piątek, 23 września 2011, Krzysztof Swoboda

Test Samsung Solid B2710 – telefon (niemal) niezniszczalny

Zdjęcie0004
 • Anna

  Dobrze, że armia Stanów Zjednoczonych nie na stanie fretek (to takie zwierzątko futerkowe). Właśnie rozszarpało mi klawiaturę. Ale na rzucanie jest odporny.

 • Gonia

  B2710 SOLID to szajs jak każdy jeden , stare NOKIE wytrzymywały więcej niż to g….no.Uszkodził się wyświetlacz przy upadku ze stołu na drewnianą podłogę i mimo ważnej karty gwarancyjnej musiałem naprawiać na własny koszt… NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ gadaniem o jego wytrzymałości!!!

 • pixi

  Komorka kupowana dla Ojca praca na budowie po 3 dniach pękł szkło zabezpieczające ekran a komórka cały czas była w kieszeni … myślałem ze jest bardziej pnacerna ..

 • bambo

  ja 3 razy rozwaliłem solida raz pękła szybka drugi raz zalał się woda a zamknięty był szczelnie i 3 znowu szybka pękła lipa

 • Krzystoszkiewicz

  telefon bardzo dobry ale przy dotknięciu lekko szybki wyświetlacza pękła
  telefon niezniszczalny
  szybka DNO DZIOOOD

 • https://www.facebook.com/kedar.dragon Radek Damian Szostak

  Jak stanąłem na moim Solidzie to pękła szybka. ale działa bez zarzutu.

 • Marek

  Mam tego solida od tygodnia, pierwsze wrażenia – solidny telefon:-) Nie zamierzam go topić w wodzie ani nim celowo rzucać. Działa stabilnie, oprogramowanie XXLK1 , szybko łapie sygnał z satelitów GPS od 1 do max 3minut. Dobrze i całkiem przejrzyście działają mapy googla, nic mi sie nie wiesza przy pisaniu smsów. Radio gra przyjemnie, bez rewelacji ale nie ma też powodu do narzekań. Może minimalnie cichy dźwięk w słuchawce (na 7) ale mozna na to wpłynąć, trzeba dostać się kodami do menu serwisowego i tam zmienic ustawienia. (jak ktoś się zna:-)

 • Siekier

  Mam solida 2710 od okolo 2 lat i jest nie do zdarcia.Razem ze mna plywal w basenie przez okolo 20 minut i dalej dziala bez zazutu.Ostatnio wypadl mi podczas jazdy rowerem i trafil pod wszystkie 6 kol tira zaladowanego drewnem.Okazalo sie ze pekla jedynie plastykowa oslonka wyswietlacza,sam wyswietlacz pozostal nienaruszony.
  Telefon dalej dziala bez zarzutu wiec goraco polecam.

 • hawran

  do Kamil: solid 2710 ma wyższy stopień odporności niż 2100 współczynnik ip 67:57

 • Ikar

  Pozytywna recenzja 😉 8na10 bo niestety nie udało się telefonu zmiażdżyć ani ogolnie zniszczyc:D

 • http://www.gsmManiaK.pl Krzysztof Swoboda

  @sayette, trafiłeś 😉 Dzięki i gratuluję spostrzegawczości 🙂
  @biscuit, staramy się do każdej komórki podchodzić indywidualnie, stąd taka skala, jednak gdyby chcieć stworzyć taką, gdzie Solid miał by (dajmy na to) 3,5 a Swift 4,4, to musielibyśmy dodać do tabelek z kilkanaście pozycji co raczej nie wpłynęło by dobrze na estetykę recenzji, po prostu utrudniłoby to Wam, naszym czytelniKom – życie a tego nie chcemy 🙂 Cieszy mnie fakt, że recenzję czytało Ci się szybko i przyjemnie 🙂

 • Kamil

  Marek jeżeli zależy ci na telefonie ekstremalnie odpornym to lepszym wyjściem będzie model b2100 (też Samsung). Jest on może troszkę uboższy w funkcje ale za to bardziej wytrzymały. Sam wielokrotnie go sprawdzałem i wytrzymuje na prawdę sporo – upadki, topienie, zakopanie w piasku itp. Klawisze na tyle wygodne że możliwe jest spokojne pisanie smsów w rękawicach roboczych. Wszystkie zabrudzenia czy piasek wystarczy przemyć pod bieżącą wodą. Bateria przy normalnym użytkowaniu (sms i rozmowy) trzyma tydzień. Jakość rozmów bardzo dobra, a sygnał podobnie jak w b2710 dużo lepszy niż w „topowych telefonach”.

 • biscuit

  Ocena końcowa Samsung Solid – 3,70
  Ocena końcowa LG Swift 3D – 3,75

  Trochę dziwnie to wygląda, aczkolwiek recenzję czyta się szybko i przyjemnie. Zabrakło mi jedynie video, na którym autor rzucałby telefonem o wspomnianą ścianę lub mył go w umywalce 😛

 • sayette

  hahaha 😀 co ja widze 😀 aż zobaczyłem stare wideo Krzyśka i wygląda na to że na palcu serdecznym przybyło obrączki 😀 Jeśli trafiłem to gratuluje. Recenzja OK!

 • MareK

  Recenzja pode mnie 😉 Wspinam się po skałkach. Nie miałem pojęcia o istnieniu SOLIDA. Dzięki gsmmaniak. Widziałem na wideo że wytrzymuje kontakt z wodą upadki i to w połączeniu z dobrą ceną mnie przekonało chyba!
  Dobra recka. Vote & sub 🙂


reklama