, Huawei Newsy Wearables

Huawei Watch 2 ze świetnym gratisem trafia do przedsprzedaży

fot. Huawei

fot. Huawei


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://nowakowski.eu Rafał A. Nowakowski

  Pytanie podstawowe to ile wytrzyma na jednym ładowaniu? Bez takiej informacji w życiu nie kupiłbym zegarka do biegania.

  • http://nowakowski.eu Rafał A. Nowakowski

   Sam sobie odpowiem na zadane pytanie: akumulator w tym zegarku to 420 mAh (typowa wartość) i 410 mAh (minimalna wartość). Przykładowo sportowy Polar M600 (także Android Wear 2.0) ma akumulator 500 mAh – wystarcza to na 2 dni po połączeniu z Androidem i 1 dzień z iOS.

   Zegarek Huawei posiada dodatkowo prądożerny modem LTE oraz NFC. Jeśli wytrzyma 1 dzień z godzinnym treningiem z GPS to będzie cud nad Wisłą.

   To jest kolejny dowód na to, że smartwach (a już napewno działający w oparciu o AW) nie nadaje się do uprawiania sportu. Co mi z dżiliona funkcji, skoro w połowie dnia zegarek będzie już rozładowany.

   Nie widzę tego. Strata pieniędzy.

   • http://www.frillmag.pl/ Aleksander Piskorz

    Generalnie ostatnio myślałem nad tekstem, który porównywałby „wartość” smartwatchy z Android Wear, które kreują się na typowe sportowe zegarki, wraz z typowymi sportowymi markami tworzącymi własne zegarki: mam tu na myśli Suunto czy chociażby Garmina.

    Miałem okazję zobaczyć, jak działa w akcji typowy „sportowy” odpowiednik w podobnym budżecie (około 1600 złotych) i muszę powiedzieć, że… Android Wear po prostu wypada blado, jeśli nie powiedzieć tragicznie przy rozwiązaniach innych producentów.

    Pytanie jest też takie: kto i do czego konkretnie potrzebuje takiego smartwatcha? Bardzo dużo pytań, trochę mniej odpowiedzi, ale generalnie konkluzja jest taka sama, jak w Twoim komentarzu. AW nie ma i w najbliższej przyszłości zapewne nie będzie miał niczego, co stawiałoby go na półce pośród sportowej konkurencji. Stety lub niestety.

    Leżąc na mojej półce, w trybie spoczynku (bez Wi-Fi i tak dalej) smartwatch z najwyższej półki od Fossila stracił 3% baterii w kilkanaście minut. Pozostawię to bez komentarza.


reklama