, Newsy Sony

Wyniki finansowe Sony – beczka miodu z łyżką mobilnego dziegciu

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • western

  Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc nie uznaje tego, jako coś miarodajnego.

 • western

  Warto również zauważyć, że złej kondycji SONY na rynku mobilnym nie widać aż tak bardzo w naszym kraju. Może to tylko moje odczucie, ale jednak gdzie nie pójdę, gdzie nie przebywam, zawsze ktoś smartfona SONY. Wydaje mi się, za akurat w Polsce jest ich sporo.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   Zauważ, że w Polsce spory udział mają słuchawki z Windows Phone, za to na świecie jest to mniej niz 5 procent. Nasz rynek za mało znaczy na świecie by coś zmienić

 • http://www.gsmmaniak.pl/445316/wiemy-wyglada-xperia-c5-ultra/ GHT

  Xperia Z3+ to kompletny niewypał. W dodatku, Sony dalej reklamuje Xperię Z3 jako flagowca, więc nie rozumiem jaki sens ma ten produkt. Zaśmiecanie rynku takimi produktami powoduje tak niską sprzedaż. W dodatku wiele Sony straciło w średniej półce za brak aktualizacji. Oczywiście, flagowce są na najważniejszym miejscu, ale dbajmy o wszystkich klientów, a nie o tych „najbogatszych”. Wyjątkiem jest Xperia M2/Aqua.

 • nick

  Problemem jest właśnie marketing, na bardzo chłonnym rynku amerykańskim smartfony Sony są bardzo trudno dostępne, prawie nie ma ich u głównych operatorów podczas gdy najwięcej telefonów sprzedaje się właśnie z umowami.

 • Michu

  Ja przyczyn tak niskiej sprzedaży doszukiwałbym się raczej w słabym marketingu działu mobilnego. Aktualnie Sony prześcignęło firmy takie, jak Samsung, LG czy HTC w jakości swoich smartfonów.
  Niestety, Sony wciąż nie potrafi dobrze się sprzedać.

 • jotek44

  Sony powinno wprowadzić zupełnie nową serię/linię smartfonów lub nawet nową markę, jak zrobił to Huawei tworząc markę Honor. Nazwa Xperia przez dodawanie do niej niezliczonych literkowych odmian po prostu się „przejadła” nawet zagorzałym zwolennikom tej serii. Ładny, ale powtarzany design w kolejnych modelach tylko pogłębia wrażenie monotonii.

 • western

  Sony – moja ulubiona firma. Zawsze ich produkty kojarzą mi się z dobrą jakością. Mam nadzieje, że Xperia Z5 wraz ze świętym wykonaniem samego urządzenia, jak i gigantyczną kampanią marketingową przy okazji Spectre, podniesie dział mobilny japońskiego giganta.


reklama