, Newsy Telefony

W 2021 wszyscy będziemy mieli phablety

Samsung Galaxy Note 8 / fot. gsmManiaK.pl

Samsung Galaxy Note 8 / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Septol

  Definicja phabletu moim zdaniem jest już nie aktualna powinna przejść do lamusa od kiedy Samsung wprowadził model S8 z ekranem 5.8 cala.Telefon ma perfekcyjne rozmiary idealnie leży w ręku i wszystko bez najmniejszego problemu można zrobić jedną dłonią.Jest zauważalnie mniejszy od S7 Edge ,który ma 5,5 cala a wielkością przypomina S7 która ma 5.1 cala.Tendencja większy ekran większy telefon od tego roku jest nie aktualna, gdy mamy coraz więcej bezramkowców.

 • jarosword

  Należę do osób z dużymi dłońmi a mimo wszystko wygoda obsługi jedną ręką jest dla mnie ważna, do tego stopnia, że zostanę przy 5-5,2 cala ekranu, najlepiej z przyciskami pod ekranem, bo co mi z 5,5 cala jak jakąś część efektywnie zżerają ekranowe przyciski nawigacji.
  Kolejny trend to ekrany 18:9, które sprawiają, ze telefony wygodniej się trzyma w dłoni, ale na pewno nie obsługuje jedną ręką. Nie mówiąc już o tym jak one „komfortowo” leżą w kieszeni nawet niezbyt slim spodni – masakra, bo zmniejszenie szerokości telefonu jest kosztem jego wysokości.
  Z takimi wymaganiami na dobrą sprawę zostaje mi kupno, Xiaomi mi6 (lepsza bateria) lub Samsunga S7 flat, bo za refleksy edge’a dziękuję (lepszy aparat).
  Widać rynek ewoluuje w niekorzystnym dla mnie kierunku, bo nie jestem w targecie producentów, hehe 😉

  • Septol

   Bzdury opowiadasz, nie miałeś w ręku nigsy s8 czy s7 , masz porównanie :www.gsmmaniak.pl/67952…orownanie/
   A S8 bez problemu ogarniesz jedną ręką.
   Z zakupem telefonu z małym ekranem jest jak z telewizorem, po dwóch tygodniach żałujesz ,że nie kupiłeś wiekszego 🙂

   • jarosword

    Widziałeś to porównanie? Zauważyłeś może, że kciukiem trzeba wyżej sięgnąć w S8, choćby żeby rozwinąć belkę powiadomień, czy to już Ci umknęło?
    Tak się składa, że miałem oba w łapie i wg mnie jest różnica.
    Ja bym znacznie wcześniej zaczął żałować, że kupiłem coś większego. Zapewne przy pierwszym siadaniu z telefonem w kieszeni 😉

 • Asfalt

  Mam 5 cali i chętnie bym wrócił do 4,6 cala. Jak to zrobić, skoro wybór jest tak mocno ograniczony?

  • Konrad Bartnik

   Wybór jest ograniczony w zasadzie do trzech opcji możesz kupić Xperię Compact, iPhona lub Galaxy A3. Niezbyt imponujące możliwości, ale w zasadzie pokrywają zarówno średniaki jak i flagowce.

 • LinekPark

  Mam 5,5′, ale tylko 70% frontu to ekran, ulga po poprzednim 75% jest duża. Wreszcie nie klikam przypadkowo, a gdyby dorzucić edge, to katastrofa, bo refleksy skutecznie pomniejszają jeszcze ekran. Do tego tracimy obecnie przyciski pod ekranem, kolejny minus…
  O trwałości mówić nie będę, bo to zaczyna się ją tępić jako zło bezpośrednio od rogatego, czy coś, panoszenie się szkła na pleckach tylko w tym pomaga. Obudowy idą w bardzo złą stronę, stronę antyergonomicznej jednorazowości walczącej z czytelnością.

 • Taedium Vitae

  Nie dziwi mnie to pamiętam reklamy Galaxy S3 w tedy słyszałem opinie od znajomych że to patelnia.Dzisiaj ponad 5 cali to standard i mało kogo dziwi 5,5 cala 😊

 • Mariusz

  i to jest smutne, kiedyś telefony były dodatkiem, teraz marynarka jest naturalnym na nie pokrowcem. Ja nie zrezygnuję z małego telefonu, choćbym miał miec zwykły telefon do rozmów i tablet do neta. Ale z klockiem nie będe ciągle łaził

  • Konrad Bartnik

   Pytanie, czy na rynku będą jakieś sensowne możliwości wyboru. Mam wrażenie, że powrót do prostego telefonu mógłby być bolesny – brak dostępu do poczty byłby głównym problemem, bo bez mediów społecznościowych można żyć, pewnie nawet lepiej niż z nimi. Ale co z nawigacją, aparatem? Noszenie ich jako osobnych sprzętów to moim zdaniem gorsza wizją niż duży smartfon, chociaż specjalnym zwolennikiem phabletów nie jestem.

   • LinekPark

    Był BB Passport I Classic, ale BB 10 upadło. 😫
    Teraz jest KeyOne. Nadal można mieć coś starszego typu, lecz dość funkcjonalne. 🙂
    Ps
    Nie dziś miała być recka G5S PLUS? 😉

 • mira

  wszyscy? a g….. prawda. dla wielu 5 cali to max i nie kupią większej patelni.

  • Konrad Bartnik

   5 cali w jakiej obudowie? Z jak grubymi ramkami. W tekście podałem przykład LG Q6, który według definicji jest phabletem. I nadal jest podobny wielkością do wymienionego modelu K6.

   • MrVik

    Wszyscy pieją jakie to super, że smartfon z ekranem 5.8 cala ma rozmiary niedawnego 5.2 calowca, ale gabaryty to nie wszystko. Tak duże ekrany po prostu są niewygodne w obsłudze. Może i za kilka lat wszyscy będziemy korzystać z phabletów, ale na pewno nie wszyscy będziemy się z tego cieszyć.

    • Septol

     Kompletna bzdura, w s8 wszystko zrobisz jedną ręką bez problemu tak jak w S7. Idź do jakiegoś media markt czy brand store i się pobaw to zobaczysz.

     • MrVik

      Jasne, jak leży na stole 😉 Co mnie będziesz przekonywał, miałem w ręce S8 i tak jak nawet przy mniejszych ekranach nie sięgniesz wszędzie kciukiem. Używam Honora 8, który ma dosyć wąskie boczne ramki i „tylko” 5.2 cala, a mimo to sięganie do górnej części ekranu wymaga gimnastyki palców.
      Spróbuj tego S8 obsłużyć jedną dłonią trzymając go w pozycji do dołu ekranem (jakbyś leżąc na plecach trzymał go przed oczami) – normalnie smartfon leży na dłoni, a tylko trochę przytrzymujemy go z boków żeby się nie wyśliznął, ale gdy musimy zapewnić mu pewny chwyt tylko za boczne krawędzie to obsługa staje się o wiele bardziej niewygodna.

 • vonski

  Czyli tak jak pisałem jakiś czas temu, zostanę z S7 do usranej śmierci :/

  • Septol

   Dlaczego ?? Idź do jakiegoś media czy brand soru i zobacz S8 jest tylko 7 mm dłuższa a ekran dużo większy 5.8 cala. Tu masz porównanie : www.gsmmaniak.pl/67952…orownanie/

   • vonski

    Nigdzie nie muszę iść, bo S8 miałem. Co z tego że obudowa podobna, jak ekran wielki. Kciuk mi nie chce urosnąć.

 • Fon

  Aha…


reklama