, Nokia Symbian Telefony

Nokia 5800 – pierwszy, poważny dotykowiec Finów

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Polak Patriota

  Posiadam owy telefon i powiem wprost. Gdyby tylko sensor aparatu byl wiekszy i zdjecia bylyby lepsze to bylaby to genialna sluchawka. A tak? Maly sensorek. Szumy, ziarno i ogolna ohyda na fotkach. A szkoda. k750 robil lepsze.

 • Matt

  Też mam go do dziś jako drugi telefon. Wgrane mam zmodyfikowane oprogramowanie od Noki C6 i telefon w porównaniu do oryginalnego działa o niebo szybciej 🙂
  Pozdrawiam!

 • didi

  posiadam ten for (równo z neo v) – mam go już od 2 lat i co mogę powiedzieć…. napewno odporny na „zdarzenia losowe”, jak chodzi symbian … każdy kto miał ten wie. Pisanie smsów na tym telefonie to masochizm 🙂 Dlaczego go trzymam ? – z jednego powodu – jako awaryjny telefon oraz darmowa do przyjęcia nawigacja.

 • Tirinti

  @Mierzej
  Ten model nic nie zapoczątkował.
  Dużo większą funkcionalność miał HTC Universal, który był na rynku prawie 3 lata wcześniej. Używałem go kilka lat i do tej pory w szafie leży. To był genialny smartphone.

  Ostatni nowatorski smartphone Nokii to był Communicator 2 generacji z 1998.

 • Tirinti

  Jakby jeszcze miał Windows Mobile to by był doskonały, a tak to z HTC i Touch i Samsungiem Omnia nie mieli szans.

 • jh82pl

  NOKIA wróci wiadomo, że takie zaniedbanie wymaga trochę czasu.

 • Mierzej

  Do dziś jestem użytkownikiem tego modelu. Jeden z pierwszych telefonów dotykowych na rynku i jeden z dwóch smatrfonów (prócz iPhone).
  Mimo topornego systemu i rzekomo plastikowej konstrukcji w momencie premiery był to hit Finów. Nikt nie powinien zapominać, że w tamtych czasach popularna „tubka” była multimedialnym kombajnem, który zapoczątkował erę wszystkomających smartfonów…
  Model przyjął falę krytyki, lecz szum medialny wokół tego telefonu wyniósł Nokię na piedestał. To prawda, że potem długo było trzeba czekać na model godny uwagi do czasu pojawienia się N8.
  Dla mnie ten telefon będzie wyjątkowy z jednego powodu, do dziś posiada jedne z najgłośniejszych głośników w dodatku w efekcie stereo jakie maja smartfony. Za to należą jej się ukłony… W koncu to legendarna już seria XpressMusic 🙂

 • bolo

  Moim skromnym zdaniem juz jest za pozno..


reklama