, Newsy

Wojny patentowe to wielki problem, czyli dyskusja z Redakcyjnym Kolegą

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Maniek

  Wojny patentowe to jedna kwestia, oddzielną jest to, co jest przedmiotem takiej wojny. Jeżeli Apple uważa, że opatentowało prostokąt, to oczywiście odbiorę to negatywnie. Koniec końców czyż nie byłby to idealny plan na proste bogactwo? Opatentuję sobie „urządzenie, które robi coś” i napływajcie tantiemy!

  Tymczasem Apple przygarnęło sobie górną belkę notyfikacji żywcem z androida i zapewne ogłosili, że jest to dzieło ich własnego geniuszu. No cóż, dwa lata temu dali światu możliwość rozmów wideo…

 • Andrzej

  Panie Mecieju,
  jeżeli obecny system patentowy jest ułomny, to czy mogę kopiować Pańskie teksty, podpisywać swoim nazwiskiem oraz sprzedawać innym portalom?

 • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

  Marcinie, cieszę się, że masz swoje zdanie i się go trzymasz, bo to faktycznie jest urozmaicenie. Gdybyśmy wszyscy podchodzili do tej sprawy tak samo, to bylibyśmy jak te nieszczęsne smartfony 😉

 • Papiak

  I ten wygrywający sprawę 😛

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Szymon Marcjanek

  Jedno jest pewne – na wojnach patentowych korzystają przynajmniej dwie profesje – prawnicy (w końcu bez nich zabawa traci sens) i blogerzy/dziennikarze (bo przynajmniej mają o czym pisać). 😉

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Marcin Błocian

  Tak się składa Macieju, że mam w rodzinie prawnika, więc wiem jak wyglądają sprawy sądowe od strony kosztów:) Szczególnie, że specjalizuje się on w prawie gospodarczym:)

  Jakie wnioski z naszych rozważań? Wojny patentowe znajdują zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników i tu zawsze będziemy mieli podzielone zdania. Ale to jest właśnie fajne, bo rodzą nam się ciekawe tematy do dyskusji. Gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie, to świat byłby po prostu monotonny i nudny:) Ja mojego nie zmienię, ale szanuję też Twoje.

  Podsumowując – wojny patentowe zapewne będą trwały nadal. Zarówno te sensowne, jak i te mniej potrzebne. Jeśli chodzi o system prawny, to jest on ułomny nie tylko w kwestii patentów i wszyscy o tym dobrze wiemy:)


reklama