lepszych nie znajdziesz jak najtańszy DSLR. Zatem smartphony dobre są do robienia zdjęć na Facebook, eBay itd., itp.

 • Marek

  Ja to dodałbym jeszcze jedną wadę dzisiejszych fotografii. A mianowicie nagminne robienie zdjęć w pionie. Wiem, że lepiej się trzyma telefon jedną ręką i robi zdjęcie pionowe. Ale jak przeglądam później zdjęcia z wakacji od kogoś i na monitorze, który typowo jest w układzie poziomym mam wszystkie zdjęcia pionowo, to chce mi się wymiotować.
  Pionowe zdjęcia mają szczególne przeznaczenie i trzeba świadomie wybierać kiedy ustawić aparat do pionowej pozycji. 90% zdjęć powinna być poziomo!

 • DeX

  Najgorsze są nastolatki, które zasłaniają cała twarz telefonem 😀 Chyba naprawdę są szpetne skoro tak robią.

 • Staszek

  Zasada nr 17, chcesz robic dobre zdjecia nie kupuj telefonow Xiaomi starszych niz rocznik 2018, gdyz dopiero w tym roku ww. firma sie obudzila i odkryla, ze zdjecia w smartfonach sa wazne.

 • Mariusz

  ekhm, połowę tych uwag można włożyć między bajki, przynajmniej w świecie marketingu. Wszak nowe telefony cykają fotki w dzień,w nocy, nawet z ręki, a co mówić o fotkach pod słońce, prościzna…:)

 • majkel

  Najlepszy widok to blysk fleszy skierowanych na murawe z trybun w czasie meczu pilkarskiego 😀 od lat to widzialem w telewizji ale dopiero w sumie od paru lat zaczalem sie z tego smiac.


reklama