, MediaTek Meizu Newsy Phablety Telefony

Wydajność Meizu MX5 przetestowana w Geekbench

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Adamo1139

  @up Te z mx5 jest około 2x wydajniejsze.

 • KK73

  Mam na prywatnych testach Meizu m1 note, i pracuje bardzo sprawnie. Gry działają szybko i bezproblemowo. Tylko w nim jest mali-760. Pytanie, jak się ma grafika z mx5 do mojej? Bo mam jakieś mieszane odczucia do tego PowerVR.

 • Adamo1139

  Niekoniecznie, bo pracują cały czas, tylko, jak jest włączony ekran. A jak jest wyłączony, to hotplug działa normalnie. Inaczej nie dałoby się wrzucić różnych architektur rdzeni do jednego procesora

 • FireFrost

  Tylko w praktyce na takim S810 to i tak pod obciążeniem działają zazwyczaj tylko 4 SŁABSZE rdzenie, ze względu na to, że nikt nie ogarnia temperatury… więc teoretyczne możliwości procesora, a działanie tego wszystkiego w praktyce to też jeszcze dwie różne sprawy. Ten MediaTek moim zdaniem w praktyce okaże się o wiele wydajniejszy od S810, tylko co z tego, skoro układ graficzny i tak sprawia, że jak komuś zależy na wydajności to powinien omijać ten smartfon szerokiem łukiem.

 • przemo

  Czekam na srylion rdzeni „wykręcających” srylion punktów.

  PS. Odpowiadam za siebie, żeby autor nie myślał, że myślimy tak samo jak autor i komentujący, który myśli, że jest autorem.

 • nick

  Wydajność jednego rdzenia Exynos 7240 ma 50% wyższą. Grafika to już w ogóle – ten Mediatek jest opóźniony o jakieś dwa lata bo GPU to odpowiednik Adreno 320 ze Snapdragona 600.

 • Adamo1139

  @Damian Kucharski @Preza ma rację, sgs6 na LP ma też non stop odpalone 8 rdzeni, note 4 to samo. W s810 też 8 rdzeni może razem pracować w jednej chwili. W mediatekach oczywiście też. Tylko snap 615 nie może naraz mieć odpalonych wszystkich rdzeni i stare exynosy

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   W takim razie cała budowa tych procesorów traci sens – rdzenie główne i pomocnicze (które z zasady powinny działać wtedy, gdy te mocniejsze nie są potrzebne) pracując jednocześnie non stop, więc tak naprawdę omijają łukiem big.LITTLE. Oczywiście generalizuje, bo w takiej sytuacji warto by było zerknąć do jakichś statystyk wykorzystywania poszczególnych rdzeni w czasie dłuższego obciążenia.

 • Adamo1139

  @Preza odpowiem za autora, bo nasza wypowiedź brzmiałaby tak samo. Prawdziwe 8 rdzeni jest wtedy, gdy 8 rdzeni może pracować na raz. W większości przypadków, gdy zostaje zastosowana technologia big.LITTLE, mogą pracować maksymalnie 4 rdzenie jednocześnie. Autor napisał to zdanie, ponieważ uważa, że maksymalnie 4 rdzenie są aktywne w exynosie 7420. Ja nie wiem, ile jest maksymalnie odpalonych – czekam na odpowiedź od kolegi z sgs6, ale w note 4 na lolipopie cały czas są odpalone wszystkie (8) rdzenie

 • Adamo1139

  Wyczuwam inspirację moimi wypowiedziami 😉 Ciesze się strasznie, że mam jako taki wpływ na to, co jest w tekście. 😉

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   Generalnie masz racje 😉
   Częste i ,,gęste” komentarze Twoje, jak i Nick’a, popchnęły mnie do rozbudowania trochę standardowego tekstu 😉

 • Preza

  A dlaczegóż to autorze konkurenci nie są „prawdziwymi” ośmiordzeniowcami?


reklama