Kategorie: Newsy Telefony ZTE

ZTE jak Nintendo DS? Tak, ale raczej nie u nas

Skaner linii papilarnych czy siatkówki oka jeszcze niedawno występowały tylko w filmach science-fiction, a dziś są powszechnie stosowane. W ostatnich miesiącach największy nacisk kładzie się na bezramkowe ekrany. ZTE i AT&T pracują jednak nad czymś, co już było. Warto czekać?

ZTE i amerykański operator komórkowy AT&T pracują nad otwieranym smartfonem wyposażonym w dwa ekrany. Po rozłożeniu tworzyłyby one jeden o przekątnej 6,8 cala. To o cal więcej niż w panel zastosowany w Galaxy S8. Ciekawostką jest fakt, że po złożeniu urządzenie ma mieć grubość zaledwie 10 mm, czyli będzie tylko dwa milimetry grubsze niż wspomniany wcześniej flagowiec.

Rozkładane smartfony już były

Pamiętacie Kyocera Echo? To wypuszczony w 2011 roku rozkładany smartfon z dwoma ekranami. Po złożeniu przypomina typowy telefon, jednak gdy go otworzymy zobaczymy coś, co wielu kojarzy z konsolą Nintendo DS. Firmy ZTE i AT&T postanowiły pójść w tym kierunku i zaprojektowały model o nazwie Axon Multy.

Smartfon będzie różnił się od tego zaprezentowanego w 2011 roku przez Kyocerę. Inny będzie np. sposób mocowania dwóch części urządzenia. Teraz po rozłożeniu oba ekrany „połączą się” i stworzą jeden o przekątnej 6,8 cala. Choć producent tego nie podaje, możemy domyślać się, że będą mogły pracować niezależnie.

Typowy średniak

Specyfikacja nowego urządzenia nie porywa, choć działanie powinno być płynne. Obydwa ekrany będą miały rozdzielczość Full HD (1080×1920 pikseli), a po rozłożeniu utworzą pojedynczy monitor o rozdzielczości 1920×2160 pikseli.

Smartfon napędzany będzie czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 820, znanym m.in. z Sony Experia X Perfomance, Samsunga Galaxy s7 Active, czy OnePlus 3. Do tego grafika Adreno 520, 4 GB Ram i 32GB wbudowanej pamięci. Na pokładzie znajdziemy też przyzwoity aparat o rozdzielczości 20 Mpix. Całość zasili za małe według mnie ogniwo o pojemności 3120 mAh.

Czy nowy smartfon podbije rynek? Raczej wątpię. Myślę, że najważniejszy w tym wypadku będzie software

Dwa ekrany mogą bardzo przydać się w pracy. Co prawda Android ma funkcję podziału ekranu, ale nie współgra ze wszystkimi aplikacjami, a samo korzystanie bywa przez to uciążliwe. Z pewnością łatwiej będzie pisać wiadomości na pełnej klawiaturze qwerty, a smartfon mógłby zadowolić też fanów mobilnej rozrywki, bo na dolnym ekranie można by wyświetlić przyciski i grać prawie jak na padzie.

Wątpliwe jest czy finalny produkt trafi na rynki europejskie. Rekordów sprzedażowych też raczej nie pobije, ale może jest to właśnie nisza, którą ZTE wypełni? Zobaczymy. Osobiście chętnie przetestowałbym to urządzenie.

Źródło: Venturebeat

Kamil Onyszk

Najnowsze artykuły

  • Artykuł sponsorowany

Za co świat pokochał iPhone?

iPhone, urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek telefonów komórkowych, od momentu swojego debiutu w 2007 roku, zdobyło…

29 kwietnia 2024
  • Promocje

Dla tego telefonu olejesz Xiaomi. AMOLED 144 Hz, 12 GB RAM i 108 MP z OIS w cudownej cenie!

AMOLED 144 Hz, aparat 108 MP z OIS, kamerka selfie 50 MP z nagrywaniem 4K,…

29 kwietnia 2024
  • Newsy
  • Oukitel
  • Telefony

Gdyby pokazał go Samsung, kupiłbyś go od razu. 24* GB RAM, wielka bateria i niezły aparat 64 MP za drobne

Jaki smartfon kupić zamiast odpornego Samsunga Xcover? Normalnie powiedziałbym, że każdy, ale Oukitel WP35 to…

29 kwietnia 2024
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Samsungu, czas na Polskę! Takich smartfonów w średniej półce zwyczajnie oczekujemy

Samsung Galaxy F55 to już kolejny smartfon ze skórzaną obudową. Czas, by nareszcie takie modele…

29 kwietnia 2024
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Smartwatch Amazfit z hitową aktualizacją. Wielki worek nowych funkcji

Amazfit Balance doczekał się właśnie aktualizacji, która dodaje zegarkowi sporo funkcji sportowych. Właściciele smartwatchy będą…

29 kwietnia 2024
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

WhatsApp się popsuł – nie wyślesz wiadomości. Wiem, jak tego uniknąć

Użytkownicy komunikatora WhatsApp na Androidzie mają po najnowszej aktualizacji pewien problem. Okazuje się bowiem, że…

29 kwietnia 2024