, Artykuły Ciekawostki Technologie Telefony

Telefony przyszłości. Technologie, które zrewolucjonizują rynek

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Chymn Kaczora

  Faktem jest, że obok mądrych i podpartych wiedzą oraz nauką wypowiedzi, są szczeniackie jęki-kwęki z rodzaju krokodyla daj mi luby. Jako chemik mogę dodać jedno, że nie bateria akumulatorów a OGNIWO paliwowe będzie przyszłością. Na dowolny napęd: etanol, metanol, keton, benzyna… Strzykaweczka, psik w dziurkę 3-5 ml paliwa i kilka dni spokoju. Nie czekając na wypalenie. Jedynie zachować ostrożność, bo to się pali i może pójść razem z telefonem.

 • http://gravatar.com/pasikikoniki pasikikonikiąwek

  transparentna, giętka modułowa obudowa (oczywiście wodolszczelna). Bateria trzyma tydzień.
  Do tego momentu chyba nie wymienię telefonu (obecnie lumia 925.. no chyba że się rozpadnie przez te 5-10 lat zanim to osiągniemy albo na prawdę będzie odstawać od współczesnego świata w przypadku jakiś usług które obecnie nie istnieją, a moga sie pojawić przed upragnionym kosmicznym smartfonem) 😉

 • http://razec95.blogspot.com razec95

  W kontekście telefonów modułowych polecam zerknąć na artykuł z listopada zeszłego roku na moim blogu. Może i to jest autoreklama, może i tekst mało profesjonalny, ale wyraziłem tam swoje obiekcje na ten temat.
  http://raze…locks.html

 • Rafalsky

  Ktos tu chyba ma problemy z zyciem w spoleczenstwie 😀

 • tomi

  heheh oki
  ale procesory w laptopach to powinny byc jednak szybsze , napewno za rok beda polowe wydajniejsze co roku , taki postep bedzie

  • wut

   Na krzemie nie wyciągniesz więcej niż 7 czy tam 8ghz, bo się po prostu nie da. Prąd ma zbyt małą prędkość i nie dotarłby w każde miejsce na chipie tak żeby nie stracić synchronizacji. O rdzeniach wogóle nie wiesz co mówisz – więcej rdzeni daje tylko możliwość zrównoleglenia zadań (ale dochodzi do tego czas stracony na synchronizację znowu), a to nie zawsze jest potrzebne, bo wiele zadań mamy sekwencyjnych i nie da się ich zrównoleglić. Nie widzę sensu wstawiać do telefonów więcej niż 8 rdzeni (co i tak jest już dużą liczbą i nie jest praktycznie wykorzystywane).

   A zresztą nie wiem po co to pisze, bo w sumie po tych „życzeniach” można raczej wnioskować żeś troll, albo masz ~12 lat. ech.

 • Zakrza

  W dupie mam smartfony. Czekam na seks-roboty.

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Szymon Marcjanek

   Proszę bardzo: http://www….eks-robot/ 😉

   • Zakrza

    Przecie to czytałem. Jest nawet mój komentarz

 • Karol

  jesli chodzi o mnie to najbardziej zalezaloby mi na nowej technologii baterii, takiej która wytrzymała by w smartfonie tydzień.
  ewentualnie skladane smartfony na pół. zlozony mialy by rozmiar np 4,5 cala a po rozlozeniu 7 cali

  • Tirint

   dokładnie
   Mi w pełni wystarcza moc obliczeniowa obecnych smartphonów natomiast zdecydowanie nie zadowala mnie czas pracy na baterii.
   Co do składanego ekranu to mam wątpliwości co do trwałości takiego rozwiązania.nie ma takiego materiału, który po tysiącu zgięć ne miał widocznego śladu w miejscu zginania a to by wpłyneło na jakość obrazu na tym zgjęciu.
   już prędzej mogą być to dwa ekrany I telefon składany tak jak kiedyś telephony z klapką.
   Można by to obsłużyć jako dwie aplikacje każda ze swoim pełnym ekranem, jedna aplikacja plus wirtualna klawiatura I menu. Jadna aplikacja na dwóch ekranach z wąskim czarnym paskiem w środku.

 • Karol

  Tomi
  technologia 2, 3, 5 nn to się zgodzę.
  co do rdzeni to 2,4 ,8 rdzeni wystarczy, potrzeba lepszej optymalizacji, zegary tez nie musza miec 10 ghz.
  Laptop na ssd się włącza bardzo szybko kila sekund 8 do 15 w zależności jaki system jest zainstalowany

 • tomi

  procesory przyszlosci – to jest to miniaturyzacja i wzrost wydajnosci
  technologia 2-3 nn max a nie jak dzis zacofanie 22 nn
  nie zacofane 2,4 rdzenie a 500 -1000 rdzeni
  nie nedzne zegary 2,0 -3,5 ghz a 2000-3000 ghz
  oto procesory jutra
  i czas wlaczenia laptopa 0,01 sekundy a nie jak dzis nedzne 15 ,20 -30 sekund

  • Tirinti

   2-3nm (nie nn) jest nieosiągalne dla krzemu gdzie granica teoretyczna to 4nm. w przypadku grafenu można zejść do 1nm.
   2-4 rdzenie w telefonie w zupełności wystarczy w końcu telefon to nie supercomputer.
   Pobór energii a więc I ilość wydzielanego ciepła rośnie wykładniczo z częstotliwością a spade liniowo wraz z rozmiarem tranzystora. Oczywiście możliwe są pewne optymalizacje, ale nie ma co liczyć na wzrost częstotliwości 1000 krotnie, ponieważ wraz z redukcją rozmiaru tranzystora rośnie gęstość energii a więc I możliwośc jej odprowadzenia. Do tego przy 3Thz w czasie trwania taktu zegara światło przebywa w próżni około 1mm. Nie mam pojęcia jaka jest prędkość światła w przewodniku łączącym tranzystory w procesorze, ale z pewnością znacznie mniejsza co oznacza, że odległość między najdalszymi tranzystorami musiałaby być znacznie mniejsza niż 1mm. Poza tym takie częstotliwości to już mikrofale więc processor emitowałby nie ciepło w postaci promieniowania podczerwonego a w postaci mikrofal.

   Natomiast czas włączania laptopa 0,01s jest niepotrzebny bo wątpię, żeby ktokolwiek zauważył opóźnienie poniżej 1s. Warto zauważyć, że Ultrabooki z uśpienia budzą się w około 1s a w uśpieniu na baterii wytrzymują 2-3 dni. Problemem jest tu nie tyle zuzycie pradu przez CPU co przez pamięć a wyłączenie pamięci wymaga przepisanie jej zawartości na dysk co nawet przy szybkim SSD zajmuje kilka sekund.

 • http://gravatar.com/krzysztofsf krzysztofsf

  Baterie powinny miec poejmna, lub lepsza optymalizacje. Ladowanie raz w miesiacu.


reklama