Kategorie: Android myPhone Telefony Testy

myPhone Infinity 3G – test telefonu

 
 

myPhone Infinity aspiruje do klasy premium. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o wygląd i wykonanie. Jak jednak prezentuje się od strony technicznej i praktycznej? Sprawdziliśmy to dla Was.

myPhone Infinity 3G / fot. gsmManiaK.pl

Specyfikacja myPhone Infinity 3G

Dane podstawowe
Wymiary 137 x 68 x 7.4 mm
Waga 133 g
Obudowa jednobryłowa (bez opcji demontażu tylnej klapki)
Standard sim Micro-sim
Data premiery 2015
Ekran
Typ IPS 4.7'', rozdzielczość 1280x720, 312 ppi
Kluczowe podzespoły
SoC MediaTek MTK6592
Procesor 1.4 GHz, 8 rdzeni (ARM Cortex-A7)
GPU Mali-450 MP4
RAM 1 GB
Bateria 2000 mAh
Obsługa kart pamięci microSD, do 128GB
Porty USB (microUSB, obsługuje OTG)
Pamięć użytkowa 16 GB
System operacyjny
Wersja Android 4.4.2 KitKat
Łączność
Transmisja danych UMTS
WIFI 802.11 b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz)
GPS A-GPS
Bluetooth 4.0
NFC Brak
Aparat fotograficzny
Główny 8 MP, wideo FullHD (1920x1080), 16 kl/s, lampa błyskowa
Dodatkowy 5 MP, wideo VGA (640x480), 28 kl/s

Skrótem, czyli wideorecenzja myPhone Infinity 3G

OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

Jak już wspominałem w zapowiedzi testu, głównym atutami modelu Infinity są jego wygląd i jakość wykonania. Wizualnie telefon odpowiada stylistyce linii Sony Xperia, a najbardziej podobny jest do pierwszej Xperii Z. Nie jest więc specjalnie oryginalnym projektem, ale robi rewelacyjne pierwsze wrażenie i mało która pytana przeze mnie osoba potrafiła prawidłowo oszacować cenę urządzenia (najczęściej sprzęt wyceniano na więcej, niż 1000 zł). Nic w tym zaskakującego, ponieważ przeszklona konstrukcja o stonowanej, lecz gustownej kolorystyce siłą rzeczy kojarzy się z prestiżem, szczególnie że została wykonana z najwyższą dbałością o szczegóły.

Z tyłu i z przodu mamy do czynienia ze szkłem Gorilla Glass 3. Jest to materiał o większej odporności na zarysowania, który w praktyce okazuje się dobrze spełniać swoją funkcję. Podczas testów używałem telefon przez większość czasu bez żadnej ochrony i nie zauważyłem praktycznie żadnej rysy na tafli zarówno z przodu, jak i z tyłu. Ramki wykonano z trudnego do zidentyfikowania tworzywa, o wyglądzie aluminium, jednak cechach charakterystycznych dla plastiku. Podobnie, jak w Xperii Z, wystają one minimalnie ponad powierzchnię przedniej i tylnej ściany urządzenia, przez co chronią przed stłuczeniem szkła przy upadku.

myPhone Infinity / fot.gsmManiaK.pl

Jakość wykonania i spasowania elementów jest najwyższych lotów. Konstrukcja jest sztywna i solidna a trzy przyciski fizyczne, znajdujące się na prawej krawędzi, są idealnie osadzone na swoich miejscach. Jedyną niedoskonałością w tej kwestii jest stosunkowo mała sztywność szkła pokrywającego wyświetlacz. Naciskając mocniej na ekran można więc zobaczyć charakterystyczne plamy nazywane przez nas „efektem jacuzzi”. Obudowa testowanego telefonu jest nierozbieralna, przez co jej spasowanie nie powinno ulec jakiejkolwiek zmianie wraz z użytkowaniem. Dostęp do karty SIM i pamięci mamy poprzez wysunięcie szufladki za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka.

Wraz z telefonem, producent przysłał nam do przetestowania także dedykowane etui. Jest to pokrowiec z klapką i okienkiem, na wzór samsungowego S-View. Jest on bardzo spójny stylistycznie z wzornictwem samego telefonu i tak jak on, wykonany z najwyższą dbałością o szczegóły. Akcesorium bardzo płynnie współpracuje z telefonem – zaświeca wyświetlacz od razu po otwarciu i wyświetla godzinę oraz datę od razu po zamknięciu. Szkoda tylko, że nie pokuszono się o programowe rozwinięcie jego funkcjonalności, ponieważ jedyną funkcją jaką możemy wykonywać przez otwór klapki jest odbieranie/odrzucanie połączeń.

myPhone Infinity / fot.gsmManiaK.pl

Telefon tradycyjnie wyposażono w dwa wejścia przewodowe: audio 3,5 mm i micro USB. Jedno znajduje się na górnej, a drugie na dolnej krawędzi, dzięki czemu nie ma możliwości, aby ze sobą kolidowały. Główny głośnik telefonu znajduje się w dolnej części tylnej ściany urządzenia. Nie gra specjalnie dobrze, ale pełni swoją funkcję jak należy i zapewnia dobrą słyszalność dzwonków i powiadomień. Do słuchania muzyki nadaje się tylko awaryjnie. Warto zwrócić uwagę na obecność diody powiadomień, która znajduje się tuż obok prawego, górnego rogu i świeci na czerwono.

