, Android Longform

Czy regularne aktualizacje Androida mają dla Was znaczenie?

fot. Google

fot. Google

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • wrati

  Aktualizacje bezpieczeństwa przez umowne 2 lata wsparcia (a nawet przez dłuższy czas życia sprzętu) powinny być normalnością i wręcz wymuszone na producentach

 • Gołąbek pokoju

  No ale jak większość nawet nie konfiguruje konta (na co wskazał użytkownik powyżej) . No to co im można ukraść…..

 • karol

  Aktualizacje były by ważne niestety często więcej psują niż naprawiają , należy zadać pytanie czy producentowi zależy by stary niesprzedawany smartfon dogonił funkcjonalnie i wydajnościowo nowy ,z doświadczenia wiem że nie , ja do dziś na używam P1000 pierwszy tablet na androidzie z androidem 2,3 i pewne żeczy sprzyczyn politycznych producenta jak i pewnie google nie działają , ale sprzęt jak najbardziej jest funkcjonalny

 • May Czos

  „najlepszym przykładem niech będzie Samsung Experience czy MIUI. I tu faktycznie uważam, że regularne aktualizacje są potrzebne oraz wręcz pożądane.
  Nakładka z Androidem Nougat a z
  Androidem O pod spodem, to często nie kilka zmian – to kilkadziesiąt
  jeśli nie kilkaset usprawnień i funkcji, których brak może faktycznie zaboleć.”

  Że jak? Przecież jest dokładnie odwrotnie co sam drogi autorze przyznałeś nieco niżej na przykładzie swojego A5! Im bardziej rozbudowana nakładka, tym mniejsze znaczenie ma numer Androida pod spodem. I MIUI jest tego najlepszym przykładem gdzie identyczny interfejs występował na dwóch a nawet trzech różnych wersjach Androida.

  Ba – w nakładkach czasami wręcz aktualizacja przynosi odwrotny skutek niż w gołym Androidzie. Marshmallow miał przynieść poprawę wydajności i czasu pracy względem Lollipopa, później Nougat względem Marshmallowa. Tymczasem u mnie aktualizacja z 5.1 do 6.0 skróciła czas pracy o 1,5h na ekranie, w S7 Nougat skrócił czas działania o ok. 0,5-1h na ekranie. Często więc aktualizacje są wręcz niepożądane!

 • WujekYahoo

  Najbardziej z androida 7.1 podoba mi się szybkie przełączanie między aplikacjami po podwójnym tapnieciu przycisku multitastingu.

  • May Czos

   Wiesz co jest najlepsze? Dokładnie takie coś miało EMUI na Lillipopie. Po aktualizacji do Marshmallowa Huawei to wyciął, a po mnie wszyscy jechali że nie podoba mi się ta zmiana. A tu proszę, identyczne rozwiązanie pojawiło się w zubożonym gołym Androidzie.

   • RS2_15237_THE_END

    Na 7 jest to znowu na Emui, jeśli dobrze rozumiem i chodzi o przełączanie między dwoma ostatnimi aplikacjami

    • May Czos

     Tak. Wróciło na 7 bo to element Nougata.

 • MHM

  Z mojego doświadczenia admina IT w urzędzie: 97% użytkowników nie ma pojęcia o tym, że są wydawane przez producentów ich telefonów jakieś aktualizacje. Bardzo wielu z nich nie ma nawet skonfigurowanego konta Googla w telefonie. Korzystają z telefonu w stanie w jakim wyjęli je z pudełka. Wsadzili SIM do telefonu, ustawili kod blokady, bo konfigurator na nich to wymusił, ale pominęli konfigurację konta. Mówię o telefonach prywatnych. Służbowo to dostają telefony typu Samsung SOLID.

  • Tiesiog Mirka

   Popieram zdanie, na pracy mam to samo 😉

  • RS2_15237_THE_END

   A po co telefon bez konta, usług, aplikacji?

   • MHM

    Do dzwonienia ? SMS ? No i ładnie wygląda 😉 Tak nowocześnie 🙂 Większości z nich to do szczęścia wystarczy.

    • RS2_15237_THE_END

     to nie znam takich osób, ale pewnie występują w społeczeństwie 🙂

 • Maciek

  Odpowiadając na pytanie z tematu. Cieszę się że zmieniłem smartfona na mi Maxa. Mój smartfon średnio co 2 miesiące dostaje aktualizację. Najczęściej to aktualizacje nakładki z łatkami zabezpieczeń ale nougat też się trafił. Moim zdaniem aktualizacje są potrzebne zawsze lepiej mieć więcej funkcji nawet jeśli się z nich nie korzysta bo kiedyś mogą się przydać. Jak dla mnie wsparcie xiaomi jest znakomite miui 9 dostaną prawie wszystkie modele tej firmy.


reklama