, Android Apple Google iOS Longform

Raz jabłuszko, raz robocik – wojna (bez)etykiety

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://gravatar.com/gutozaur gutozaur

  Każdy lubi co innego. Osobiście wolę robocika bo produkty jabłka są zbyt zamknięte i zbyt drogie, a w dodatku są składane w chińskich fabrykach za grosze i sprzedawane z tak dużą marżą, że oczekuję ideału, a jak wiadomo daleko tym produktom do ideału. Z drugiej jednak strony przykładowo produkt appla jest wyjątkowy, ponieważ posiada przycisk fizyczny. Tak wiem samsung, ale przycinający się touchwiz to nie IOS. Dodatkowo tablety appla można złapać w jedną rękę i trzymając nawet za sporą część ekranu można dalej bez problemu poruszać się po tablecie drugą ręką. To rozwiązanie chciałbym zobaczyć we wszystkich tabletach ale myślę, że jak wszystko apple opatentował.

 • kanonier palestyński

  Ciekawe jest to że ludzie są skłonni walczyć za nic. Ja rozumiem gdy walczą producenci systemów. Oni mają z nich kasę. To ich produkt i praca. Ale co mają użytkownicy??? Nic !!! Poza jakąś dziecinną satysfakcją chyba. Podobnie jest w samochodach.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Jarosław Boroński

  Bsbsbs, MHM: Już nie przesadzajmy – zarówno urządzenia pod kontrolą Androida jak i iOS są całkiem smart.

  Bomba: Widocznie mam za krótki staż, bo nie zauważyłem takiego zjawiska na gsmManiak ;).

  Vito2012: Rozumiem Twój punkt widzenia, mimo wszystko ja jednak uważam, że przepychanki dotyczą użytkowników obu systemów. Pewnie nie byłoby to w proporcji 50/50, jednak absurdalne argumenty trafiają się z obu stron – jak przytoczony chociażby przez Ciebie „nie stać cię” (jeden z najniższych lotów). Jak mawiają: Każdy ma swoje za uszami ;).

  Z drugiej strony zauważyłem również, że wielu zagorzałych zwolenników iOS przestawiło się na Androida i… zachwalają.

  Pozdrawiam.

  • MHM

   > zarówno urządzenia pod kontrolą Androida jak i iOS są całkiem smart.
   Nie będę Ci bronił wierzenia w ten marketingowy bełkot. Mając wykształcenie i trochę doświadczenia zawodowego związanego z AI pozwalam sobie nie zgadzać się z marketingowcami 🙂 Zajrzyj do SJP i Encyklopedii PWN, albo chociaż WikiPedi na hasło „inteligencja”, a przynajmniej „sztuczna inteligencja”. Jak dla mnie żaden telefon nie zbliża się do tych definicji.

   • http://www.gsmmaniak.pl/ Jarosław Boroński

    Dla mnie przyjęta, a co za tym idzie używana definicja słowa „smartfon” jest akceptowalna.
    Bezcelowym jest według mnie rozwijanie pojęcia poprzez „inteligencję” czy też „sztuczną inteligencję”. Smartfon to urządzenie łączące w sobie funkcję telefonu komórkowego i namiastki komputera – i tyle. Ciężko tu abstrahować i doszukiwać się powiązania z AI. Smartfon to nie Skynet z Terminatora, czy HAL z Odysei Kosmicznej.

    Pozdrawiam.

 • vito2012

  kolego, tu raczej chodzi o co innego.
  Jest tylko jeden system, którego użytkownicy w takiej skali wyśmiewają, ośmieszają, wymyślają bzdury o innych systemach, producentach.
  Nie słyszałeś tekstów, „nie stać cię”, ios jest perfekcyjny, najlepszy reszta to ……..
  Z uwagi na te podejście applowców, powstają te przepychanki słowne.
  Myślisz, że powstałaby i utrzymała się strona w stylu applefobii dotycząca innych telefonów?
  Tylko u applowców jest wpajany fakt amazingu, ktokolwiek powie, napisze coś złego o apple zaczyna się lawina postów applowców.
  Reszta podchodzi do sprzętu w miarę luźno, tylko applowcy ubóstwiają swojego producenta.
  Dlatego tak się dzieje, a i zaczyna być śmieszne gdy tak mocno i uparcie bronią i zachwalają swoje apple.

  • http://www.foturysta.pl Błażej

   Tak? Ja tam ciągle czytam „ios dla głupków, płaci się za jabłko bo reszta to badziew, android to chodzi, a iOS muli jak nie wiem, ajfony to penkajom a muj samsunk upad i nie ma ryski” i wiele podobnych. Twój cały wpis można streścić tym jednym zdaniem wieńczącym powyższy artykuł:)

 • Anon

  A tak z innej beczki – wszyscy wiedzą, że [ANDROID]* to najlepszy mobilny system operacyjny. 😉
  * – pole do uzupełnienia

  Wygrałem 🙂

  • https://plus.google.com/115743072204978764301 Pisul Maximus

   …tak worek cebuli

 • Bomba

  Toż to cały artykuł na temat Nazira i jego uwielbienia do WP:-)

 • ja

  wp vs android -to jest jeszcze popularniejsza batalia niż ios vs android.

 • Arthurius

  Naturalnie, DOS rulez 🙂

 • MHM

  Ja mam nadzieję, że zdążę dożyć czasów kiedy faktycznie telefon będzie można nazwać „smart”. Na razie to wszystko co jest na rynku (czy to z Androidem, czy WP, czy iOS, czy też dowolnym innym systemem) to są MIKROkomputery kieszonkowe z funkcją dzwonienia.

 • bsbsbs

  Jeżeli porównujemy smartfony to smartfony a nie telefony od Apple. Funkcje dzwonienia pisania i robienia zdjęć nie czynią smartfonem ..

 • DanSlenders

  Walka systemów mnie tak nie rusza i w niej nie uczestniczę.
  Wolę zabierać głos w dyskusjach związanych ze smartfonami samymi w sobie, czyli dlaczego wolę smartfon firmy a od smartfonu firmy b i dlaczego oba są lepsze od iPhona 😛


reklama