EKRAN

myPhone Infinity / fot.gsmManiaK.pl

Wyświetlacz to 4,7-calowy IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. To bardzo dobra jednostka, oferująca ładne kolory i wystarczające zagęszczenie pikseli – 312 na cal. Barwy są zbliżone do naturalnych, mocno nasycone, jednak daleko im do przesady. Biel jest chłodna i czysta (widoczne jest przesunięcie w stronę zimnych barw). Głębia czerni pozostawia nieco do życzenia, szczególnie przy mocniejszym podświetleniu. W konstrukcji wyświetlacza zastosowano rozwiązanie OGS (One Glass Solution) dzięki czemu wyświetlany obraz wydaje się być niemal na powierzchni szkła, a z natury dobre, IPS-owe kąty widzenia wydają się być dzięki temu jeszcze szersze.

myPhone Infinity 3g / fot.gsmManiaK.pl

Rozpiętość skali regulacji jasności jest dobra, ale nie rewelacyjna. Zastrzeżenia można mieć właściwie tylko do jej minimalnej wartości, która wynosi 60 cd/m2 (nie sprzyja to czytaniu w ciemności). Maksymalna osiąga 464 cd/m2, dzięki czemu nawet przy mocnym świetle słonecznym ekran jest w stanie podświetlić się na tyle mocno, aby zachować satysfakcjonującą czytelność.

Panel dotykowy pracuje bez większych zastrzeżeń – obsługuje do 5 punktów i nawet przy maksymalnym wykorzystaniu jego możliwości nie sprawia żadnych problemów, działając tak, jak tego od niego oczekujemy.

 
 

 
 

AKUMULATOR

Telefon posiada akumulator o pojemności 2000 mAh. Jak na podzespoły urządzenia, taka wartość wydaje się nie być wystarczająca. W końcu 8-rdzeniowy procesor i ekran HD nie sprzyjają długim czasom pracy na jednym ładowaniu. W praktyce okazuje się jednak, że nie jest tak źle.

Użytkując telefon ze średnią intensywnością, dotrwamy od rana do wieczora. Można wydłużyć ten czas ograniczając znacznie aktywność, szczególnie, że telefon pobiera bardzo małą ilość energii podczas uśpienia. Skrócić natomiast można jeszcze łatwiej, wystarczy podkręcić jasność, włączyć transmisję danych i pograć przez jakiś czas, aby rozładować baterię do zera w kilka godzin.

Wszystkie pomiary zarejestrowaliśmy przy luminacji sprowadzonej do poziomu 120 cd/m2. Ładowanie telefonu do pełna za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki trwa nieco ponad 2 godziny.

APARAT

Infinity wyposażono w 8-megapikselowy aparat z sensorem Sony BSI i obiektywem o jasności F2.4. Istnieje systemowa możliwość interpolacji rozdzielczości do 13 Mpix, jednak realna jakość zdjęć odpowiada mniejszej wartości. Same fotografie zasługują na pochwałę, są szczegółowe, a kolorystyka bardzo naturalna. Nawet w nieco gorszych warunkach oświetleniowych telefon radzi sobie dobrze, szczególnie jak na standardy smartfonowe. Dioda LED nie jest rekordowo mocna, ale spokojnie pozwoli na doświetlenie znajdujących się niedaleko obiektów.

myPhone Infinity / fot.gsmManiaK.pl

Jakość materiału wideo trzyma dobry poziom, choć nie tak dobry, jak zdjęcia. Mamy możliwość nagrywania filmów w maksymalnej rozdzielczości 1080p i 30 kl./s. Obraz jest szczegółowy i płynny, ale trzeba bardzo uważać na drgnięcia ręki, co widać przede wszystkim kiedy w czasie rejestrowania wideo poruszamy się.

Przykładowe zdjęcia – tylny aparat

Przykładowy film

Przedni aparat to model marki OmniVision, wykonujący zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 5 Mpix. Cechą charakterystyczną tej jednostki jest bardzo szeroki kąt (88°). Zdjęcia wychodzące spod jej obiektywu są całkiem dobre, w zupełności wystarczające do selfie na Instagrama czy Snapchata, a kamera, – choć nagrywa tylko w 480p – powinna dobrze sprawdzić się w wideorozmowach.

