niedziela, 26 lipca 2009, Mateusz Żołyniak

LG GC900 Viewty Smart – test

lg-viewty-smart-gc900
 • krzychu

  Witajcie
  komantator może ma troche racji w tym co napisał natomiast dyskusja z jego strony nie jest merytoryczna.Przypomina mi to sejmowe kłótnie lub rozmowy polityków.
  Wracając do meritum to generalny problem aparatu to nawigacja.Jesli ktos chwycił sie na to, że ona jest i jest łatwa do uruchomienia ot błąd.
  Nastepny problem to właśnie ten o którym pisze ANKA.
  MOja żona kupiła folijke zabezpieczająca ekrat ( antyrefleksyjną) i okaząło się że z przodu jest czujnik którego dziaąłnie zakłóca taka folijka *( trzeba ja wyciąć w tym miejscu).Poszedł na gwarancji do naprawy i dopiero zostało to odkryte.Szkoda że instrukcja o ty m nie mówi.

 • anka

  Ludzie kłócicie się o jakąś powłokę a ja liczyłam że coś poczytam na temat gaśnięcia ekranu w czasie rozmowy przychodzącej,podobno przycisk wielozadaniowy który jest z boku maił zapobiec temu felerowi ale niestety .Zastanawiam się czy go sprzedać?Reklamować czy po prostu przemalować na zielono i wrzucić w pokrzywy?Poco komu telefon którego nie można odebrać?Proszę o jakieś wpisy jeśli ktoś poznał ten problem Pozdrawiam

 • Nick

  Recka niczego sobie. Miałem kiedyś LG KU990 i nie narzekałem. Opcja z ręcznym nastawianiem ostrości również była dostępna w tym modelu. Właściwie to z dosyć dużą dokładnością można było ustawić położenie soczewki w obiektywie za pomocą takiego suwaczka na ekranie 🙂 I nie ma co tu dużo polemizować. Przereklamowaną moim zdaniem w telefono-aparatach funkcją jest stabilizacja obrazu która nie daje praktycznie żadnego efektu i jestem na 100% pewny że w GC900 również tak jest.
  3D menu prezentuje się całkiem nieźle ale czy to nie jest przypadkiem błąd w tekście, iż tylko 2 aplikacje w tle można uruchomić?? Dziwna sprawa.. KU990 spokojnie dawał rade z 15 aplikacjami systemowymi w tle.
  Co do różnic między Areną a GC900 zaliczyłbym jeszcze wbudowaną pamięć: Arena ma 8GB

  Pozdrawiam

 • http://brak ortax123

  Witam!
  Recenzja calkiem fajna, jednak zabrakło mi jednej podstawowej rzeczy. Przecież telefon słuzy do rozmów, a tu nic o tym nie wspomniano. Bardzo chciałbym sie dowiedzieć jak ten Lg wypada w tym wypada. Czy jakość rozmów i zasięg jest dobry, czy telefon dobrze trzyma sygnał GSM(ponos Arena ma z tym problem)?

  Pozdrawiam!

 • el Pederasta

  oficjalna nagroda w postaci ciezarka o wadze 16 ton dla komentatora 😛
  a na powaznie, to jak najbardziej popieram argumenty przedstawione przez komentatora; szkoda tylko, ze autor testu zachowuje sie jak typowy „polaczek”, ktory niemal nigdy nie chce przyznac sie do bledu i bedzie stal przy swoim chocby sie walilo i palilo. nawet jesli ktos inny zapoda nie chamska krytyke lecz konstruktywna, jaka z pewnoscia jest krytyka przedstawiona przez komentatora.

