, Newsy Samsung

Samsung wie, czemu Galaxy Note 7 się zapalał. Ale (na razie) nie powie

Miał być hit, skończyło się inaczej...

Miał być hit, skończyło się inaczej...

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Gieroy

  Nawet linie lotnicze KLM nie wpuszczają na pokład właścicieli Nota 7 z uwagi na niekontrolowany samozapłon lub wybuch.

 • NoNdA

  Wiedzą,ale nie chcą zwrotów innych sprzętów przed świętami 😛

 • Navarro

  Jak nie wiedzą jak wiedzą 😉

 • https://plus.google.com/110336611520011850437 Kris Wolf

  Ludzie kupują drogie telefony, pakują je w pokrowce, podczas ładowania się dodatkowo grzeją i mamy przyczynę.

 • Platfus

  Ja założę się nawet o swoją dziewczynę, że przyczyna tkwi w komponentach układu odbiorczego w bezprzewodowo ładowanych note 7. Nie bez powodu Samsung angażował się finansowo i technologicznie w miniaturyzacje i zdolność odbiorczą „cewki”. I przedobrzył 🙂

  • nick

   Wtedy problem by występował tylko podczas ładowania.

   • Platfus

    No właśnie nie. W cewkach odbiorczych smartfonów indukowane są prądy które lądują akumulator. Skąd biorą się fale zamieniane w tych cewkach na prąd. Generalnie z cewek ładowarek. Samsung dąży intensywnie do zwiększenia mocy indukcyjnej cewki nadawczej i odbiorczej. Wszystko to dla klienta aby ładowanie bylo szybsze. I tyle.
    Ale w dzisiejszym świecie nasycenie indukowanych prądów jest wszechobecne. Dlatego też współczesne rozrusznika serca są zabezpieczane przed takimi prądami żeby działały bez zakłóceń. A i tak są specjalnie ostrzeżenia przy ladowarkach indukcyjnych.
    Reasumując – prądy indukcyjne są wszędzie.w niektórych miejscach publicznych cewka odbiorcza smartfona potrafi je dynamicznie odbierać.
    Moja koncepcja jest taka, że w niektórych miejscach i okolicznosciach cewka note 7, przystosowana do odbioru dużego prądu przyjęła go tyle, że ładowanie wyzwoliiło ciepło zdolne zapalić urządzenie.

    • did4skalia

     Dwie sprawy ode mnie:
     1) Lubię jak wypowiadają się ludzie mający spore pojęcie w danej sprawie. Szacuneczek.
     2) Jest prawdopodobieństwo, że się mylisz, także… Chętnie przygarnę w ramach spóźnionego prezentu mikołajkowego twoją dziewczynę 😉

     • Platfus

      :):):)

    • nick

     Wątpię żeby w takich miejscach jak prywatna sypialnie czy parking przed domem występowało tak silne natężenie pola elektromagnetycznego, które byłoby dużo mocniejsze niż te generowane przez ładowarkę.

     • Platfus

      Jestem prostym lekarzem. Nie znam się na poziomie specjalistycznym na indukcji fal radiowych czy silnych pół elektromagnetycznych na pobudzanie czy niwelowanie systemów indukcji w urządzeniach.
      Więcej mógłbym powiedzieć o wpływie fal elekromagnetycznych na błony komórkowe organizmu ludzkiego powodujące biochemiczną niewydolność organizmu.
      Ale czytam rozmaite artykuły. Np. w Aviation Week & Space Technology był artykuł na wpływie używania tel. na zakłócanie systemów elektronicznych w samolotach. Ale był tam też fragment o wzbudzaniu cewek indukcyjnych telefonów mogących gwałtownie podnieść ich temperaturę.
      Czytałem też jak to samsung wykłada grubą kasę na podniesienie na dramatycznie wyższy poziom ładowania indukcyjnego. Dla komfortu klientów oczywiście. Wnioski niech każdy wyciąga sam.
      A co do pól elektromagnetycznych prądu zmiennego, czyli bardzo zwięzłych w przeciwienstwie do fal elektromagnetycznych słońca to ich natężenie jest tak wielkie, że gdyby człowiek je widział to uciekłby z własnej chałupy.
      To tyle bo się na tym w sumie nie znam.

    • Beaviss

     Chcesz powiedzieć, ze urządzenie posiadające możliwość ładowania indukcyjnego, może ładować sie przypadkowo w różnych miejscach bez wiedzy jego urzytkownika? Przecież był by to wynalazek roku lub nawet dekady, bezprzewodowe ładowanie urządzeń na większa odległość. Problem z szybkim rozładowywaniem bateriami w komórkach rozwiązany. Ładowanie indukcyjne mojej S7 wymaga zbliżenia telefonu do ładowarki na odległość co najmniej 2 cm, gdy osiągnie poziom naładowania 100% zostaje automatycznie przerwane i telefon staje sie zimny nawet jak pozostanie na tej ładowarce przez kilka godzin

     • Platfus

      Tak. Tak sobie jako amator myślę. Zmienne pole elektromagnetyczne działa nie tylko na człowieka ale również na różne urządzenia. Połóż gdzieś przy płycie indukcyjnej kartę płatniczą a ta bestia przestanie działać. Takie pola wytwarzają lodówki, miksery, kuchenki mikrofalowe, wiertarki, kompresory, transformatory, silniki samolotów. Żyjemy w takim świecie, że pole elektromagnetyczne jest wokół nas. Czasem przenikają się i diabli wiedzą co z tego wynika.
      Samsung postawił w 2016r.na rozwój ładowania indukcyjnego.
      Jest tam potężna cewka odbiorcza.
      Jako laik mam koncepcję, że w pewnych miejscach i okolicznosciach wzbudzi się w niej prąd.
      Z futurystycznym ladowaniem z powietrza o czym piszesz nie ma to nic wspólnego.
      Ostatnio czytałem o bateriach ładowanych tarciem palcami. Ale to już inna bajka.

    • Beaviss

     Największe pole elektromagnetyczne wytwarza nasza planeta, dzięki czemu chroni nas przed śmiertelnym promieniowaniem słonecznym, ale to inna bajka, chce tylko powiedzieć, ze jest to zjawisko występujące w przyrodzie z którym człowiek ma do czynienia od początku istnienia, wiec w jakimś stopniu na drodze ewolucji organizmy żywe przystosowały sie do tego czynnika. Zdaje sobie sprawę, ze w dzisiejszych czasach jest trochę inaczej, gdyż dodatkowo każde urządzenie elektryczne emituje owe pole elektromagnetyczne w znacznie większej sile i jesteśmy narażeni na ciagle jego działanie co nie może zbytnio dobrze oddziaływać na nasze zdrowie. Ale co do teorii o negatywnym wplywie na urządzenia posiadające cewkę indukcyjną nie zgodzę się, lecz teoria naprawdę ciekawa i godna głębszego zagadnienia

  • fdgdfg

   więc mówisz że zaryzykujesz rękę?…

 • Beaviss

  Pewnie już dużo wcześniej wiedzieli, dla tego wycofali z produkcji, dla czego nie chcą powiedzieć wyjaśni sie gdy to ogłaszą w oficjalnej nocie, jestem ciekaw gdzie był błąd

  • nick

   No właśnie nie do końca, przez wiele tygodni ani Samsung, ani niezależne laboratoria nie byli w stanie sprowokować pożaru w kontrolowanych warunkach.


reklama