, Newsy Samsung Smartfony

Samsung Galaxy S8 z czujnikiem biometrycznym na tylnym panelu? Ma to sens

Koncept Galaxy S8

Koncept Galaxy S8

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • aj

  Ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia rozdzielczości, żeby zwiększyć jakość do VR.
  Na Samsungu S7 EDGE nie było źle.
  Czekamy na aktualizację androida.

  • nick

   Podobno rozdzielczość ma być ta sama, ale zastosują matrycę RGB zamiast Pentile co da 50% więcej subpikseli (w Pentile każdy piksel ma dwa subpiksele, w RGB – trzy).

   • Beaviss

    Było by świetnie, czekam na to drugi rok, bo matryca rgb miała być już w s6, później w s7 a na końcu w Notę 7, może wreszcie sie doczekam, w vr będzie różnica bo patrzymy na ekran przez soczewki

 • unikalny002

  „zmniejszyć ogólne rozmiary telefonu pozostając przy standardowych rozmiarach.” Ja bym dopisał ekranu, bo chyba o to chodziło 🙂

 • nick

  Kto normalny udostępnia swój odcisk linii papilarnych jakiejkolwiek firmie?

  • unikalny002

   A co oni mogą z tym odciskiem zrobić? Po drugie takie dane nie mogą być przenoszone, bo pewnie od razu ktoś by je wykradał, więc raczej zostają na telefonie

  • Beaviss

   Każdy kto nie jest terrorysta, przestępca, kryminalistą, oszustem, itd.

  • MrVik

   Nie wiem gdzie używasz obecnie autoryzacji odciskiem palca, ale większość ludzi tylko odblokowuje w ten sposób telefon. To już bardziej niebezpieczne jest korzystanie z poczty elektronicznej, SMSów autoryzacyjnych czy zapamiętywanie w przeglądarce haseł do różnych kont, bo ciągle ktoś się gdzieś włamuje i wykrada dane.

 • Newada81

  Ojej jak LG wprowadził czytnik z tyłu telefonu to jakie to było źle i nie dobre a teraz Samsung to wprowadzi to jakie to będzie super rozwiązanie. Oj naiwni ludzie nigdy nie przestaną brnąć w tą durna pustą markę która nie ma własnych pomysłów.

 • nick

  Skaner linii papilarnych z tyłu to zły pomysł. Wymaga od użytkownika żeby miał palce odpowiedniej długości, szukał go na ślepo, a gdy telefon leży na stole lub w uchwycie to jego odblokowanie jest niemożliwe bez chwycenia go w dłoń. Przód to zdecydowanie najlepszy wybór, tam jest ekran, za pośrednictwem którego steruje się całym urządzeniem, tam jest też na to miejsce – dolna ramka (bo przyciski ekranowe to czyste marnotrawstwo miejsca). Jeśli Samsung planuje zlikwidować ramkę w całości to tylko wtedy jak zamontują skaner pod ekranem.

  • Remix

   Bzdury piszesz, widać, że nigdy nie używałeś sprzętu z czytnikiem z tyłu. Na stole lub w uchwycie można użyć pinu do odblokowania ekranu, chociaż ja nigdy nie mam telefonu w uchwycie, a ze stołu i tak zawsze podnoszę. Umiejscowienie skanera z tyłu jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem ze wszystkich, to jest naturalne miejsce do przyłożenia palca podczas trzymania urządzenia. Wiem co piszę – mam Honor 8, a wcześniej miałem P9. W mojej S6 nawet nie używałem czytnika, bo było mało wygodne. Oby Samsung umieścił czytnik z tyłu.

   • MrVik

    Sam piszesz bzdury. Ja też mam Honor 8 i jeśli leży na stole to odblokowanie palcem jest niewygodne właśnie dlatego, że trzeba go podnieść (pin jest jeszcze mniej wygodny). Owszem gdy już bierzesz telefon do ręki to palec naturalnie trafia w skaner. Dlatego dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie dwóch skanerów palca – pod/na ekranie i właśnie z tyłu. Nie sądzę jednak, że się tego doczekam.

  • Navarro

   zgadzam się z nick – używałem smartfona z czytnikiem z tyłu i to jest użytkowa porażka. Gdy leży na stole to już w ogóle. Poza tym szybciej się brudzi i zazwyczaj jest zbyt głęboko jeśli używa się etui, co utrudnia rozpoznanie.

 • Platfus

  S7edge jest świetnym sprzętem. Brakuje mu głośników stereo. I ma niestety słabe szkło przedniego ekranu. Ludzkie kupują folię i jakieś szkła ale to wszystko dziadostwo. Więc niech S8 będzie lepszy ale o to co w poprzedniku jest słabe.

  • Radzio

   W mojej S7 Edge brakuje mi jedynie zdjęć w 16MP 16:9. Po prostu przyzwyczajenie z S6. A tak to świetny sprzęt i oby po aktualizacji do Nougat’a bateria dłużej trzymała (obniżenie rozdzielczości do FHD i ograniczenie wydajności do 80%* teoretycznie powinno pomóc. Ale jak będzie w praktyce to już wyjdzie w praniu).

   * ręki nie dam, ale takie coś chyba było w becie Nougat.

   • Beaviss

    Dokładnie, tez wolałem format 16:9, w czasach w których 99% urządzeń jest tego formatu przejście na 4:3 to zły pomysł, No i w porównaniu do s6 w dobrym świetle więcej szczegółów dawała matryca 16 mpix, co do zmiany rozdzielczości i wydajności różnica będzie maks kilka minut, wielkość ekranu zostaje jak i jasność a to główne elementy prądo rzercze, przy zmianie rozdzielczości piksele nie przestaną świecić będą dzielić sie wyświetlanym obrazem między sobą, nadal będzie świecić ta sama liczba pikseli nie zależnie czy będzie to hd fhd czy qhd, bo to matryca 1440×2560 co daje w sumie 3 686 400 pixeli, jedynie pogorszy sie ostrość wyświetlanego ekranu szczególnie ze to pen tile. Jedyna różnica będzie podczas grania w wymagająca grę wtedy gpu może zużyć minimalnie mniej energi do obliczania grafiki, ale będzie to nie zauważalne

    • Platfus

     @beaviss. Nie jest głupie to co napisałeś. Tyle tylko, że nie pisze się tak -„elementy prądo rzercze” tylko tak -elementy prądożercze.

     • Beaviss

      Nie wiem nie znam sie na ortografii, ale jak na durńa, jeden byk to nie najgorzej

    • Struna

     Ty się polskiego ze swiniami w chlewie uczyles?

     • Beaviss

      Tak


reklama