, Newsy Wearables

Wearables się kończą? Akurat! Oto, co szykuje Swarovski

fot. Swarovski

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

 • Gall Anonim

  Autor chyba zbyt optymistycznie patrzy na ten rynek.

  Podstawowy problem polega na tym, że póki co smartwatche nie są w stanie usamodzielnić się od smartfonów. Jestem leniwy, ale nie na tyle, żeby nie móc sięgnąć do kieszeni po smartfona.

  Do tego jeszcze cena… Za 1500zł, czyli bardzo dobrej jakości smartwatch mam też bardzo dobrej jakości japoński zegarek (np Seiko), który w porównaniu do smartwatcha nie stanie się bezużyteczny po 3-4 latach. To jednak układ scalony, który po awarii nie wyświetli Ci nawet godziny.

  W końcu zaczyna to wyglądać tak, że producenci chcąc uszczęśliwić nas na siłę będą nam wciskać smartwatche przy wymianie smartfona. Jedyne sensowne zastosowanie jakie dla nich widzę to fit smartwatche, czyli idąc pobiegać zostawiam smartfon, zabieram smartwatch. Nic ponad to, bo nie wyobrażam sobie, że ktoś rozmawiając ze mną będzie grzebał sobie w zegarku.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ michalw

   Oczywiście zgadzam się z Tobą. Chcę podkreślić jedynie kwestię braku rozwiązań technologicznych, które umożliwiłyby lepsze wykorzystanie potencjału smartwatchy. Mówimy więc o tym samym. Natomiast to, czy taki zegarek jest wart naszych 1.5k czy 20k to już sprawa indywidualna. Dla mnie osobiście Rolex czy jakikolwiek inny zegarek drogiej marki, pokazujący jedynie godzinę to przepłacona inwestycja na podbudowanie ego.


reklama