Samsung przeszedł sam siebie: krytyczną aktualizację otrzymał Samsung Galaxy Alpha z 2014 roku! Warto go sobie przypomnieć, bo był to pierwszy smartfon Samsung z metalową ramką, protoplasta bestsellerowej rodziny Galaxy A.
W ostatnim czasie Samsung zaktualizował szereg wieloletnich telefonów, takich jak Samsung Galaxy S7, Galaxy S8 czy Galaxy Note 8.
We wszystkich przypadkach Samsung poprawił działanie GPS, który musiał sprawiać jakieś problemy na wielu urządzeniach Galaxy. Obserwujący nas na Twitterze Konrad na swoim przykładzie ujawnił, że GPS szalał na jego telefonie.
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że producent odkrył ten problem także na wielu bardzo starych urządzeniach. Poprawkową aktualizację dostał m.in. Samsung Galaxy Alpha, czyli telefon wydany w sierpniu… 2014 roku! Samsung królem aktualizacji Androida.
Postanowiłem wykorzystać tę okazję, by przypomnieć ten model. Galaxy Alpha wyróżniał się bowiem w przerośniętym portfolio koreańskiego producenta.
Samsung Galaxy Alpha: pierwszy tak szykowny smartfon Samsung
Pamiętasz czasy, gdy HTC tworzyło przepiękne smartfony z metalu (HTC One ️️❤️️), a Sony słynęło ze szklanych flagowców? Wtedy jeszcze Samsung tworzył wybitnie plastikowe telefony, niestety także z najwyższej półki.
Trochę to trwało, ale Samsung w końcu się opamiętał. Co prawda pierwszym flagowcem, który chwalił się obudową w 100% premium, był Samsung Galaxy S6 (Edge), lecz już wcześniej pojawiła się jaskółka nadziei.
Był nią oczywiście Samsung Galaxy Alpha, czyli nieoficjalny protoplasta bestsellerowej serii Galaxy A. W tym modelu koreański producent zdecydował się na zastosowanie metalowej ramki. Nawet 8 lat po jego premierze spora część nowoczesnych telefonów z podobnej półki ma je wykonane z plastiku.
Tylny panel to ciągle była klapka z tworzywa sztucznego, przeniesiona z Galaxy S5. Miało to jednak swoją dobrą stronę: swobodny dostęp do baterii. Co ciekawe, w przypadku Galaxy Alpha cecha ta miała drugie dno.
Oryginalnie Samsung wyposażył Galaxy Alpha w akumulator o pojemności 1860 mAh. To było naprawdę mało, nawet przy niewielkim, 4,7-calowym ekranie. Swoje robił ponadprzeciętnie mocny Samsung Exynos 5430, w niektórych testach mocniejszy nawet od Snapdragona 801.
I na to znalazł się sposób. Na rynek trafił Samsung Extended Battery Kit, czyli specjalna bateria o pojemności 2500 mAh oraz dodatkowa powiększona klapka baterii, która pozwoliła ją zamknąć w Galaxy Alpha. Czas pracy uległ mocnemu wydłużeniu. Genialne w swojej prostocie.
Jak widać, Samsung potrafił tworzyć telefony, które zapadły w pamięć ManiaKów. Może Galaxy Alpha nie zrobił tego tak bardzo, jak Samsung Galaxy S II czy Samsung Galaxy S7 Edge, lecz na pewno wyróżniał się w ofercie producenta w czasie swojej świetności.
Marzyłem o nim jak każdy Maniak! Samsung stworzył kultowy smartfon
Ceny Samsung Galaxy Alpha
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.