Z perspektywy czasu okazuje się, że wchłonięcie działu mobilnego Lenovo przez Motorolę będącą w rękach tej samej firmy to bardzo dobry ruch ze strony chińskiego koncernu. Pierwsze efekty mogliśmy zobaczyć przy premierze modeli z serii Lemon. Teraz przyszedł czas na Lenovo A7010.
Lenovo A7010 zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym to bardzo duże podobieństwo do Lenovo Lemon X3 Lite. Jest jednak kilka zmian. Zastosowano tutaj zaledwie 8GB pamięci dla użytkownika, która może zostać rozszerzona poprzez czytnik microSD (obsługa do 128 GB), aparat 13 Mpx, a także mniej pojemy akumulator.
Phablet został dostrzeżony na rumuńskiej stronie, ale niestety na ten moment nie została jeszcze ujawniona sugerowana cena detaliczna oraz data wprowadzenia do sprzedaży. Zainteresowanym pozostaje czekać.
Lenovo A7010 posiada dwa stereofoniczne głośniki 1,5 W ze wsparciem dla technologii Dolby Atmos. Głośniki zostały osadzone na frontowym panelu i występują w towarzystwie 5.5-calowego wyświetlacza wyświetlacz prezentującego treści w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Przy takiej konfiguracji zagęszczenie pikseli na cal wynosi około 401. Matryca o kontraście 1500:1 przed uszkodzeniami mechanicznymi została skryta pod Corning Gorilla Glass trzeciej generacji.
Wydajność w Lenovo A7010 zapewnia MediaTek MT6753, którego osiem 64-bitowych rdzeni opiera się o architekturę ARM Cortex-A53. Jednostka centralna cechuje się taktowaniem pojedynczego rdzenia na poziomie 1.3 GHz. Za grafikę odpowiada natomiast zintegrowany 3-rdzeniowy chip ARM Mali-T720MP3. Jednostka centralna występuje w towarzystwie 2 GB pamięci RAM.
Nowość od Lenovo posiada także trzy wzmacniacze Texas Instruments OPA1612, trzy mikrofony Cirrus Logic WM8281 z redukcją szumów, a także chip ESS Sabre 9018C2M DAC.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Jeden z najciekawszych głośników do 500 złotych doczekał się w Polsce przyjaznej przeceny. Niejaki Soundcore…
Akcje promocyjne Black Friday od zawsze wzbudzały emocje. I prawidłowo, gdyż nie zawsze czarnopiątkowe "okazje"…
Ogromna awaria Cloudflare sparaliżowała tysiące stron i aplikacji. Początkowo podejrzewano potężny atak DDoS, ale rzeczywista…
Najważniejsze usługi zostaną tymczasowo wyłączone. Bank ING nie pozostawia złudzeń, że klienci, którzy odpowiednio się…
realme szykuje kolejną odsłonę swojej popularnej serii średniaków. Nowy realme 16 Pro może zadebiutować już…
Orange się nie zatrzymuje i oferuje naprawdę sporo przecenionych smartfonów z okazji Black Friday. Jednym…