, Longform Samsung Telefony

Baterie w smartfonach – smukłość kosztem możliwości

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • ja

  A ile jest telefonów które po mimo prawie 10mm mają śmiesznie małe baterie? Da się zrobić telefon z większą baterią (np honor 6-7,5mm grubości i 3100mah bateria) bez pogrubiania go. Ale producenci myślą tak:
  W S6 zmniejszymy baterie i damy wystający aparat a w s7 zwiększymy baterie i schowamy aparat-mimo że da się to zrobić w s6 to oni specjalnie hamują rozwój technologiczny. Tak było z G2-zrobili tak dobry telefon że w nie mieli pomysłu na G3. Ludzie też nie chcieli wymieniać G2 na G3 bo za mało zmian a producenci chcą zarabiać.

  • nick

   Samsung nie będzie chował aparatu bo to ich znak rozpoznawczy od lat.

 • pan ciasteczko.

  W sumie wolałbym mieć np: 15mm grubości a fajne plecki + bateria 7k mah.

 • http://razec95.blogspot.com Razec95

  Naprawdę wartościowy artykuł, który doskonale oddaje moje przemyślenia dotyczące tego, co dzieje się na rynku mobilnym. Ale z drugiej strony wina stoi też po stronie klientów – jeśli Samsung wypuszcza urządzenie (SGS6) o żenującej relacji pojemności baterii do pozostałych podzespołów, a miliony ludzi mimo wszystko decydują się na jego zakup, to coś jest mocno na rzeczy. Z mojego punktu widzenia 4 rdzenie w telefonie i 2 GB pamięci RAM całkowicie wystarczają do komfortowego korzystania ze wszystkich funkcji. To naiwność klientów, którzy zamiast kierować się zdrowym rozsądkiem podążają ślepo za trendami, tym, co podsuwaja im reklamy czy wręcz wprost: ceną, która w ich mniemaniu podwyższa ich status społeczny. W praktyce znikoma liczba osób wykorzysta pełen potencjał tak mocnych podzespołów, bo pełnię swoich możliwości pokazują dopiero w grach, a na telefonach jeżeli już się gra, to najczęściej w proste zabijacze czasu, pokroju Cut the rope (pomijając fakt, że sam Android ma ograniczenia jeśli chodzi o wykorzystywanie dostępnych zasobów). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ekranów – większość ludzi nie dostrzeże różnicy między 2k i FHD przy 5-calowym ekranie. Jestem posiadaczem HTC M8 i w moim odczuciu już to urządzenie jest idealne, zarówno jeśli chodzi o wydajność, jak i jakość wykonania, rozdzielczość ekranu czy głośniki. Jedynym zarzutem jaki mam wobec tego urządzenia jest aparat – zadowoliłby mnie poziom reprezentowany przez aparat, jaki znajduje się w iPhone 5s. Warto się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy – to my wyznaczamy granice producentom, nie oni nam. I to my daliśmy im do zrozumienia, że nie zależy nam na czasie pracy baterii, a na gadżeciarskich dodatkach pokroju miernika pulsu czy przewijania stron wzrokiem (ktoś z tego korzysta?).

 • hg

  A w laptopach wsadzają ledwie 2200mah czemu to tak skoro baterie w telefonach są malutkie to by sie zmiescilo i 5000mah

  • Maxxx

   Tylko weź pod uwagę że baterie w notebookach przeważnie mają napięcie 10-11V a nie 3,7V. W teorii aby osiągnąć 2000mAh w notebooku musiał byś połączyć szeregowo 3 ogniwa takie jak w telefonie o pojemności 2000mAh każde. Swoją droga zgadzam się z tobą, w dobie wszechobecnych energooszczędnych procesorów nie wiem skąd pomysły aby ciąć baterie w notebookach.

 • Michu

  Zastanawiam się dlaczego autor wpisu nie wspomniał ani słowem o flagowcach Sony. Przecież to Sony bije na głowę całą konkurencję pod względem czasu pracy baterii na jednym naładowaniu. Mam tu na myśli Xperię Z3 Compact.

  • MHM

   Czyli ile ? U bateria trzyma tyle http://tnij…aterial735

   • Michu

    Pisałem o smartfonach z Androidem.

   • Michu

    Ale z tego, co widzę na krzywej zużycia energii, nie korzystasz z tej Lumii zbyt intensywnie, więc przy intensywnym korzystaniu na pewno bateria trzymałaby Ci krócej.

   • Sensation

    taki wykres jest nic nie warty dopóki nie dopiszesz/dokleisz do tego wartości czasu pracy ekranu tzw Soc- screen on time. bez tej informacji wszelakie screeny są bezwartościowe. każdy telefon potrafi leżec na półce i ładnie wyglądać przez x dni.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   Coś wspomniałem 😉
   Otóż mimo tego co mówisz, to jednak Sony z Zetki na Zetkę daje mniejszy akumulator od poprzednika, czyli jednak idzie tą samą ścieżką co Samsung.
   Ale racja, nadal trzyma większe pojemności.

   • Michu

    Z tymi mniejszymi akumulatorami to nie do końca prawda, bo to zależy od modelu. Akurat Xperia Z3 Compact dostała większy akumulator (2600 mAh) w porównaniu ze swoją poprzedniczką – Xperią Z1 Compact (2300 mAh).

   • nick

    Ale w przypadku Sony nie odbywa się to kosztem czasu pracy. Mimo mniejszej baterii Z3 działa dłużej niż Z2.


reklama