, Apple Huawei Lenovo Newsy Samsung Xiaomi

W poprzednim kwartale sprzedano 292 mln smartfonów. Apple z największymi spadkami

Fot. PostSlush

Fot. PostSlush

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • abc

  Przy takich cenach się nie dziwie. Nie tak dawno za L930 placiles 2000 tys zl. Cwaniacy wpadli, wiec na pomyśl, ze można doić klientów – poniżej 2599 zl nie podchodź. Apple doszlo chyba do nawet 4 tys zl. Samsung podobnie. Zdychajace HTC łaskę robi, ze za 2999 pln chce mi wcisnąć cos na Snapdragonie 650. Ok kursy walut sa niekorzystne, ale granica zdrowego rozsądku moim zdaniem została przekroczona.

 • http://gravatar.com/wania111 Wania

  A gdzie sprzęt od M$?! 😉

  • Ude

   MS nie zarabia na komórkach, więc co go to obchodzi? Dla MS lepiej żeby tego rynku nawet nie było.

   To problem Apple, który prawie 70% zysków czerpie z iPhone a jak się iPhone zacznie staczać jak iPad… to po ptokach:D

 • gość

  Czas zjechać z cenami flagowców. Ostatnio otrzymuje notorycznie telefony od telemarketerów z różowej sieci i oferują mi jakieś gówniane telefony, które nie mają nic wspólnego z flagowcami, których sami by nie wzięli. Nie zamierzam przepłacać za tandetę, która tylko szumnie nazywa się flagowcem, nie napiszę chińską bo Chińczycy robią coraz lepsze telefony. Nie zamierzam się czuć gorzej niż na Zachodzie i przepłacać, a telemarketer nawet nie ma do mnie szacunku i nawet nie wie, że rozmawia z Panem, a nie z Panią, bo jest mocno przejęty recytacją wierszyka, a nie rozmową ze mną. Pluje na takie dziadostwo.

 • L925

  Kiedyś też myślano, że HTC, Nokia czy Sony z Ericssonem mają niezagrożoną pozycję na rynku smartfonów, a wiemy jak się skończyło.
  Kto nie idzie do przodu ten umiera i tego życzę pierwszej dwójce

  • ewa

   Czekam na twoją reakcję jak Samsung jako pierwszy wprowadzi elastyczny smartfon :).

 • L925

  Uderz w Apple czy Samsunga, a funboye się odezwą.
  W tym tekście widzę same ogólniki, bez tez ostatecznych, ale jak widzę sama tematyka jest powodem do ,,bulu”i płaczu zawiedzionych życiem fanów obu beznadziejnych producentów.
  Ja sam się cieszę, bo coraz słabsi giganci to szansa dla malutkich

 • FireFrost

  Kto i jakie ma problemy? Jak 2 świetnie radzące sobie firmy mają utrzynywać dynamiki wzrostu na nasyconym rynku? I jakie znowu problemy – i do Apple i do Samsunga spłynęło morze hajsu. Jak już ktoś nalisał nie da się ciągle sprzedawać więcej, a Samsung będąc liderem ilosciowym i Apple będąc liderem zysków będą się starały UTRZYMAĆ swoje mocne i lukratywne pozycje na rynku, a nie gonić za wiatrakami i robić jakieś wzrosty, które są nieosiągalne. Jak już ktoś napisał nie da się ciągle sprzedawać więcej

  • Ofe

   To już koniec Apple. -44%?! mniej sprzedanych iPhonów?
   Ja mówiłem, że w tym kwartale zaczną się historyczne spadki od 2003r. na poziomie -10% ale aż tyle?

   Szkoda tej firmy ale tak to już jest jak jest się firmą jednego produktu.
   Taki iPad w okresię świątecznym w roku 2013 sprzedał się w aż 26 mln sztuk a teraz w 2015 roku w świątecznym kwartale tylko… 16 mln sztuk i końca spadków nie widać tym bardziej jak MS Surface się rozpycha.

   Każdy śmiał się z MS ale jest to jedna z najstarszych i najstabilniejszych firm IT, której z roku na rok spadki rzędu 15% PC i co za tym idzie Windowsa nic nie robią a nawet MS potrafi nadrabiać to z nawiązką na chmurze(nawet bing zaczął zarabiać lol).

   A świat Apple to tylko hardware, który od tego kwartału zacznie wszędzie tracić.

   Jestem pewien, że do 4 lat albo Google albo MS będzie zarabiać więcej niż Apple, które w tym czasie będzie się nadal staczać jak iPody.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

  Panowie, chyba trochę przesadzacie z interpretacją moich słów.
  Napisałem tylko, że w obliczu spadków/stagnacji obie firmy powinny działać w kierunku odwrócenia tego trendu i… tyle.

  • nick

   Tyle że w przypadku przegrzanego rynku, gdy główni konkurenci notują kilkudziesięcioprocentowe spadki, samo utrzymanie poziomu sprzedaży jest już sporym sukcesem.

 • seba42

  Autorze czy Ty przypadkiem nie sądzisz, że nie da się utrzymywać ciągle wzrostu? Pomyśl przez chwile, bo Twoja teza jest cholernie błędna.

 • http://rzepcio.wordpress.com rzepcio

  Wnioski są jakie są, bo też 1 kwartał w tym roku był kwartałem oczekiwania na nowe premiery od wielu producentów.

 • Marcin

  Wnioski autora są błędne, bo Koreańczycy po skutecznej restrukturyzacji zdołali powstrzymać spadki dynamiki sprzedaży, gdy u Apple ten spadek dynamiki jest kolosalny…


reklama