>
Kategorie: Newsy Pozostali Telefony

NEO M1 z Windows Phone 8.1 na pokładzie. Chiny atakują

Zniesienie opłat licencyjnych przez Microsoft (pobieranych od producentów wprowadzających do sprzedaży smartfony z Windows Phone na pokładzie) otworzyły furtkę dla mobilnych okienek, gdyż od drugiego kwietnia bieżącego roku zainteresowanie najnowszą odsłoną systemu znacznie wzrosło. Wczoraj informowałem Was o nadchodzącym smartfonie Prestigio, a teraz docierają do nas wieści na temat chińskiego producenta NEO, który również chce spróbować swoich sił na rynku.

NEO opublikował render smartfonu o nazwie NEO M1, który na wyświetlaczu prezentuje system Windows Phone 8.1. Co ciekawe, ten smartfon zadebiutować ma 10 kwietnia bieżącego roku, jednak pracować będzie podobno pod kontrolą systemu Google Android, zaś jego moc obliczeniową dostarcza 4-rdzeniowa jednostka MediaTek MT6582 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM, zaś obraz prezentowany jest w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), na 5-calowym wyświetlaczu. Specyfikacja obejmuje również 13-megapikselowy przetwornik Sony, a także 8 GB wbudowanej pamięci.

Niewykluczone, że Chińczycy zaprezentują więc drugi wariant z mobilnymi okienkami, a sercem będzie 4-rdzeniowa jednostka Snapdragon 400 dostarczona przez amerykański koncern Qualcomm, gdyż Microsoft nie poinformował o wsparciu Windows Phone 8.1, dla układów MediaTek. Trzeba przyznać, że urządzenie z systemem Windows Phone prezentuje się zacnie.

źródło: gizmochina

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025