Przykładowe zdjęcie – przedni aparat

Aplikacja aparatu to standardowy, androidowy interfejs z minimalną ingerencją producenta. Dostajemy możliwość regulacji podstawowych parametrów, takich jak balans bieli czy ISO, funkcję robienia zdjęć w trybie HDR i kilka „bajerów” (na przykład rozpoznawanie twarzy czy automatyczne uruchamianie spustu migawki po uniesieniu dwóch palców). Dostępnych jest również kilka podstawowych efektów (w tym sepia i negatyw). Całość funkcjonuje bardzo sprawnie, a zdjęcia wykonywane są szybko.

JAKOŚĆ ROZMÓW

Infinity sprawdza się dobrze jako telefon. Rozmówcę słychać głośno i wyraźnie, niezależnie od warunków. Osoba po drugiej stronie również nie powinna mieć powodów do narzekań, chyba że na swój własny sprzęt. Jedyną niedogodnością w zakresie komfortu prowadzenia rozmów są śliskie krawędzie obudowy telefonu, co nie sprzyja pewnemu chwytowi. Problem ten rozwiązuje całkowicie założenie etui.

myPhone Infinity 3G / fot. gsmManiaK.pl

Aplikacja dialera jest standardowa dla czystego Androida KitKat – prosta, przejrzysta ale jednocześnie funkcjonalna.

 
 

 
 

WYDAJNOŚĆ

8-rdzeniowy MediaTek MT6592 drzemiący pod obudową telefonu to dobrze nam znana jednostka. Układ oparty na procesorze ARM Cortex A7 zalazł się między innymi w Kazamie Tornado 348 i OVERMAXie Vertis YARD. W przeciwieństwie jednak do powyższych, jest on taktowany częstotliwością 1,4 GHz, a nie 1,7. Jest to zabieg przemyślany i należy zaliczyć go na plus, ponieważ różnicy w wydajności nie czuć w ogóle, a dzięki temu bateria jest odrobinę mniej obciążona. Za niedogodność należy uznać natomiast szybkie nagrzewanie się obudowy w okolicach aparatu. Na szczęście po osiągnięciu temperatury ok. 38 stopni nie rośnie ona prawie w ogóle, nie odbija się to także mocno na wydajności.

myPhone Infinity / fot.gsmManiaK.pl

Testując gry, nie napotkałem żadnych problemów z nawet najbardziej zaawansowanymi tytułami. Na Infinity uruchomimy bez problemu Asphalt 8, Modern Combat 5 czy Dead Trigger 2. We wszystkich przypadkach rozgrywka jest idealnie płynna rozgrywka na średnich detalach, czasem nawet na najwyższych.

Pod względem kompatybilności z różnymi formatami wideo telefon wypada zgodnie z oczekiwaniami. Radzi sobie z filmami o rozdzielczości do 1080p, a po wgraniu najnowszych kodeków, obsługuje również dźwięk DTS i AC3.

Odtwarzanie multimediów
Na czerwono zaznaczono nieobsługiwane formaty:

 

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 10mbps,;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps
mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (brak płynności);
mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (brak płynności).

Odtwarzanie multimediów
Na czerwono zaznaczono nieobsługiwane formaty:

 

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 10mbps, dts;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps
mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (brak płynności);
mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (brak płynności).

SOFTWARE / FUNKCJONALNOŚĆ

myPhone Infinity 3G / fot. gsmManiaK.pl

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4.2, w delikatnie zmodyfikowanej formie. Producent postanowił odświeżyć nieco oklepany interfejs systemu i zmodyfikował wygląd ikonek systemowych aplikacji. Przyznam szczerze, że bardzo przypadł mi do gustu ich wygląd i rzeczywiście sprawiają, że przyjemniej się korzysta z interfejsu. Wzbogacono także jego funkcjonalność, dodając obsługę gestów min. rysowanie na wyłączonym ekranie odpalające daną aplikację. Jeśli jednak komuś by się one nie spodobały, jest możliwość wyboru innego motywu. Nie można mieć również zastrzeżeń co do szybkości pracy systemu – jest on dobrze zoptymalizowany i bardzo rzadko łapie zadyszkę

myPhone Infinity GPS / fot.gsmManiaK.pl

Moduł GPS działa z przeciętną dokładnością, ale za to nie ma problemów z połączeniem. Standardowo łapie sygnał w czasie krótszym, niż 15 sekund. Oprócz satelit GPS mamy też wsparcie ze strony połączenia sieciowego, czyli A-GPS.