 • komentator

  1. Ostatnie zdanie pkt. 1 świadczy albo o zaburzonej umiejętności czytanego teksu (co z uporem maniaka zarzucasz mi od kilku postów) albo o ponadprzeciętnych zdolnościach nadinterpretacyjnych. Gdzie napisałem, że wyświetlacz jest „do niczego”?
  2. Nie mogę przeżyć faktu, że przepisujesz brednie z innego portalu bez chwili zastanowienia się nad ich sensem. Zdanie o klawiaturze laptopowej i alfanumerycznej potwierdza tezę postawioną w pierwszym punkcie.
  Może z innej, bliższej Ci beczki. Dane pomiędzy telefonem (lub innym urządzeniem) a komputerem można przesłać na kilka różnych sposobów – np. za pomocą kabla USB i za pomocą technologii Bluetooth. Obie technologie służą do tego samego celu, czy to znaczy, że są tym samym? Pomyśl, a odpowiesz sobie sam.
  3. Atak na drugą osobę? Szukaj go w swoich wypowiedziach.
  4. Z pewnością…
  5. Równie dobrze możemy dyskutować, czy Ziemia jest płaska, czy okrągła.. Widzę, że moje argumenty do Ciebie nie docierają – poszukaj, popytaj, dowiedz się czym jest i na jakiej zasadzie manualny fokus, wtedy porozmawiamy.
  6. Sądząc po stylu Twoich wypowiedzi, gdzie indziej szukałbym dzieciaka…
  7. No właśnie… Jest w tym coś, że garstka małolatów nie zwraca uwagi na ewidentne bzdury, bo nie ma zielonego pojęcia o zasadzie działania prostego układu optycznego i wierzy na słowo sprytnym marketingowcom, nie tylko powielając owe bzdury w swoich tekstach, ale, o zgrozo, usilnie twierdząc, że nic się nie stało? Oczywiście, że coś w tym jest. Kiedyś może wpadniesz na to, co jest nie tak, gdy zaczniesz pisać własne „recenzje”, a nie bezmyślnie tłumaczyć cudze teksty.
  Zdaje się, że dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa – zaczyna przypominać kopanie się z koniem, któremu na dodatek założono gigantyczne klapki na oczy. W odpowiedzi na prosty zarzut widzę stek coraz większych bzdur.

  @rhazenbrid
  Do treści Twojej wypowiedzi się nie odniosę, bo szkoda mi na to czasu. Zamiast tego, proponuję abyś pozostały do końca wakacji czas spożytkował na zaznajomienie się z zasadami poprawnej pisowni. Z korzyścią dla siebie samego.

 • rhazenbrid

  aj.. przepraszam, ale wcięło tekst który cytowałem w powyższym poście…
  miałem na myśli ten o to fragment:
  Takiego “spamu” życzyłby sobie niejeden forumowy admin.

 • rhazenbrid

  pozwolę sobie odnieść się do tego fragmentu:
  <>

  bzdura… to co tu widzimy, to nic więcej jak popisy trollika, korzystającego z iluzorycznej anonimowości…
  to co pisze komentator nie ma na celu uświadomienie czytelnika o wadach produktu, czy sprowokować merytorycznie bogatą i ciekawą dyskusję.. jest tylko i włącznie bez myślnym atakiem, który ma na celu dopiec komuś innemu, aby autor poczuł dumę z samego siebie…

  ja jako admin już przy drugiem twoim poście zwróciłbym, Ci uwagę, abyś z puścił z tomu. może to moja ułomność myślowa, ale za dyskusję uznaję tylko i wyłącznie taką rozmowę, gdzie obie strony są otwarte na argumenty drugiej…

  PS działa tu zasada 80/20 😉

  pozdr.,
  rhazenbrid

 • http://www.komorkomaniak.pl Mateusz

  1. Mało który producent to robi i jak widać za dużo osób się na to nie skarży.

  Jesteś chyba jedyną osobą jaką znam, która skarży się na to, że telefon nie posiada powłoki antyrefleksyjnej, którą można za grosze kupić. W taki wypadku warto zainwestować w telefon z monochromatycznym wyświetlaczem, powinno załatwić to sprawę z okropnymi promieniami słonecznymi.

  Co więcej, po przeczytaniu testu (recenzji brzmi lepiej) na gsmarena sprawdzałem w wielu źródłach jak sami użytkownicy wypowiadają się o wyświetlaczu w GC900. Prawie wszystkie wypowiedzi były bardzo pozytywne.

