Mało który flagowiec tak bardzo zdemolował konkurencję, jak swego czasu zrobił to Samsung Galaxy S II. To jeden z nielicznych telefonów, który zasługuje na miano kultowego. Co ciekawe, ciągle da się go kupić w 2022 roku.
Samsung to największy producent smartfonów na świecie już od wielu lat. Koreańska firma wypuściła na rynek wiele sprzedażowych hitów i niejeden telefon, który zasługuje na miano kultowego.
Gdybym ja miał wskazać model z rodziny Galaxy, który szanuje najbardziej, to jednym z faworytów byłby Samsung Galaxy S II. Nie bez przyczyny umieściłem go w zestawieniu najciekawszych, przełomowych i po prostu najlepszych telefonów XXI wieku.
Wspominam o tym modelu dlatego, że przypadkowo odkryłem go na niemieckim Amazonie. Za Galaxy S II życzy on sobie ponad 330 euro, czyli jakieś 1600 złotych. To oczywiście absurdalna kwota i nie polecam zakupu. W celach pamiątkowych można spróbować kupić go na Allegro za jakieś 100-200 złotych.
Powspominać jednak można, bo z tego co widzę w statystykach wpisów o Galaxy S6 Edge, Nokii N9 czy Huawei P8 Lite, format ten bardzo spodobał się naszym ManiaKalnym Czytelnikom.
Samsung Galaxy S II to smartfon kultowy
Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że Samsung Galaxy S II to najbardziej udany flagowiec Koreańczyków w całej ich historii. W 2011 roku model ten nie miał sobie równych i dość powszechnie nazywany był najlepszym telefonem 2011 roku.
Po czym można poznać, że dany telefon jest nieśmiertelny? Po tym, że nawet po premierze kolejnych generacji ciągle demoluje nowsze średniaki, często dostępne za podobne pieniądze.
Swego czasu rywalami dla Galaxy S II były HTC 8S, HTC Desire X, LG Swift L9, Samsung Galaxy S III mini czy Sony Xperia P. Być może ex-flagowiec Samsung nie wygrywał z każdym z nich pod każdym możliwym względem, lecz całościowo ciągle dawał im radę, mimo że miał na karku już dwa lata.
Powiem więcej: w 2015 roku, zanim trafiłem do gsmManiaK.pl, pracowałem na słuchawce w innym miejscu. Moja bezpośrednia przełożona miała właśnie Galaxy S II i nie mogłem się wtedy na niego napatrzeć 🙂
Nie wolno zapominać także o tym, że wiele lat po premierze Samsung Galaxy S II otrzymał nieoficjalne aktualizacje do kolejnych wersji systemu Android. Maniacy musieli go naprawdę kochać.
Trudno wskazać jakąś konkretną wadę Galaxy S II. Nie było nawet Pentile, gdyż zastosowany tutaj Super AMOLED Plus był wyświetlaczem z pełną paletą subpikseli RGB. Sam wyświetlacz był jak na 2011 rok po prostu wybitny, gdyż AMOLED był nie był spotykany powszechnie nawet w drogich telefonach.
Galaxy S II mógł się też pochwalić świetnym aparatem 8 MP z nagrywaniem wideo w rozdzielczości Full HD, ponadprzeciętnie mocnym dwurdzeniowym procesorem Exynos (serio!) z 16 GB szybkiej pamięci (wtedy nie było to takie oczywiste) czy świetnym czasem pracy na baterii.
Samsung Galaxy S II może nie wprowadził specjalnie rewolucyjnych rozwiązań, ale był to smartfon kompletny, który można nazwać jednym z najlepszych telefonów w historii.
Nie dziwi mnie więc to, że Samsung Galaxy S II sprzedał się w ponad 20 mln egzemplarzy, z czego 10 mln egzemplarzy znalazło swojego właściciela w ciągu tylko 5 miesięcy.
Jaki telefon kupić w 2024 roku? Polecam modele najbardziej opłacalne w Polsce
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe. Jesteśmy Partnerem Amazon i otrzymujemy wynagrodzenie z tytułu określonych zakupów dokonywanych za pośrednictwem linków.