, MediaTek Newsy Technologie

MediaTek Helio x30 – rdzenie Artemis, wydajne GPU i 10 nm proces technologiczny

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

 • https://plus.google.com/106038524597554458522 Kamil Dzidek

  Coś mi tu nie gra:
  „a nowe rdzenie Artemis od ARM, które mają być od nich o ok. 20% i w tym przypadku będą taktowane zegarem 2.8 GHz. ”
  i
  „MediaTek helio X30 ma wejść do masowej produkcji pod koniec tego roku, a pierwsze testowe jednostki mają być gotowe w czerwcu. „

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   Co do pierwszej kwestii to uciekło mi słowo przy edycji, przepraszam, poprawione.
   Co do drugiej – produkcja chipów na dużą skalę rozpocznie się pod koniec roku, ale jednostki testowe dla producenta będą dostępne już w czerwcu, by mógł na nich przeprowadzać różnego rodzaju testy 🙂 Zmieniłem szyk zdania, żeby było czytelniej.
   Pozdrawiam

 • Grzywy

  Jak dla mnie to lipa. Dziesięć, piętnaście, dwadzieścia rdzeni. WTF! Chwała Qualcommowi za S820.

 • nick

  Produkcja rozpocznie się pod koniec roku czyli wtedy gdy Snapdragona 830 (czy jakkolwiek Qualcomm nazwie następcę 820), podczas gdy już teraz układ miejscami ustępuje flagowcom. PowerVR GT7400 należy do tej samej rodziny co układ w A9, rzecz w tym że Apple’owski układ z 2015 roku ma sześciordzeniowe GPU, a przyszłoroczny Mediatek będzie miał zaledwie cztery rdzenie.

 • http://fazzer.eu Macieyla

  W ogole tego nie rozumiem! Troche lepiej z tym gpu, ale caly czas za plecami topowych ukladow. Dlaczego? Co w tym jest takiego skomplikowanego. Roznica w cenie miedzy takim 7400 a 7600 to pewnie jakies smieszne pieniadze przy zamowieniach na taka skale. Moze oni maja jakas zmowe albo sa zblokowani przez innych. Tak samo huawei! Tez cpu w miare a gpu na poziomie adreno 320!


reklama