, Android LG Longform Newsy

LG: spore możliwości i wielkie rozczarowanie

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • spirosun

  Troche juz nieaktualne te wpisy, nexus dostępny wszędzie, kazdy wmiare swięzy telefon zaktualizowany do JB 4.1.2

 • http://gravatar.com/miroslawciolek fation

  a co powiesz danio o LG? Chyba całkiem coraz lepiej sobie radzą.

 • danio

  Samsung i nokia tylko te dwie firmy robią dobry sprzęt. Nie idealny ale dobry. Htc ma tylko jeden dobry model one… Sony się stara ale jego wyświetlacze… A apple to sprzęt dla dzieciaków i szpanerów… Zte i inne made in china są do d.u.p.y 🙂 🙂 🙂

 • Adam’S

  I tu się mylisz. Pamiętam, jak jeszcze w czasach tradycyjnych komórek (smartfony to była bajka przyszłości) to właśnie Samsung wywoływał śmiechy i głupawe porównania. A dlaczego? Bo w reklamach dominowała Nokia, Siemens, Ericson. Nawet Panasonic miał lepszą reklamę i marketing. Więc nie opowiadaj głupot.
  PS. Dobrze, że napisałeś „ponoć”, bo wcale tak nie było. A jeśli już taka sytuacja się zdarzyła, to tylko dlatego, że nie było szynki. To samo jest w sytuacji Samsunga. Wypuszczają hurtowo tyle modeli, że chyba nikt nie jest w stanie je wymienić. To samo robiła dawniej Nokia. Telefon za telefonem, model za modelem. Co tydzień nowość. A Nexus? To już czysta strategia. Dlaczego Real zatrudnił Dudka i płacił mu grubą kasę za grzanie ławy? A no po to, żeby nie bronił w innych klubach – u teoretycznych przeciwników Realu, bo wówczas mogłoby się gorzej strzelać brameczki.
  Pozdrawiam.

 • JJ

  Ja mam propozycję, niech redakcja gsmmaniak sam uderzy do Google Polska i LG Polska z pytaniem o Nexus4 w naszym kraju. Niech to będzie pytanie wysłane pismem ale też umieszczone na stronie serwisu. Możecie się dogadać z komórkomanią by też wrzuciła to pismo. Może jeszcze podesłać do gazeta.pl technologie. Niech napiszą artykuł jak giganci robią z naszego kraju kraj 3go świata. Jak nie można inaczej to pojechać po nich wizerunkowo. Przy odpowiednio zadanym pytaniu LG nie będzie mogło sobie tyłka podcierać Google ani na odwrót.

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   Po 15 maja będzie nowy Nexus’5 i nowa szopka z brakiem oferty na kolejne 12 m-cy bo LG będą wtedy lansować nowy Optimus G Pro i na tym bazować sprzedaż .

   Google powinno ponownie wrócić do Htc lub Samsung ew. Sony Nexus taki jak XperiaZ to byłby hit

   • http://gravatar.com/miroslawciolek fation

    hmm jest czerwiec i jakoś nie widzę nexusa 5, widzę za to białego nexusa 4 wypuszczonego na rynek

  • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

   Propozycja do rozważenia. Ale takie akcje raczej nie robią wrażenia na Google. Z LG może być podobnie.

   • JJ

    Zawsze to jakaś rysa wizerunkowa. Niech choćby Samsung na tym zarobi skoro nas tak traktują. Smród zostanie. Zesztą jeśli się dobrze nagłośni to „przedrukują” to na zachodzie a wtedy smród będzie większy, zwłaszcza, że problem dotyczy pewno nie tylko Polski ale jeszcze paru innych krajów w UE. Na sam koniec zwrócę uwagę, że to co Google robi to jawna dyskryminacja. Polak może kupić w Amazon.co.uk , fr lub de i nie ma z tym problemu. Google zaś twierdzi, że Polak to nie europejczyk i nie daje możliwości sprzedaży bez kombinowania typu VPN. Co ciekawe chłopaki z forum.android.com.pl robili akcję pod tytułem zakup w GP DE i w adresie podawali „Polen”. Ileś paczek do Polski trafiło ale potem chyba to wyczaili i się skończyło. Co ciekawe Nexus4 z GP DE idąc na adres niemiecki idzie jako przesyłka międzynarodowa. Więc prosta zmiana kraju na Polskę nie powinna być problemem. Na sam koniec dochodzi respektowanie gwarancji. Apple jakoś to lepiej rozwiązało i gwaranacja worldwide to worldwide. W Polsce Nexusa zaś nie naprawisz…

