>
Kategorie: MediaTek Technologie

Mediatek MT6592 z PowerVR SGX544MP4

Serwis MTKSJ dotarł do informacji na temat układu graficznego, jaki znajdzie swoje miejsce w najnowszym, 8-rdzeniowym procesorze Mediatek MT6592, którego pierwsza partia wyprodukowana zostanie jeszcze w tym miesiącu.

Jak się okazuje, za grafikę odpowiadać będzie dobrze znany posiadaczom iPada z wyświetlaczem Retina, 4-rdzeniowy chip graficzny PowerVR SGX544MP4, a w takim wypadku będzie to jeden z bardziej interesujących układów.

Mediatek MT6592 charakteryzować się będzie ośmioma rdzeniami zbudowanymi na architekturze ARM Cortex A7 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2 GHz, które wytworzone zostaną w 28-nanometrowym procesie technologicznym. Pierwsze testy popularnej aplikacji bechmakrowej AnTuTU wykazują osiągi na poziomie 30000 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem i pozwala konkurować z najbardziej liczącymi się graczami w tej branży.

Pierwsza partia najnowszych procesorów zostanie wyprodukowana pod koniec lipca, zaś masowa produkcja ma ruszyć w listopadzie, dlatego też do końca tego roku możemy spodziewać się naprawdę wydajnych smartfonów prosto z Chin.

źródło: MTKSJ

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Promocje

Polski hit kusi wyśmienitą ceną w wysokości 11,99 zł. Za te pieniądze nic lepszego nie znajdziecie!

Polski hit Techlandu, a mianowicie Dying Light objęty został sympatyczną promocją na platformie Steam. W…

15 czerwca 2025
  • Fairphone
  • Newsy
  • Telefony

To właśnie ten model jest prawdziwą definicją smartfona na lata. Sprawdź cenę, design i specyfikację na chwilę przed premierą

Fairphone 6 to smartfon na lata. Długoletnie wsparcie aktualizacyjne producenta wraz z modułową konstrukcją docenią…

15 czerwca 2025
  • Promocje

Ta strategia turowa jest tak tania, że aż przetarłem oczy ze zdziwienia. Teraz zgarniecie ją za 14,29 zł!

Strategia turowa z bardzo znanego uniwersum trafiła na fenomenalną promocję. Teraz każdy z Was doda…

15 czerwca 2025
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Nowy średniak OPPO ze Snapdragonem 8s Gen 4, aż 16 GB RAM i płaskim OLED 144 Hz stanie naprzeciwko POCO F7

OPPO szykuje swojego średniaka, który stanie naprzeciwko POCO F7. Do debiutu przygotuje się bowiem OPPO…

15 czerwca 2025
  • OnePlus
  • Tablety
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Test OnePlus Pad 3. To jeden z najlepszych tabletów z Androidem? Sprawdziłem!

OnePlus Pad 3 to jeden z najciekawszych tabletów z Androidem ostatnich miesięcy. Świetny ekran, solidna…

15 czerwca 2025
  • Huawei
  • Newsy
  • Telefony

Zobacz na żywo, dlaczego to bezapelacyjnie najlepszy telefon do zdjęć 2025 roku

Huawei Pura80 Ultra na żywo imponuje przesuwnym mechanizmem aparatu ze zmiennym zoomem. Czegoś takiego w…

15 czerwca 2025