  Dlatego też, nie będę kłamał w tekście i wypisywał, że jest on do niczego (tak jak Ty to sugerujesz).

  2. (Chyba za bardzo Cię ten „manualny fokus” rusza, bo nie możesz tego przeżyć…)

  Mało zainteresowana grupa konsumentów szuka sprzętu fajnego i dobrego a nie takiego, który ma akurat manualny fokus, gdyż większość naprawdę nawet nie wie co to jest. Takie osoby muszą dowiedzieć się jakiej jakości zdjęcia robi się aparatem, a nie tego czy ma funkcję, której nikt nie będzie używał.

  Skoro, poruszyłeś temat klawiatur. Masz klawiaturę w laptopie i alfanumeryczną w komórce. Ta z telefonu nijak ma się pod względem możliwości do tej z notebooka, lecz obie są klawiaturami.

  Podobnie z manualnym focusem. Jego możliwości są znacznie mniejsze w telefonie a jednak pełni tą samą funkcję.

  3. Brak pomysłu na odpowiedź = atak na drugą osobę. Cóż, lepsze to niż nic.

  Szukając „tegoż sformułowania” warto posłużyć się wspomnianą przez Ciebie „logiką” i rozumieniem tekst…

  4. Na pewno jest większe prawdopodobieństwo, że gdy braknie jakiegoś produktu będzie on dostępny za jakiś czas w sklepie a nie na allegro, gdzie sprzedawca pozbył się swoich dwóch sztuk, wziął kasę i jest zadowolony.

  5. Dla potencjalnego czytelnika, który szuka informacji o LG Viewty Smart, ma małe znaczenie. Możemy dyskutować na temat tego czy ma manualny focus czy nie ma. Jeżeli ktoś przeczyta, że wbudowany aparat robi słabe zdjęcia, to co go będzie interesował manualny focus, z którego nikt i tak nie korzysta do robienia okazyjnych zdjęć?

  Pytanie typu: „… o w jakim celu ją prowadzisz?” -> ROTFL Typowa odpowiedź urażonego dzieciaka.

  Może chcę Ci uświadomić, że rzeczy o których wspominasz są naprawdę mało istotne dla większości Czytelników i tylko Ty jeden z grona osób, czytających ten tekst porusza taki temat. Jest w tym coś?

 • komentator

  1. O to należałoby zapytać producentów. Wystarczająco często, aby kiepską widoczność uznać za uciążliwą.
  2. A co jeśli nazwę klawiaturę myszą? Bez urazy, ale pkt. 2 to nonsens. Jeśli Twoim zdaniem jawne kłamstwo i ewentualne przyznanie się do niego (poprzez objaśnienie działania symulowanej funkcji) w instrukcji obsługi (niedostępnej dla przeciętnego nabywcy przed zakupem urządzenia) jest w porządku (na tyle, by powielić to w swoim tekście), to nie mamy o czym rozmawiać.
  Poza osobami chcącymi robić dobre zdjęcia (które wiedzą, że manualny fokus w komórce to wyssany z palca bzdet) i tzw. lanserami różnej maści (dla których liczy się nazwa funkcji) jest jeszcze jedna, największa grupa – mało zorientowanych konsumentów, podatnych na bzdury typu manualny fokus w aparacie zainstalowanym w komórce.
  3. Oho, widzę, że trafił się dyskutant spod znaku urażonego studenta. Któreż to sformułowanie nazywasz głupim?
  4. To chyba oczywiste, nieprawdaż? Wszak na tym polega istota Allegro. Póki co jest. Napisałem, że opieram się na ofertach z Allegro, a w odpowiedzi czytam, że „może go nie być”… W sklepach rzecz jasna jest i będzie zawsze?
  5. Skoro w Twoim mniemaniu „merytoryczna wartość rozmowy jest znikoma”, to w jakim celu ją prowadzisz?

 • http://www.komorkomaniak.pl Mateusz

  1. Więc co stoi na przeszkodzie aby ja nałożyć na dobry wyświetlacz i cieszyć się nim w każdych warunkach? i drugie pytanie: Jak często korzystasz na pełnym słońcu z telefonu?