WiFi w standardzie b/g/n nie zawodzi. Telefon łapie sygnał wszędzie tam, gdzie konkurencyjne urządzenia, chociaż na granicy jednej kreski zasięgu zdarza mu się czasami rozłączać. Warto sprzęt pochwalić także za obsługę dwóch zakresów (2,4 GHz i 5 GHz).

Infinity 3G, oprócz bycia pierwszym telefonem tej marki tak dobrze zrobionym, jest też jednym z pierwszych, NIE posiadających dwóch wejść na kartę SIM. Jeśli więc ktoś potrzebuje takiej funkcjonalności, musi poszukać gdzie indziej.

Telefon obsługuje USB OTG, a więc nie powinniście mieć problemu z podłączeniem zewnętrznych urządzeń wskazujących i pamięci flash. Warunkiem współpracy z tymi drugimi jest jednak format plików FAT32. Urządzenie nie obsługuje dysków zewnętrznych żadnego rodzaju.

Użytkownik ma do dyspozycji niecałe 16 GB pamięci użytkowej. Nie jest to duża wartość, ale zawsze można rozszerzyć ją o aż 128 dodatkowych gigabajtów na karcie micro SD (my przetestowaliśmy naszego redakcyjnego Kingstona 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1). Niestety, nie ma możliwości przenoszenia danych aplikacji na zewnętrzny nośnik.

 
 

 
 

PODSUMOWANIE/ OCENA / OPINIA

myPhone Infinity 3G / fot. gsmManiaK.pl

myPhone Infinity to chyba pierwsza polska konstrukcja z uzasadnionymi aspiracjami do bycia produktem klasy premium. Telefon, oprócz świetnej prezencji i jakości wykonania oferuje także niezłe podzespoły, a to wszystko w cenie niecałych 850 złotych. Przyznam szczerze, że jest to kusząca propozycja – tym bardziej, że jest to produkt wykonany z ogromną dbałością o detale, co niestety nie jest częste jeśli mówimy o rodzimych urządzeniach. Oby tak dalej myPhone!

Ocena końcowa testu [1-10]: 7.4

  • Aparat6,0
  • Bateria5,8
  • Ekran8,6
  • Jakość9,0
  • Wydajność w grach7,1
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Ciekawe wzornictwo
  • Bardzo dobry ekran
  • Dobry stosunek ceny do wydajności
  • Niezłe aparaty
  • Płynnie działający system
  • Bogaty zestaw sprzedażowy
WADY
  • Wysoka jasność minimalna
  • Brak możliwości przenoszenia aplikacji na karty SD
  • Słaba jakość dźwięku na słuchawkach

Wyróżnienie redaKcji techManiaK.pl

Alternatywna propozycja

Warto zerknąć także za Allview X1 Xtreme Mini (cena bazowa dużo wyższa, ale w promocji kosztował niedawno koło 900 zł). Jest to również nieźle zrobiony model ale z lepszymi podzespołami.

Antoni Zaborski

Najnowsze artykuły

  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Nowości w WhatsApp także w Polsce. Uporządkują chaos

Komunikator WhatsApp porządkuje zakładkę Społeczności na platformie. Dodaje do niej istotne usprawnienia, które pomogą organizować…

2 maja 2024
  • Newsy
  • Operatorzy
  • T-Mobile

Testuj szybkie 5G w T-Mobile za darmo! Jedyna taka okazja

T-Mobile ma świetną wiadomość dla klientów. Teraz za darmo zyskają oni dostęp do szybkiego 5G…

2 maja 2024
  • Newsy
  • Operatorzy
  • Orange
  • Promocje

Orange Flex daje darmowe GB i 50% zniżki na pół roku. Pomoże Żabka

Orange Flex i sieć sklepów Żabka ma ofertę – zebrane za zakupy żappsy można teraz…

2 maja 2024
  • Artykuły
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

Samsungu, chciałbym zapłacić Ci tysiące złotych dla flagowca. Spełnij tylko jedną prośbę

Samsung Galaxy S25 Ultra dla niejednego ManiaKa będzie ideałem flagowca i najlepszym telefonem świata. Na…

2 maja 2024
  • Apple
  • iOS
  • Newsy

iOS pomoże w stresującej sytuacji. Premiera na dniach

iOS 17.5 i iPadOS 17.5 doczekają się bardzo przydatnej w kryzysowych sytuacjach funkcji. Ta ułatwi…

2 maja 2024
  • Promocje

Jak rowerów elektrycznych nie znoszę, tak ten sam bym kupił. Jest mocny, tani i w promocji za ponad 2 tysiące złotych mniej

Rowery elektryczne to zupełnie nie moja bajka, ale ten przykuwa uwagę kapitalną ceną i świetną…

2 maja 2024