, Apple Newsy Samsung

Apple vs Samsung – miażdzące zwycięstwo Amerykanów

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Maciej

  Witam, chyba w całą tę sprawę wkrada się zbyt wiele emocji, a ważne jest by podkreślić dwutorowość istoty sporu. I do koniecznie dodać należy sporu prawniczego. To nie jest dyskusja kto ma rację, tylko kto swoją rację przeprowadzi w procesie i to w systemie prawnym odmiennym niż kontynentalny.
  Czym innym jest kwestia zastrzeżonych patentów, które w myśl europejskiego systemu patentowego są zwyczajnie niedorzeczne – ale takie są i już. A kwestia druga – jeśli jednak nie pierwszoplanowa – to sprawa wzoru użytkowego i prawa jego ochrony – a nie kolejnego „patentu na wygląd”. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku wzoru użytkowego nie zachodzi konieczność wykazania innowacyjności – a wystarczy sama rejestracja.
  Co do oceny czy wzór użytkowy iPhona był skopiowany w konkurującym modelu i9000 – niech sobie każdy sam oceni biorąc obydwa do ręki. Polecam też lekturę Relative Evaluation Report on S1, iPhone – bo to zwyczajnie ciekawy kawał dobrej analizy przemysłowej…
  Pozdrawiam M.

 • arek

  A tak na serio mam nadzieję że samsung już opanował wyginajace się telefony i wtedy wszystkie zmienno korzystne fony będą należały do samsunga i wtedy zacznie się płacz apple bo kto mieczem wojuje ten od męczą ginie

 • arek

  Wypowiedzi dżihad apple z zniszczy ich fony zarządzajmy od ubezpieczalni zwrotu gotowi #!!!!!!

 • allan

  Jeszcze nie tak dawno wiele telefonów typu „block”, „clamshell”, „slider” było badzo do siebie podobnych i nikt się z nikim nie procesował co do podkradania sobie designu. Zwyciężyła amerykańska mentalność pieniacza! Mnie to osobiście zraziło do firmy Apple. Będę kupował tylko flagowce Samsunga, HTC lub Sony!

 • Unlimited

  Jest tak podobny do Iphone że o ja pierd**** ;P

 • Tirinti

  www.gsmarena.com/samsu…es-441.php
  Samsung i700 był na rynku 3 lata wcześniej nim głupi jobs zaprezentował iphona.
  Dobrze, że kolo już wykorkował. Nie popsuje już nic więcej na rynku i nie będzie prał biednyhm lemingom mózgów.

 • emil

  A wydawało się, że najpierw padnie Nokia 🙂

 • pisul

  To nie samsung ukradl wyglad ikon. Ikony z ios sa podobne do symbiana. W noki n82 tez istnial uklad 4 ikon w rzedzie. Omnia hd samsunga byla kolejna wersja symbiana. Motorola e 1000 i e685 byly dotykowe⦆z ukladem ikon dotykowych i odtwarzaczem video. A telefony dotykowe motki powstaly kilka lat przed iphonem.

 • Papiak

  @Jaacuś

  O ile dobrze pamietam to tak, albo 710..

 • arek

  Na miejscu samsunga zrobił bym 2 zeczy po pierwsze zrezygnował z współpracy przy tworzeniu iphone wycofał się z dostaw procesorów i innych podzespołów niech sami stróża swoje części a nie kupują od samsunga po 2 zaskarżył bym decyzję sądu z powodu dyskryminacji apple jest super bo jest amerykańskie a samsung jest zły bo robią go kitajce wystarczy wybrać odpowiednio stan w którym składa się pozew i zwycięstwo murowane jeśli sąd uznał by powództwo wtedy łatwo doczepic łaskę antysemityzmu do apple i po sprawie po dobrej kampanii spowodowanych artykułów apple= nazizm i wojna wygrana

 • Jaacuś;)

  @Marcin Błocian Jaki masz telefon?Lumia 800?

 • Unlimited

  Wystarczy zapoznać się z tym i nie ma żadnych złudzeń:

  www.scribd.com/doc/1…-S1-iPhone

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Marcin Błocian

  @regz – Na szczęście właściciel Nokii i kilku najzwyczajniejszych SE;]

  Wystarczy spojrzeć na interfejs iPhone’a (którego mamy na zdjęciu) i pierwszego Galaxy S. Najdobitniejszy przykład na kradzież pomysłów;)

 • Unlimited

  Jak dla mnie to także słuszna decyzja. Co do konsumentów, to oczywiście się odbije, może wreszcie dostaniemy innowacyjność od wiekszej ilości niż 2 producentów. Tak na prawdę to rewolucja w świecie smartphone’ow wydarzyła się dwukrotnie, pojawienie się Iphone 2G, a potem N9 z swipe. Nic, poza tymi faktami się nie wydarzyło, pomijając nudną wojne marketingową na gigaherce, rdzenie i wielkość ekranu.

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Szymon Marcjanek

  Jeśli ktoś nie jest na bakier z językiem Szekspira, przy okazji polecam zerknąć na wystąpienie Kirby’ego Fergusona z TED (www.youtube.com/watch…d-dqUuvLk4). Pomijając chybione przykłady z piosenkami, jest w tej prezentacji dużo trafnych uwag – zwłaszcza w kontekście treści powyższego newsa. Pozdrawiam

 • Papiak

  O tak wlasnie… Wszystko idzie tak jak pare miesiecy przewidzialem, kiedy ludzie nabijali sie z WP i Nokii. Teraz urzadenia Samsunga zdrozeja, co przelozy sie na mniejszy popyt, ludzie zacza brac smartphone innych producentow, a takze Nokie.

 • regz

  Dziwię się autorowi że przyznaję rację apple (zapewne użytkownik iphone), choć tak naprawdę jedyne o co im chodzi to uzyskać monopol na amerykańskim rynku co samo w sobie jest międzykorporacyjną walka o największy rynek zbytu na świecie. Na ich wzajemnych sprawach my wszyscy jako klienci oraz użytkownicy tracimy byle kto by nie wygrał. Co z tego, że ktoś pierwszy miał pomysł, skoro to ktoś inny go rozwinął. Dla nas konsumentów liczy się zdrowa rywalizacja o klienta i co za tym idzie opracowywanie nowych konkurencyjnych produktów a nie skazywanie na użytkowanie jednego modelu telefonu przez X lat, a do tego właśnie dojdzie kiedy waszą „wielka ogromna innowacyjna” firma APPLE dojdzie do monopolu…. Dlatego nalegam zastanówmy się dwa razy zanim staniemy za którąś stroną…

 • Tirinti

  Samsung i HTC powinni oskarżyć apple o skopiowanie ich modeli na przykład Samsunga i700 z 2004 roku.

 • Kmor

  Wspaniale apple patentuje wszystko co widzi (dobrze że nie opatentował reklam z urządzeniami mobilnymi. Jak wyprodukuje samochód to pewnie koła będą dosyć innowacyjne)
  Ktoś z samsunga powiedział że firma itelefonów patentuje rozwiązania które były i są rozwijane przez inne firmy.
  Monopol w USA czemu nie (HTC było przecież przez jakiś czas zablokowane) …
  Gratulacje dla Samsunga za próby postawienia się i podjęcie walki…
  Niestety to otwiera możliwości dla apple dzięki którym pokona rywali nie produkując telefonów


reklama