  2. Skoro tak LG nazwało tą funkcję to tak się ona nazywa. Pomaga w robieniu zdjęć, wiec producent tak bardzo nie kłamał. Nigdzie nie napisano, że telefon ma taki sam manualny fokus jak w aparatach fotograficznych. Napisano, że posiada taką funkcję i to co pod tym pojęciem rozumie producent znajduje się w instrukcji.

  Wszędzie są chwyty reklamowe. A ten tak naprawdę jest bardzo mało istotny. Osoby chcące robić robić zdjęcia kupują dobre aparaty a osoby, które chcą się lansować kupują niby telefono-aparaty, bo i tak nie będą nimi robiły zdjęć, tylko chwaliły się znajomym co za super sprzęt kupiły.

  3. Jak sam wspomniałeś – jak grochem o ścianę. Najgorsze jest gdy ktoś używa słowa logika, nie rozumiejąc co pod nim się kryje. Jeżeli miałbyś zajęcia na studiach z tego działu wiedziałbyś o co chodzi i nie używał takich głupich sformułowań.

  4. http://www….pl/2471139 Na Allegro produkt może pokazać się na aukcja a może go nie być. Można tam porównać cenę produktu z jego cenami sklepami i jeżeli się opłaca, to kupić. Ale jako źródła, serwisy aukcyjny się po prostu nie nadają.

  5. Merytoryczna wartość rozmowy jest znikoma, więc to spam.

 • komentator

  1. Naniesienie powłoki antyrefleksyjnej na wyświetlacz nie stanowi najmniejszego problemu, podobnie jak naniesienie jej na soczewkę mineralną, czy organiczną. Jak wspomniałem, nic mi po niewątpliwych zaletach wyświetlacza, skoro skorzystam z nich tylko w pomieszczeniu lub przy niezbyt silnym oświetleniu.
  2. Viewty manualnego fokusu nie ma. Można jedynie wskazać algorytmowi wyostrzającemu obiekt do wyostrzenia, bo prymitywny układ jednosoczewkowy nie byłby w stanie tego zrobić Wygląda na to, że powtarzanie o pomysłowym marketingu mija się z celem – jak grochem o ścianę. No chyba, że za manualny fokus uznamy pacnięcie palcem na obiekcie mającym zostać wyostrzonym…
  3. Taka reguła istnieje – jest nią logika.
  4. Na dzień dzisiejszy, znacznie bardziej wiarygodnym źródłem niż sklepy jest Allegro (Viewty Smart oficjalnie w PL nie ma). BTW, nic nie jest dostępne w tej samej cenie przez cały czas – wartość pieniądza ulega nieustannym zmianom.
  5. Spam? Zdaje się, że dyskusja dotyczy „recenzji” i jej obiektu. Takiego „spamu” życzyłby sobie niejeden forumowy admin.

 • http://www.komorkomaniak.pl Mateusz

  @komentator
  To proste pytanie: Co wolisz: ekran z dobrą rozdzielczości i świetnym odwzorowaniem kolorów, który tylko i wyłącznie w dużym natężeniu promieni słonecznych jest ciężki do odczytania (czyli przez kilkanaście minut, które spędzasz dziennie na słońcu), czy ekran monochromatyczny, który takową powłokę posiada?

  W 99% telefonów brak powłoki antyrefleksyjnej, a uwierz mi, że w takim słońcu jak jest w Polsce jest, to w niczym nie przeszkadza i z ekranem w Viewty Smart nie będziesz miał problemów.

  „…ułatwiające robienie fotek funkcje (takie jak: manualny focus…” – funkcja taka istnieje w telefonie, ułatwia robienie zdjęć a to, że nie działa na takiej samej zasadzie jak w prawdziwych aparatach to chyba jest oczywiste, gdyż telefon to nie aparat. Też mi się tak zdawało, że każdy o tym wie.

