Tegoroczne informacje o telefonach Apple zdominował iPhone 8. Oprócz niego premierę mają mieć jednak następcy iPhone 7. Co zaoferuje iPhone 7S i iPhone 7S Plus? Kiedy będą miały premierę i ile będzie kosztowały?
Cykl wydawniczy Apple do tej pory był prosty i przejrzysty. Flagowe urządzenie co roku, przy czym nowy design pojawiał się co dwa lata. Rok po jego zaprezentowaniu firma z Cupertino pokazywała nam telefon o lepszej specyfikacji, aparatach czy nowych rozwiązaniach, jak na przykład panel Force Touch.
Ta sytuacja została zachwiana przez model iPhone 7, który nie zaoferował nowego stylu. Był bliźniaczo podobny do dwóch poprzednich generacji. Teraz, gdy nadchodzi 10 rocznica pierwszego urządzenia z jabłkiem z tyłu obudowy, Apple szykuje coś specjalnego.
O specyfikacji Phone 8 pisaliśmy już nieraz. Teraz tylko krótko przypomnę, że będzie to najpewniej bezramkowa konstrukcja oferująca wszystko, co ma w arsenale gigant z Cupertino. Oczywiście za odpowiednią cenę. Ta z przecieków przekracza magiczną granicę 1000 dolarów.
W cieniu tych informacji znajduje się obecnie „normalna” edycja tegorocznych iPhonów. Co wiemy o iPhone 7S i 7S Plus?
W zasadzie wiemy niewiele. Na początek to, co pewne. Spodziewamy się tego samego designu. Nic nie zmieni się w rozmiarze telefonów – 4.7-cala dla mniejszego modelu i 5.5 dla większego. Konstrukcja dalej będzie aluminiowa i wodoodporna.
Bez zmian prawdopodobnie pozostanie ilość pamięci RAM (2 GB w iPhone 7S i 3GB w 7S Plus). Procesor to kolejna iteracja jednostek Apple – A11 Fusion. Urządzenia będą działały pod kontrolą iOS 11. Zmianie nie powinien też ulec sposób odblokowywania – nadal będzie to skaner linii papilarnych zatopiony w przycisk Home.
Co może się zmienić? Podejrzewam, że aparaty zostaną dopracowane, a przecieki mówią o możliwym bezprzewodowym ładowaniu we wszystkich trzech modelach. Nie należy też liczyć na powrót gniazda słuchawkowego w standardzie Jack.
Przecieki mówią o 649$ w przypadku modelu ekranem o przekątnej 4.7 cala i 749$ dla większego iPhona 7S Plus.
Co z iPhonem SE? Jak pisałem jakiś czas temu, możemy liczyć na następcę. To dobra wiadomość, bo w końcu nie każdy potrzebuje większego ekranu, a ta edycja urządzenia od Apple jest przy okazji najtańsza – cena ma wynosić 399$ za model wyposażony w 32 GB pamięci.
Źródło: cnet
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
OnePlus Pad Lite przed premierą zdradził 100% specyfikacji i design na renderach. To rozsądny tablet…
POCO F7 w końcu zdradził wygląd. Nadchodzący do Polski bestseller Xiaomi otrzyma świetny design, który…
vivo X200 FE ma potencjał zostać jednym z nielicznych kompaktowych flagowców, które zostaną oficjalnie zaprezentowane…
Nikt mi nie wmówi, że przy takiej promocji istnieje lepszy smartwatch do 1000 złotych niż…
Nowa wersja OxygenOS 15 trafiła do superśredniaka OnePlus 13R. Producent w aktualizacji zadbał o praktyczne…
Po tygodniu urlopu ManiaK Tygodnia powraca w 13 odsłonie. Tym razem będzie o wielkich bateriach,…