, Newsy

Czy wojny patentowe mają sens?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://www.gsmmaniak.pl/ Marcin Błocian

  Każdy ma prawo mieć swoje zdanie:) Takie uroki demokracji. A jak ostatecznie będzie? Przyszłość pokaże:)

 • linek

  @JaMi
  Wtedy to polscy gimnazjaliści i wszyscy polscy łysi (z kijem baseballowym w ręku 😀 ) bez względu na ilość „forsy” wybiorą się razem do Apple’a i spytają po dobroci na początek, czy na pewną chcą to zrobić…. 😀 Świątynia Aplle’a będzie wtedy ruiną podobną do „Atlantydy”(ponoć istniało, ale tego w ogóleniema…), to jest mozliwe! 🙂

 • Sker

  Chyba autora tekstu po…mieszało się coś. Wojny patentowe nie mają nic a nic do tego by w jakikolwiek sposób poruszać innych autorów do innowacji czy własnego twórczego myślenia. Jest to wojna mająca na celu porządnego przyłożenia konkurencji. Autor w swym tekście skupił się nie wiem na czym ale żadnego przykładu takowego nie napisał jakiego rodzaju patenty zmuszają innych producentów do zmian. Bo to, że nokia belle upodobnia się do androida, ok tylko, że akurat tu nie narusza żadnego patentu więc przykład chyba nie mający nic wspólnego z tematem a raczej wywód co autorowi się w nowym symbianie nie podoba. To, że patenty to wielkie ograniczenie przykłady :
  1. Nie tak dawno apple zyskało paten na pionowy pasek przewijanie.
  Źródło porhinio.blogspot.com/2012/…y-koo.html
  2. Apple zdobył również patent na zmieniający się kursor. Źródło www.dobreprogramy.pl/Apple…35227.html
  Nie mam nic osobiście do firmy apple lecz są największym trollem patentowym, po za tym chyba przykłady mówią same za siebie.

 • JaMi

  A co jak Apple opatentuje wyświetlacz, głośnik, mikrofon….
  Niewiele do tego brakuje….


reklama