  To czy coś jest nadmiarem (pleonazmem) w języku czy nim nie jest, to indywidualna sprawa każdego z nas. Jedni mogą uważać tak jak Ty a inni inaczej. Nie ma tu sztywnych reguł i chyba nigdy nie będzie.

  Na sens rady dla ciekawego sam sobie odpowiedziałeś. Więc po co zbędne pytania? W podsumowaniu masz wszystko. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

  Cen produktów nie opiera się na allegro tylko danych z pewnych źródeł, jakimi są sklepy. To na marginesie. Na allegro GC900 może być tańsze i 200 zł, ale co z tego skoro nie jest dostępny w takiej cenie cały czas…

  Proponuję następną część rozmowy przenieść na maila, bo tu się spam zrobił straszny.

 • komentator

  @Mateusz
  Przyczepię się jeszcze do rady dla „ciekawego”.
  Jaki jest sens zakupu KC910 zamiast nowszego i (teoretycznie) lepszego GC900, w sytuacji, gdy różnica w cenie wynosi ok. 100 PLN (opieram się na ofertach z Allegro)?

 • komentator

  @ Mateusz

  1. Jakość wyświetlacza, to m.in. obecność powłoki antyrefleksyjnej. Cóż komu po gigantycznej rozdzielczości i pięknie odwzorowanych barwach, gdy w słoneczny dzień czar pryska z chwilą wyjścia na świeże powietrze?
  2. Kto powiedział, że Viewty to aparat fotograficzny? Nie rozumiem tylko, po co w tekście pojawiła się wzmianka o rzekomym manualnym fokusie, skoro takiej funkcji w telefonie nie uświadczymy? Bo na gsmarena tak napisano? Zdawać by się mogło, że każdy, trzeźwo myślący czytelnik będzie wiedział, że ów „manualny fokus”, to jedynie chwyt reklamowy i sprawne oprogramowanie aparatu. Sądząc jednak po komentarzach, jest inaczej. Dlatego właśnie należało o tym wspomnieć.
  3. Co nie zmienia faktu, że wyrażenie „niemniej jednak” pleonazmem jest.
  4. Nie ma za co.
  5. Ależ ma to ogromne znaczenie (vide: komentarz antykomentatora).
  5. Nie jestem redaktorem innego portalu.

  @antykomentator
  Sprawdź raz jeszcze, upewnij się, że dobrze zrozumiałeś, a na koniec zobacz źródło: http://www….ew-375.php

 • antykomentator

  O czym w ogóle ta rozmowa? komentator to nie redaktor a troll 🙂

  Sprawdziłem. Streszczenie:

  przekazanie w zwięzły sposób treści tekstu, uwzględniające tylko najważniejsze wydarzenia, tematy czy zagadnienia

  Jak mamę kocham, tekst wyżej to nie jest streszczenie.

  Do autora – bardzo fajny tekścik!

 • http://www.komorkomaniak.pl Mateusz

  @komentator
  do pierwszej wypowiedzi: Jakość wyświetlacza a obecność powłoki antyodblaskowej to dwie różne sprawy. Dlatego też, proszę Cię nie wprowadzaj czytelników w błąd.

  Co do manualnego fokusa. Telefon to NIE aparat fotograficzny! Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz taką funkcję w telefonie, ale aż boję się zapytać.

  Jeżeli uważasz „niemniej jednak” za pleonazm, to już Twoja osobista sprawa. Nie każdy musi tak twierdzić.

  Dziękuję za uwagi i wytknięcie błędów. Jest to bardzo pomocne, w szczególności, gdy sam nie zauważę ich.

  Czy to jest streszczenie, przekład, tłumaczenie czy moja własna interpretacja nie powinno mieć większego znaczenia. Ważne jest by tekst pomógł czytelnikowi, który potrzebuje konkretnych informacji.

  BTW. Miło, że czytają nas redaktorzy innych portali. Może czegoś się przy okazji nauczymy…

  @ciekawy
  Kup Renoira. Szkoda pieniędzy na GC900. Może GC990 będzie ciekawszą pozycją w gamie telefonów LG.

