Pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą Ubuntu Phone – BQ Aquaris E4.5 – od teraz dostępny jest na terenie całej Unii Europejskiej, a to oznacza, że możesz wejść w jego posiadanie. Sprzęt wyceniony został na 169.9 euro, co po przeliczeniu daje nam około 682 zł.
Największym atutem Aquaris E4.5 Ubuntu Edition jest oprogramowanie pod kontrolą, którego pracuje – system Ubuntu w wersji mobilnej. Za wydajność odpowiedzialna jest 4-rdzeniowa jednostka dostarczona przez tajwański koncern MediaTek – MT6582, której rdzenie opierają się o architekturę ARM Cortex-A7 i cechują się częstotliwością taktowania 1.3 GHz. Układ SoC otrzymał wsparcie ze strony 1-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM, zaś magazyn danych stanowi 8 GB wbudowanej pamięci, którą rozszerzyć można poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 32 GB.
System Ubuntu prezentowany jest w rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli) na wyświetlaczu o przekątnej 4.5”. Matryca wykonana została w technologii IPS, a zagęszczenie pikseli na cal przy wspomnianej konfiguracji wynosi 240. Ekran wspiera pięć punktów dotyku i w celu podwyższenia odporności pokryty został taflą Dragontrail.
Zaplecze komunikacyjne w Aquaris E4.5 Ubuntu Edition przedstawia się następująco: podwójny slot kart micro SIM, port micro USB ze wsparciem dla OTG, moduł sieci bezprzewodowej WiFi pracujący w standardzie N, Bluetooth 4.0, modem 3G (HSPA+), a także odbiornik GPS z A-GPS.
Na tylnym panelu zagościł 8-megapikselowy aparat główny z interpolacją do 13 Mpx występujący w towarzystwie podwójnej diody doświetlającej LED. Materiały wideo zarejestrowane zostaną w rozdzielczości Full HD 1080p. Połączenia wideo oraz Selfie wykonać będzie natomiast można przy wykorzystaniu kamery o matrycy 5 Mpx (interpolacja do 8 Mpx). W obudowie o wadze 123 gramów i wymiarach 137 x 67 x 9 mm osadzony został również akumulator o pojemności 2150 mAh.
źródło: Ubuntu
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
OnePlus Pad Lite przed premierą zdradził 100% specyfikacji i design na renderach. To rozsądny tablet…
POCO F7 w końcu zdradził wygląd. Nadchodzący do Polski bestseller Xiaomi otrzyma świetny design, który…
vivo X200 FE ma potencjał zostać jednym z nielicznych kompaktowych flagowców, które zostaną oficjalnie zaprezentowane…
Nikt mi nie wmówi, że przy takiej promocji istnieje lepszy smartwatch do 1000 złotych niż…
Nowa wersja OxygenOS 15 trafiła do superśredniaka OnePlus 13R. Producent w aktualizacji zadbał o praktyczne…
Po tygodniu urlopu ManiaK Tygodnia powraca w 13 odsłonie. Tym razem będzie o wielkich bateriach,…