, Newsy OnePlus Smartfony

Te rzeczy OnePlus mógłby poprawić w nowym flagowcu

fot. OnePlus

fot. OnePlus

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • FireFrost

  Jedyne co to fajnie by było jakby przytył i tą baterię miał konkretną, reszta z tego artykułu do mnie nie przemawia.

  Uważam, że 3T to bardzo udany model i OP5 nie będzie się od niego znacznie różnił. W 3T brak jakiś wielkich wad, które trzebaby poprawiać

 • hajla

  iphone nie bedzie mial przycisku wybudzania a caly ekran bedzie czytnikiem linii papilarnych

  • rejk

   A to a propos czego?

 • rejk

  Nie za wszystkimi trendami należy podążać i właśnie za to lubię markę OP 🙂

 • rejk

  Ad. 1) Wyświetlacz mógłby być lepszy, ale po co wyższa rozdzielczość? Mam nadzieję, że zostanie 1080p – po cholerę ma drainować baterię niepotrzebnie, kiedy różnica gołym okiem jest marginalna?
  Ad. 2) Miło by było, ale certyfikaty kosztują. Niech będzie dobrze zabezpieczony przed deszczem i ochlapaniem (czy tam wpadnięciem do wanny), ale certyfikaty do tego potrzebne nie są – wystarczy mi zapewnienie producenta.
  Ad. 3) Bateria – wiadomo, im dłużej telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, tym lepiej – ale dlatego też nie ma sensu zwiększać rozdzielczości wyświetlacza.
  Ad. 4) Im lepszy DAC, tym lepiej, ale OP3T wiele do życzenia nie pozostawia w tym aspekcie afaik. A jeśli przeniosą czytnik na tył, to na pewno OP5 nie kupię – bardzo nie lubię takiego rozwiązania.

  Za to na pewno powinni poprawić słabiutki mechanizm wibracyjny i przede wszystkim aparat (ogólna jakość zdjęć w słabym oświetleniu i problemy z szarpiącą stabilizacją przy nagrywaniu 1080p) – jak to poprawią i nie zepsują rzeczy z punktów powyżej, to na 90% będzie to mój nowy telefon 🙂

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Aleksander Piskorz

   Już odpowiadam. 1) Większa dla osób, które chciałyby skorzystać z treści VR lub kartonowych gogli. Ja osobiście także wolę full HD, ale patrzę na tę kwestię, niejako w stylu podążania za trendami. Dla eksperymentu, dlaczego nie? 🙂

   2) O tym mówiłem – niestety przełoży się to na cenę.

   3) Bateria + odpowiednie optymalizacje, albo coś w rodzaju STAMINY u Sony i jestem kupiony.

   4) Też wczytywałem się w kilka recenzji, między innymi na Head-Fi i wypada całkiem nieźle. Nie oznacza, że nie może być lepiej. W końcu smartfony aspirują do stania się pełnoprawnymi DAPami – chociaż do tego jeszcze długa droga.

   Co do wibracji, niestety się nie wypowiem, bo nie korzystałem, ale niektóre osoby faktycznie zwracają na to uwagę.

   • umpa

    Ad. 4) Może wcale nie taka długa -> Onkyo kombinuje ze słuchawką Granbeat (taki brat odtwarzacza Onkyo DP-X1 / Pioneer XDP-300R)

 • vonski

  A ja bym chciał OPX 2. I wystarczy mi lepszy (wyraźnie) aparat w stosunku do pierwszego OnePlus X i lekkie odświeżenie podzespołów.
  Ale pewnie mogę se chcieć….

 • Najsu

  LOL… Dobrze że to autorski subiektywny tekst xD bo jak czytam na temat przycisku home pod ekranem to śmieje się xD przecież to najlepsze miejsce na czytnik jak i najlepszy sposób na nawigację. Pierwszy raz czytam że ktoś wolałbym przyciski ekranowe, a tym bardziej herezje że czytnik na tyle lepszy xD chyba autor rowerem jeździ, a problem smartfona w uchwycie samochodu odkryje dopiero za kilka lat.

  • Darek

   Dokładnie! 100% racji.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Aleksander Piskorz

   Kwestia czysto subiektywna: jako osobie leworęcznej dużo łatwiej wyciągać mi smartfon i od razu mieć go odblokowanego w połowie drogi do twarzy. Nie nazywałbym tego herezjami, raczej kwestią indywidualnego komfortu. 🙂

  • MaXeN

   Zdecydowanie także popieram czytnik z przodu. Przecież z tyłu jest zdecydowanie mniej wygodny i jeśli to zmienią to raczej go nie kupię, a wcześniejszego 3T.

 • sejfit

  Jeśli będzie opcja zmiany rozdzielczości tak jak w samsungu to niech sobie będzie wyższa. Jeśli nie dadzą tej opcji a dadzą wyższą rozdzielczość będzie to wg mnie duży minus.

  Hmm OP3T i OP3 nie mają certyfikatu ale deszcz w niczym im nie zaszkodzi bo były już nie raz robione testy tego telefonu i sporo jest w stanie wytrzymać pod wodą, więc cóż jak dla mnie to tylko zbędę podnoszenie ceny.

  Co do baterii zgadzam się w 100% niech będzie ciut grubszy i dzięki temu dostanie jakiś naprawę dużą baterie, a dzięki temu może uda się uniknąć wystającego aparatu. A w dodatku jeśli nowy dash będzie szybszy o 25% to tym bardziej będzie fajnie 🙂

  Co do wyglądu to tak mogli by zmniejszyć ramki rozciągnąć ekran do 5’7 w tej samej obudowie, czytnik mógłby zostać pod ekranem bo to wygodne wg mnie i fajnie by było jak by nadal miał fizyczne przyciski.


reklama