 • komentator

  @jan.blin

  1. Pudło. Więcej w pkt. 5.
  2. Interesujące wnioski. Gdzie tak napisałem? A może coś przeoczyłem?
  3. „Błędy językowe, które nie są błędami”? Pachnie mi kłopotami z logiką.
  4. Polecam pierwszy z brzegu słownik języka polskiego. Znaczenia słów „streszczenie” i „galeria” powinny być w nim objaśnione. Po takiej lekturze zapewne będziesz wiedział, dlaczego powyższy tekst jest streszczeniem, a galerie handlowe nazywa się galeriami.
  5. Jakież typowe – na słowo krytyki odwieczne pytanie – ciekawe jak ty byś zrobił, napisał, itp. Sęk w tym, że jeśli się pisze, należy robić to poprawnie, chociażby z samego szacunku dla czytelnika. Chyba, że pisze się do szuflady.

 • http://www.techManiaK.pl jan.blin

  @Komentator – pewnie czepiamy się, by się czepiać! Aparaty w komórkach są be, bo Ty masz lustrzankę, wytykasz błędy językowe, które nie są błędami, a na deser zwalczasz dzielnie słowo recenzja! Galerie handlowe nie są galeriami, a pewnie tak bardzo Ci nie przeszkadzają 😉 Ja natomiast zachęcam do sprawdzenia słowa „streszczenie”. Możesz podesłać mi także próbkę swoich możliwości na maila – zobaczymy jaki jesteś redaktor!

 • komentator

  @ciekawy
  1. Być może trudno wpaść na to, że tekst był edytowany, ale czasem warto ruszyć głową.
  2. Manualny fokus w LG to marny chwyt marketingowy. Kup sobie porządny aparat, zobacz jak manualny fokus działa, wtedy pogadamy.
  Manualny fokus to nie dotknięcie na wyświetlaczu obiektu, który ma zostać programowo wyostrzony, ale zaawansowany układ optyczny.
  3. „Ciekawe jak Ty byś to napisał?”
  ROTFL Typowe pytanie urażonego dzieciaka.
  4. Sprawdź w słowniku znaczenia słowa „recenzja”.
  5. To jest streszczenie, nie przekład.

  @szatan
  Ktoś twierdzi, że jest niepoprawne? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 • szatan

  „Niemniej jednak” jest jak najbardziej poprawnie. Chyba, że mój słownik PWN się myli…

 • ciekawy

  Aż sam przeczytałem recenzję z gsmarena.

  @komentator
  To samo co napisało gsmarena o ekranie znajduje się w tym tekście. Nie wiem gdzie widzisz tu błąd?

  Według wszystkich źródeł włącznie z gsmarena telefon posiada manualny fokus, więc skąd wziąłeś informacje o tym, że go nie posiada? Pytam, bp zastanawiam się nad kupnem Viewty II.

  Błędy zdarzają się każdemu. A te tutaj prawdę powiedziawszy nie są rażące. Ciekawe jak Ty byś to napisał?

  Jak najbardziej można recenzować sprzęt i nie ma w tym żadnego błędu!

  Fajnie, że ktoś w ogóle wziął się za przełożenie angielskiej recenzji, bo na polskich stronach nie ma żadnej.

 • komentator

  Redakcja gsmarena.com twierdzi, że wyświetlacz wcale nie jest taki cudowny – widoczność w silnym oświetleniu jest mizerna -to raz. Dwa, telefon w żadnym wypadku nie oferuje manualnego fokusu.
  Poza tym, warto zwrócić uwagę na język, interpunkcję i liczne literówki.
  1. „Ze nawigacją” i wiele innych…
  2. Przeglądarka dokumentów nosi nazwę Picsel (nie Piksel) Viewer.
  3. Efektywny nie jest synonimem efektownego.
  4. Recenzować można dzieło kulturalne (literackie, teatralne, koncert muzyczny, itp.), telefon można testować.
  5. Sformułowanie „niemniej jednak” jest tzw. masłem maślanym słowo „niemniej” znaczy dokładnie to samo, co „jednak”.


reklama