  • Adam’S

   Gdyby Google tak bardzo zależało na sprzedaży Nexusa, zapewne oddałoby produkcję telefonu innej firmie, bo jako zleceniodawca powinno mieć możliwość decydowania o ilości zamówień i wysokości kontraktu. Jeśli tego nie robi, to znaczy, że Google jako firma nie powinna się w ogóle zajmować handlem rzeczami i produktami, którymi handlować nie potrafi. Apple jakoś potrafiło zabezpieczyć produkcję i zamówienia u Samsunga. Ostatnio nieco wojują, więc większą część produkcji ekranów do iPhona przejęło LG i Sharp. Poza tym Samsung jakoś nie bojkotował produkcji dla Apple’a, bo to przecież dla nich ogromne zyski. LG to firma, która chce zarabiać (jak każda inna). Gdyby Google zleciło im zwiększenie produkcji, to automatycznie zwiększyłyby się zyski dla firmy. Tyle, że Google, chcąc być na rynku konkurencyjne, wykorzystuje dupmpingowe ceny, przez co producenci podzespołów praktycznie mają zerowe zyski (Apple przynajmniej płaci grubą kasę). Jeśli ktoś produkowałby coś pod swoją marką, a jeszcze dodatkowo montował inny produkt dla zleceniodawcy z zewnątrz, ale za to na swoich gadżetach zarabiałbym kasę, a na tych innych nie, to z jakim produktem wiązałby swoją przyszłość? Zapewne odmienna sytuacja byłaby wówczas, kiedy Google płaciłoby godziwie za swoje produkcję swoich wynalazków. Tak więc niech ludzie pokroju Nazira nie zwalają wszystkiego na LG (choć i LG nie jest bez skazy), bo i tak znaczną większość grzechów w tym temacie popełniło właśnie Google.

 • tosiek

  LG powinno zatrudnić autora,to by dopiero się działo.Można sobie pomarzyć pofantazjować,bez obrazy,ale za niskie progi dla autora o planach takich firm,jak LG czy Google

  • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

   Chyba nie zrozumiałem 😉

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   🙂

 • cyc997

  Artykuł napisany przyciężko i w połowie odpisałem, po prostu nie chce się tego czytać. Irytujące błędy sprawiły, że uznałem, że autor nie traktuje czytelnika poważnie nie sprawdzając swoich wypocin. Ocena mierna.

  • cyc997

   Miało być w połowie odpuściłem.

   • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

    Błąd w komentarzu o błędach – dowcip losu 😉

  • Adam’S

   Miałem podobne wrażenie.
   Poza tym wspomina się o serii L (3,5,7) pomijając 9. Nie wspomina się w ogóle o P880, znanym też jako Swift (yudzież Optimus) 4 X HD. Czterordzeniowym telefonie, mogącym konkurować śmiało z SGS3, a w dodatku dużo atrakcyjniejszym cenowo.

   • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

    Dobrze, że wspominasz o tym modelu (nawet o dwóch). Ale skoro to taki dobry sprzęt, to dlaczego nie przebija wyników sprzedaży SGS3?

    • best

     Bo nie ma takiego marketingu jak SGS3 😀 Samsung jest wszędzie, a o LG mało kto słyszał 🙂

 • qwerty

  wiecie może gdzie w Poznaniu można pomacać LG Vu? tak z czystej ciekawości ^^

 • Nejzir

  czekam na LG z WP8, a nie z Android

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   Też bym chciał zobaczyć taki Optimus G Pro z WP8 a dlaczego by nie 🙂

   • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

    LG po niezbyt udanym debiucie modelu Optimus 7 wycofał się z rynku Windows phonów ale krążą plotki o jej powrocie do tego tematu.

    • http://gravatar.com/miroslawciolek fation

     już Nexusem 4 pokazał że zależy mu na porządnych telefonach i jak na razie od kilku miesięcy łącznie z nową serią swiftów zbiera pochlebne komentarze

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Ja jednak upatruję w LG znakomitego konkurenta dla Samsunga choćby ze względu na cenę i dobry stosunek jakości do ceny i możliwości. Już samo polecenie LG produkcji Nexusa 4 temu producentowi świadczy o zaufaniu do niego co tylko może cieszyć. Jednak zastanawiają mnie aktualizacje modeli tego producenta i zastanawia mnie np czy taki Optimus Vu otrzyma Abdroida 4.1 albo 4.2? Byłoby to bardzo wskazane z punktu widzenia konkurencyjności.

 • Qba.

  A mi się wydaje, że nie puszczają masowo Nexusa, bo stanowi wewnętrzną konkurencję dla wyższej klasy smartphonów z linii L. A tłumaczenia, że Google zawiniło to zwykła ściema.

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   Nie dając do sprzedaży Nexus , mogą wciskać swoje buble bez aktualizacji .

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   Jak już to linii „G” a nie „L”, która jest niżej pozycjonowana.

  • Paweł

   L-ki to telefony dla każdego, są niedrogie popularne i mają dobre parametry techniczne. Nie można od nich oczekiwać cudów ale świetnie spełniają swoje zadania.

 • http://gravatar.com/poczesaniec1 poczesaniec1

  co racja to racja, brak wiary i dobrego marketingu, chyba że robią to specjalnie i nie walczą z samsungiem dla innych kożyści


reklama